x-kom hosting

Nowy procesor czy nowe chłodzenie i OC?

MrOwcu
utworzono
utworzono (edytowane)

Lepiej podkrecic mój procesor dual core 8400 i kupic chłodzenie za 200zł czy kupic nowy procesor do tej płyty głownej ? gigabyte ga-ep35-ds3l

Edytowane przez bub

jnocctcop
komentarz
komentarz

Kupić procka, nie opłaca się kupować chłodzenia za 200zł do procka wartego 2 x mniej

MrOwcu
komentarz
komentarz

Kupić procka, nie opłaca się kupować chłodzenia za 200zł do procka wartego 2 x mniej

procek jest wart 300 pare zł bo to 3ghz

Paw3D
komentarz
komentarz

Lepiej sporzedać, proca, płytkę i ram i przejść na S1156/1155 Am3/am3+

pytanko
komentarz
komentarz

Nie trzeba kupowac wcale chlodzenia za 200 zl zeby go ladnie podkrecic. Wystarczy takie za 70-80 zl spokojnie, e8400 to stosounkowo chlodny proc. Ja bym pierw zobaczyl jak wyglada jego OC bo moze sie okazac ze zrobisz na nim spokojnie ponad 4 GHz i jeszcze ci posluzy jakis czas. Wsrod 2-rdzeniowych juz nic lepszego jak e8400 nie kupisz a quady na ten socket sa drogie, gorace i wcale nie az tak wydajne. Jaki masz zasilacz?

Kim Lee
komentarz
komentarz

przejść na S1156/1155

Hmm... To martwa platforma, ale jak tam chcesz ;)

Paw3D
komentarz
komentarz

775 też martwa.



W sumie nie wiem co ma życiorys platformy ale jak by sobie kupił chociaż I3 2120 lub I5 2300 i nawet płytkę na H61 to nawet nie ma co porównywać z E8400 czy jakims quadem.

Sebulwa2
komentarz
komentarz

yyy... Troche glupio gadasz. Sprzedac e8400 i cala platforme i wymieniac go tylko na i3? Moim zdaniem nie jest to rozsadne bo moze za cene 80 zł kupic np he924 i podkrecic go do 4 ( jak trafi mu sie dobra sztuka) i nie bedzie to taka slaba wydajnosc w stosunku do i3 a cena tylko 80 zł.

Kim Lee
komentarz
komentarz

quady na ten socket sa drogie, gorace i wcale nie az tak wydajne.

Niemniej w aplikacjach trzy- i czterowątkowych nawet na stockowych zegarach będzie wydajniej niż na podkręconym E8400, nieprawdaż?

 

jak by sobie kupił chociaż I3 2120 lub I5 2300 i nawet płytkę na H61 to nawet nie ma co porównywać z E8400 czy jakims quadem.

Tak..? i5 2300 to również quad. :P

Natomiast od i3 2120 wydajniejsza będzie starsza konstrukcja, czyli każdy i3 5xx po podkręceniu, nieprawdaż? Więc dlaczego brać coś mniej wydajnego?

  • Dobra wypowiedź 1
Sebulwa2
komentarz
komentarz

ale zeby kupic te wasze i5 czy i3 trzeba zmienic clala platforme.... MYSLEC!

Paw3D
komentarz
komentarz (edytowane)

Zawsze można kupic I3 lub I5 na 1156 i podkręcić.

A jaki problem zmienic płytkę, kilka śróbek i kabelków już nie róbcie z niego

ułomnego ze śrubokrętem sobie poradzi chyba :)

Edytowane przez Paw3D
MrOwcu
komentarz
komentarz

jak myslicie moze ten CORE 2 QUAD Q9300 ale nie wiem czy pasuje do mojej płyty głownej jak by ktos wiedział czy pasuje czy nie bym był bardzo wdzieczny bo jestem zainteresowany z góry dziekuje

Sebulwa2
komentarz
komentarz

a moze najpierw oc? Nawet jesli za wysoko bys nie podkrecil to bedziesz mial lepsze chlodzenie na (nowy procek)

Kim Lee
komentarz
komentarz

Podkręcić zawsze może ale jesli ma zasilacz z czarnej listy to na jego miejscu bym nie ryzykował. A jak dotąd autor nie napisał jaką ma resztę sprzętu :E

MrOwcu
komentarz
komentarz

to jak kupic ten CORE 2 QUAD Q9300 ?

Paw3D
komentarz
komentarz

Za ile?

MrOwcu
komentarz
komentarz (edytowane)

na allegro jest za 350zl 4x2.5ghz i chce podkrecic do 3ghz to jakie chlodzenie musialbym wybrac ?



I zasilacz mam 400 lub 450w napiszcie czy oplaca sie kupic tego procka core 2  quad q9300 czy jest wydajny i czy jest duzo lepszy od mojego starego dual core e8400

Edytowane przez MrOwcu
jnocctcop
komentarz
komentarz

W zasilaczu przede wszystkim interesuje nas marka :)

MrOwcu
komentarz
komentarz (edytowane)

to podam rano bo teraz jestem na konsoli ale to napewno nie jest lewy zasilacz bo mi taki jeden koles skladal kompa ale dobry jest ten core 2  quad q9300?

Edytowane przez MrOwcu
MrOwcu
komentarz
komentarz

w sumie  to ja moge opchnoc plyte i procka i ram ale nwm  bo na tych plytach jest chlodzenie?  i procek to  nowy ?

Bugless
komentarz
komentarz

Ty byś chciał nowy procesor w tej cenie z płytą i tamem? Sam nowy procesor tyle kosztuje.

 

co do Topicu. Czytajac temat mało się nie popłakałem :)

 

Raz: Jeśli Nie ma lepszych C2D niż E8400 to ja jestem Prima Ballerina :)

Dwa: Sens kupowania Q8300 jest równy 0

Trzy: Jedyna sensowna propozycja Quada na 775 wyszła od Cinomatic'a ale i tu mam małe "Ale"

 

Kupować średnio wydajnego proca za 4 stówki? w tej cenie można wyrwać I5 750/I7 920 które będą wydajniejsze. Po sprzedaniu E8400 i płyty zostaje nam na nową mobo, jakieś memki i Zasilke :)

 

Propozycja Phenoma także ma sens,

MrOwcu
komentarz
komentarz (edytowane)

cinomatic wielkie dzieki (jeszcze raz XD) dzwoniłem do kolegi 15min temu i moze kupic :D on da sporo więcej niz ty pisałes :P



jak będe miał kase pewnie z 800zł ale dopiero 2 kwietnia  to bede pisał z zapytaniem o nową płyte i procek :D ok ?



moze takie cos płyta głowna asus jakas tam za 300zł i ten procek AMD X6 FX-6100 co myslicie ? pisac



a i piszcie jaką plyte mozna pod tego procka i zeby mozna było włozyc jeszcze pare gb ramu z góry bardzo dziekuje



tu są jeszcze fajne procki amd phenom ii x6 1045t i AMD Quad Phenom II X4 965 Black Eition jak myslicie ?

  Edytowane przez MrOwcu
cinomatic
komentarz
komentarz

Myślę że teraz nie kombinuj i poczekaj aż będziesz miał pieniądzę.

 

Sądzę też że nie warto kupować nowych części do reszty używanego sprzętu.

 

Warto pomyśleć jednak o używkach.

 

A za 800 zł można z używanych części - ale jeszcze na gwarancji-  skręcić naprawdę fajny sprzęt :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.