x-kom hosting

Nie działające usb.

Bass-man
utworzono
utworzono

Witam

 Od dłuższego czasu mam problem z usb na moim komputerze stacjonarnym. Napięcie niby jest (za wyjątkiem jednego portu) bo jak podłączam jakieś urządzenia to lampki się świecą i niby wszystko gra, ale wyskakuje błąd mówiący o nierozpoznanym urządzeniu usb a urządzenia nie działają ... ;/ mam 7 portów usb 4 wbudowane przy płycie głównej i 3 dodatkowe z przodu także dziwne gdyby się spaliły wszystkie na raz co wskazuje moim laickim zdaniem na problem z samym oprogramowaniem i plug and play. Ważnym aspektem jest fakt że korzystam z windows'a vista home premium który cieszy się złą sławą(zasłużenie) nie dawno formatowałem kompa i instalowałem system ponownie co jednak nie rozwiązało problemu ;( zainstalowałem oba dodatki service pack ... również brak efektu. Problem zaczął się chwile po zmianie płyty głównej na Gigabyte GA-945GCM-S2L ale z tego co wiem poprzednio miałem chyba tą samą. po reinstalacji systemu nie wyskakują mi już błędy ale usb nadal nie działa ;/

 

Z góry dzięki za wszelką okazaną pomoc. :)

Zayfi
komentarz
komentarz

sterowniki do chipsetu instalowałeś?

Bass-man
komentarz
komentarz

Tak.

Zayfi
komentarz
komentarz

Te ze strony producenta płyty?

Bass-man
komentarz
komentarz

Te z cd które  było dostarczone razem z płytą :d 

Bass-man
komentarz
komentarz (edytowane)

Wersja stera oczywiście była starsza a co do instalacji:

Nie wiem z jakiej paki ale wyrzuca mi ten błąd:

Ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania.

przecież system się zgadza i service packi też mam ... ?

Jak narazie coś znalazłem coś w necie o AHCI, spróbuję jakoś to zastosować do instalacji tego sterownika i dam znać jak poszło :P

 

EDIT:

Miało to rzekomo pomóc :

http://forum.pclab.pl/topic/724299-ten-system-nie-spe%C5%82nia-minimalnych-wymaga%C5%84-dotycz%C4%85cych-instalowania-tego-oprogramowania/

Spróbowałem, nie udało się ... de facto nie wiem jak zainstalować ten sterownik w tej sytuacji.

Jakieś sugestie ??

Zayfi
komentarz
komentarz

Daj obrazki z MU

 

rozwiniete gałezie Kontrolery IDE ATA ATAPI

oraz Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej

Zayfi
komentarz
komentarz

Odczytaj z MU dane dysków twardych

Bass-man
komentarz
komentarz

maxtor stm 3250820as ata device

wersja ster: 6.0.6002.18005 data ster: 2006-06-21

Lokalizacja 0 (Channel 1, Target 0, Lun 0)

 

Nie wiem czy o "te" dane prosisz ??

Jeśli nie - Sprecyzuj. ;)

Bass-man
komentarz
komentarz

Zainstalowałem.

Ale niestety USB dalej nie działa :/

Zayfi
komentarz
komentarz

mam problem z usb na moim komputerze stacjonarnym. Napięcie niby jest (za wyjątkiem jednego portu)

To należałoby zmierzyć napiecia miernikiem. Podaj jaki masz zasilacz oraz pełną specyfikację kompa.

Bass-man
komentarz
komentarz

W skrócie:

System operacyjny : Windows Vista home premium sp 2

Płyta główna:            Gigabyte Ga-945GCM-S2l

pamięć fizyczna :      2 X ddr2 1GB 800 mhz 

Procek:                    Intel(R) Core(TM)2 CPU  4400  @ 2.00GHz, 2000 MHz

Zasilacz:                  Enlight GPS-350ab c

Karta Graficzna :     nividia geforce 9600 gt 512 mb

 

W szczególe:

https://docs.google.com/file/d/0B6ysOdVt8c7zNERkb1RVUGpnTkk/edit?usp=sharing

Zayfi
komentarz
komentarz

Wymien zasilacz na coś markowego. Tutaj widzę problem > żeby za chwile nie okazało się, że cały komp pójdzie z dymem.

Bass-man
komentarz
komentarz

coś markowego

Hmmm ... Zapewne masz na myśli coś konkretnego :P ? Mógł byś pomóc mi dobrać coś markowego w dobrej cenie i pasującego do mojego sprzętu (wiem że ten komp to już staruch no ale jak na nim i assaasin creed 2  i wiedźmin 2 poszedł a do pracy też starcza to chciałbym przy nim jeszcze chwile zostać :P )
Zayfi
komentarz
komentarz

ile mozesz wydać? czy zasilacz ma być rozwojowy > tzn. zmieniasz powiedzmy za rok, dwa kompletnie konfig kompa, a zasilacz zostaje.

Bass-man
komentarz
komentarz

Rozwojowy - wydam max 250 zł. ;D

Bass-man
komentarz
komentarz

Dzięki. Na dniach będę miał miernik od kumpla to zmierzę napięcie i wrzucę wyniki pomiaru ;)

  • 3 tygodnie później...
Bass-man
komentarz
komentarz (edytowane)

Zmierzyłem napięcia na kablu zasilającym stacje dysków i grają. Odpowiednio: 5v(czarny-czerwony) 12v(czarny-żółty) nie wiem jak zmierzyć napięcie bezpośrednio na portach usb ... niby powinno być 5v i wiem że mierzy się na pinach zewnętrznych ale nie wiem do którego podpiąć czarny kabel do którego czerwony i jak dokładnie "wpiąć" kable multimetru ;P nie chce też zrobić żadnego zwarcia ^^  Jakieś rady ?? Rozbiore zasilacz i zobacze jak wyglądają kondensatory.

Dodatkowo mogę powiedzieć że mam pewne podejrzenia co do samego biosu. przywrócałem ustawienia domyślne i nic. chciałbym zrobić aktualizacje ale na stronie producenta znalazłem tylko to : http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-945gcm-s2l/download/bios

W dodatku takiej aktualizacji nigdy nie robiłem więc nie wiem jak się za to zabrać.

Bass-man
komentarz
komentarz (edytowane)

Dokonałem pomiaru.... specjalnie do tego "oskórowałem" kabel usb i skręciłem kabel czerwony i czarny w kostce. Napięcie wynosi 4.92 V dla wszystkich portów przedniego panelu i 4.93 V dla tylnego. Czyli napięcie mieści się w granicach błędu. bo prawidłowe to 5.0 V.

Zasilacz również rozebrałem ... dużo kurzu ale brak napuchniętych kondensatorów i jakichkolwiek innych oznak uszkodzenia. Ja też nie jestem za kupowaniem chińskich tanich zasilaczy ale wszystko wskazuje że ten spełnia swoją role prawidłowo. na płycie również brak śladów uszkodzeń na kondensatorach lub innych.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.