x-kom hosting

SlidesJS - pokaz slajdów

Kicuch
utworzono
utworzono

Witam,

 

Chcialbym dowiedzieć się jak krok po kroku stworzyć dokładnie taki pokaz slajdów:
 

http://slidesjs.com/examples/standard/ 

 

Tylko chciałbym, żeby był mniejszy niż przykładowy i aby poprzez kliknięcie na obrazek wyświetlał się większy.
Proszę bardzo o pomoc.

 

 

leggo
komentarz
komentarz

Na stronie głównej tego projektu masz "Basic markup" prezentujący jak używać tej wtyczki, a poniżej wypisane są dodatkowe opcje jakie można zastosować.

 

Żeby stworzyć efekt powiększania obrazka po kliknięciu, musisz zastosować jeszcze dodatkowo jakąś inną wtyczkę (np. lightbox).

Kicuch
komentarz
komentarz

Chciałbym prosić o pomoc z LightBox2.

Udało mi się prawe prawidłowo "zainstalować" skrypt, ale w miejscu gdzie powinien być przycisk zamknij (w prawym dolnym rogu), pojawia sie ikonka braku obrazka.

 

Napisałem takie linijki kodu:

 

- To w sekcji Head

<script src="Skrypty/lightbox/js/jquery-1.7.2.min.js"></script>
<script src="Skrypty/lightbox/js/lightbox.js"></script>
<link href="Skrypty/lightbox/css/lightbox.css" rel="stylesheet" />

 

- To w a href

<a href="Ogloszenia/BENNINGTON 20sl/powiekszenie_pomniejszenia.jpg" rel="lightbox" >

 

Prosiłbym o pomoc z ikonką zamknij.

leggo
komentarz
komentarz

Przeglądarka nie znajduje obrazka, ponieważ szuka go w złym miejscu. Dzieje się tak dla tego, że lightbox wstawiłeś do podfolderu. Przenieś folder [b]images[/b] z folderu [b]lightbox[/b] do folderu, w którym znajduje się strona lub w pliku [b]lightbox.js[/b] zmień linię 52. podając poprawny adres pliku [b]close.png[/b].

Kicuch
komentarz
komentarz (edytowane)

Rozumiem, muszę edytować sam skrypt.

Jeśli chciałbym, żeby w jednym miejscu zmieniały się obrazki i po kliknieciu na dany obrazek odpalał się Lightbox.
Chodzi o coś takiego:

 

http://css-tricks.com/examples/FeaturedContentSlider/#3

Tylko czasem mam zdjęć 10 lub więcej. Jak je pomieścić na małej powierzchni??

 


Jak powinienem się za to zabrać??
 

leggo
komentarz
komentarz

Tak, musisz albo edytować skrypt, albo przenieść folder z obrazkiem zamknięcia.

 

 

Możesz wyświetlać miniatury w kilku rzędach lub (lepiej) wyświetlać je w seriach (np. po pięć), gdy dojdziesz do ostatniego obrazka w serii w miejsce aktualnych miniatur wyświetlasz kolejną serię.

Kicuch
komentarz
komentarz

A jaki skrypt mógłbyś mi polecić, żeby widać było obrazki które same się zmieniają i po kliknięciu na obrazek odpali się lightbox??

leggo
komentarz
komentarz

Nie za bardzo jestem w stanie Ci cokolwiek konkretnego polecić. Szukaj, na pewno coś znajdziesz.

 

W SlidesJS autoodtwarzanie możesz włączyć ustawiając [b]auto[/b] na [b]true[/b].

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.