x-kom hosting

Jak wstawic szablon na blogspota?

dawkos
utworzono
utworzono

Witam! Moglby mi ktos powiedziec tak krok po kroku jak wstawic szablon  na blogspota? Chodzi mi o ktorys (ktorykolwiek) z tej stronki: http://www.allblogtools.com/category/blogger-templates/games/

jak ktorys sciagam i rozpakowywuje to jest jezyk xml, a w blogspocie trzeba w html i nie wiem jak to zrobic. Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi :)

 

Pozdrawiam :)

leggo
komentarz
komentarz

Ten jest w formacie html.

 

Z którym konkretnie szablonem masz problem?

U mnie nie ma żadnego problemu przy wrzucaniu szablonu w formacie xml. Najprawdopodobniej szablon będzie też działał poprawnie nawet jeśli ręcznie zmienisz rozszerzenie xml na html.

dawkos
komentarz
komentarz

Dokladnie z tym mam problem: http://www.allblogtools.com/blogger-templates/3-columns/gamer-area/ 

 

Ja tez wstawilem szablon tylko ze nie da sie go rozciagnac jest sasiadujaco. Chcialbym zeby to byl jeden obraz a nie kilka takich samych obok siebie :) a i co to znaczy zmienic xml na html "recznie"? :)



http://www.allblogtools.com/blogger-templates/3-columns/gamer-area/ - z tym mam problem

 

Ja wstawilem juz ten szablon ale on jest sasiadujaco nie da sie go rozciagnac, a ja chchialbym zeby to byl jeden obraz a nie kilka obok siebie :) a i co to znazy zmienic xml na html recznie? 

leggo
komentarz
komentarz

co to znaczy zmienic xml na html "recznie"?

To znaczy "używając rąk" :D

Klikasz PPM na pliku, wybierasz [i]Zmień nazwę[/i] i w nazwie zmieniasz rozszerzenie. Lub otwierasz plik w jakimś edytorze i zapisujesz z nowym rozszerzeniem.

 

U mnie szablon działa w porządku. Czego nie da się rozciągnąć?

dawkos
komentarz
komentarz

No jest sasiadujaco jak np. tlo na pulpicie. Zobacz tlo jak wyglada sasiadujaco to wlasnie tak wyglada moj szablon :)

leggo
komentarz
komentarz

Jestem w stanie sobie wyobrazić jak wygląda tło pulpitu ustawione na sąsiadująco bez sprawdzania, nie za bardzo wiem jednak jak mogłoby to samo wystąpić w przypadku szablonu. Cała treść strony wyświetlona kilka razy obok siebie?

A może chodzi Ci po prostu o tło strony?

Najprościej byłoby gdybyś podał link do strony, tak by można było zobaczyć co jest nie w porządku.

dawkos
komentarz
komentarz

http://wszystkodogier.blogspot.com/ -  to jest link,  moze faktycznie to jest tlo strony. Wiec w takim razie jak wgrac szablon i czym on sie rozni?  :) sorki za banalne pytania

 

Pozdrawiam

leggo
komentarz
komentarz

Obraz jest tłem strony.

W szablonie strony wybierz [i]Dostosuj[/i] -> [i]Zaawansowane[/i] -> [i]Dodaj arkusz CSS[/i] i wpisz tam:

body {
   background-repeat: no-repeat;
   background-position: center top;
   background-attachment: fixed;
}

To powinno (nie wiem co to za szablon, więc nie jestem w stanie się upewnić) spowodować, że obraz będzie wyświetlony tylko raz na środku ekranu. Nie będzie on jednak rozciągnięty na całą szerokość ekranu (w HTML nie da się tak rozciągnąć tła). Żeby uzyskać efekt obrazu dopasowującego się do całej dostępnej powierzchni, trzeba wyświetlić ten obraz jako zwykły element umieszczony pod treścią strony (ale nie jako tło), co w praktyce oznacza, że szablon musi być na to odpowiednio przygotowany (przerabianie całego mija się z celem).

Dlatego albo zastosuj kod, jaki podałem i użyj większego obrazka, albo użyj któryś z szablonów, które już oryginalnie posiadają rozciągnięty obraz w tle.

dawkos
komentarz
komentarz

"albo użyj któryś z szablonów, które już oryginalnie posiadają rozciągnięty obraz w tle."

 

A mogłbys mi powiedziec gdzie moge taki znalezc ktory ma oryginalnie rozciagniety obraz w tle zeby byl matycznie zwiazany z grami komputerowymi? Jak go poznac? 

 

PS Dzieki tak w ogole za pomoc.

 

Pozdrawiam :)

leggo
komentarz
komentarz

Ze strony, którą podałeś ten jest chyba ok.

dawkos
komentarz
komentarz

No dzieki ale nie moge go wrzucic. Wyskakuje jakis blad :-/ Moglbys sprobowac?

leggo
komentarz
komentarz

U mnie działa.

Jaki błąd?

dawkos
komentarz
komentarz

Sciagam szablon, wchodze w dokument xml, kopiuje go, potem wchodze na bloggera w zakladke "Szablon", potem "EDYTUJ KOD HTML", wklejam ten xml i naciskam "Zapisz  szablon". I wyskakuje takie cos:

Błąd podczas analizowania pliku XML, wiersz 2, kolumna 18: The document type declaration for root element type "html" must end with '>'.

Sorry za rycie bani :) pozdro

leggo
komentarz
komentarz

W zakładce Szablon wybierasz Utwórz/przywróć kopię zapasową -> Wybierz, znajdujesz plik z szablonem i naciskasz Otwórz, a następnie Przekaż.

dawkos
komentarz
komentarz

Zrobilem dokladnie tak i wyskoczylo takie cus:

 

Zapisanie szablonu nie powiodło się.

Nie można przetworzyć szablonu, ponieważ nie jest on poprawnie sformułowany. Sprawdź, czy wszystkie elementy XML zostały prawidłowo zamknięte. Komunikat o błędzie XML:
Content is not allowed in prolog.

 

Pozdrawiam :)

leggo
komentarz
komentarz

Edytowałeś ten plik, dopisywałeś coś do niego? Spróbuj pobrać ponownie świeżą kopie. Przed wrzuceniem usuń też to co dopisywałeś do CSS (post #8).

 

Przeczytaj to (łącznie z komentarzami).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.