x-kom hosting

Pytania dotyczące naszego sklepu partnerskiego morele.net oraz złożonych zamówień

Bugless
komentarz
komentarz

HAL wsio co kupisz za pow. 1500zl leci za free :)

Tomi_Li
komentarz
komentarz

W grudniu 2012 kupiłem na Morele.net płytę główną, procesor i RAM. Któraś z tych części teraz padła i mam wszystko odesłać do serwisu, aczkolwiek na stronie morele jest napisane: "Płyty główne ze złączem LGA775, 1155, 1156, 1366 należy wysyłać wraz z zaślepką socketu procesora - w przeciwnym wypadku serwis nie będzie realizowany." Ja tej zaślepki już nie mam, bo do głowy mi nie przyszło, że po złożeniu kompa który przez pół roku normalnie działał musze trzymać kawałek plastiku. Czy to znaczy, że płyta za 600 zł. (MSI Z77A-GD65) z ważną jeszcze 1,5 roku gwarancją nie może być na tą gwarancję oddana?

Gość
komentarz
komentarz

Tak jak ja reklamowałem też chcieli .

snip91
komentarz
komentarz

Musisz niestety posiadać ten plastik. Kup sobie na Allegro, jak zgubiłeś. Może przejdzie.

Tomi_Li
komentarz
komentarz

Przecież to jest totalna bzdura. To tak jakbym miał trzymać styropian od lodówki, albo paletę spod pralki. Zwaszcza, że nie wiem który z trzech zakupionych i złożonych elementów padł i mogę to wysłać jako złożony komplet w jednej paczce...

 

I jeszcze jedno. Części były kupione do firmowego komputera. Czy ktoś z Was się orientuje w kwestii rękojmi?

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
Przecież to jest totalna bzdura. To tak jakbym miał trzymać styropian od lodówki

Tu chodzi o to że bez tej zaślepki pogną sie piny w czasie transportu

Edytowane przez HAL900
Tomi_Li
komentarz
komentarz

To to wiem, ale tak jak napisałem płyta, procek i RAM są złożóne i tak chcę to wysłać więc nie powinno być problemu z brakiem zaślepki. Teoretycznie...

Gość
komentarz
komentarz

Jak wysyłasz zestaw to nie powinni cie prosić o zaślepke bo nawet możesz nie wiedziec przecież że to płyta uległa awari .Nie potrzebnie  się pucowałeś

Wojtek morele.net
komentarz
komentarz

Tomi_Li jeśli masz problem ze zgłoszeniem RMA podeslij mi na priv

  • 4 tygodnie później...
godzix
komentarz
komentarz

Komputer zamówiłem w poniedziałek, i do tej pory nie jest skompletowany -,-, Miałbyć u mnie w piątek, ale narazie nawet nie jest wysłany...

godeath
komentarz
komentarz

Witam. Chce kupic telewizor z panstwa oferty. Czy bezpieczniej jest odebrac telewizor w punkcie czy normlanie zamowic kurierem. Boje sie, ze nie bede mial mozliowsci go sprawdzic przy kurieru, a 4 tys piechota nie chodzi ;)

morele
komentarz
komentarz

Prawdę mówiąc nie robi to większej różnicy, telewizory i tak nie są produkowane przez nasz sklep ( :) ) tylko jadą wieloma trasami, często z dalekiego wschodu zanim dotrą do sklepu, to też jeden transport mniej lub więcej nie powinien zrobić żadnej różnicy. Musiałbyś pechowo trafić żeby kurier przywiózł Ci uszkodzony telewizor.

Bugless
komentarz
komentarz

tylko ten pech coraz częściej prześladuje sklep morele, (ale nie tylko) a laptopy ze zbitymi matrycami w firmie k-ex to już normalka :)

godeath
komentarz
komentarz

Zamowilem z odbiorem w punkcie. Mama nadzieje ze nie bedzie problemu ze sprawdzeniem na miejscu ;)

Rim
komentarz
komentarz

Hmm. właściwie to nie wiem gdzie powinienem to napisać no nic...

 

Sprawa dotyczy informacji przed zakupem - chciałem dać kolejną szansę morele i kupić monitor  AOC Q2963PM   Niestety nigdzie nie znalazłem informacji kto realizuje  gwarancje(pole "Typ gwarancji" jest puste na stronie produktu) oraz czy są dodawane kable (HDMI/DVI/D-SUB) - Wysłałem zapytanie poprzez formularz kontaktowy -  na pierwsze pytanie dotyczące gwarancji, otrzymałem jasną informację,że gwarancje realizuje producent*  W przypadku pytania o kable już nie było tak  kolorowo cytuję"Niestety producent nie podaje informacji o dodatkowych kablach do tego monitora." Myślę sobie,ale jak to? W instrukcji online dostępnej na stronie AOC producent wyraźnie zaznaczył.że w sprawie kabli klient ma się kontaktować z "local dealer" czyli z dystrybutorem lub sprzedawcą - czyli  co... morele nie wie co sprzedaje ? Od konkurencji dowiedziałem się,że w ich przypadku  otrzymam tylko kabel D-Sub (bida swoją drogą,ale wiem chociaż co mam kupić jak zamówię ten monitor)   

 

*-(dlaczego pytałem o gwarancję? - niektóre produkty posiadają gwarancję morele = warto więc wiedzieć

esdeen
komentarz
komentarz

Witam !

 

Byłbym zainteresowany kupnem komputera na raty, I tu pojawia sie kilka pytan:

1.Jak wyglada spłata(skad mam wiedziec na jaki okres czasowy zostanie mi rozdzielona suma,jaki bedzie miesieczny koszt)?

2.Jak duzo przepłacam biorac na raty?

3.Jak wyglada taka procedura, kurier przyjedzie o ustalonej godzinie czy jak to jest ?

Wojtek morele.net
komentarz
komentarz

W przypadku pytania o kable już nie było tak  kolorowo cytuję"Niestety producent nie podaje informacji o dodatkowych kablach do tego monitora.

Niestety faktycznie nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć pełnej informacji o zawartości pudełka. Nasza logistyka umiejscowiona jest w Sosnowcu wraz z logistyką jednego z największych dystrybutorów sprzętu komputerowego w Polsce i niestety nie ma tak procedury, która dawałaby nam możliwość uzyskania informacji o zawartości pudełka sprzętu, który mamy na magazynie. W wypadku jednak wielu produktów dostarczane są dokładne dane od producenta i na nich staramy się bazować

 

 

Witam !

 

Byłbym zainteresowany kupnem komputera na raty, I tu pojawia sie kilka pytan:

1.Jak wyglada spłata(skad mam wiedziec na jaki okres czasowy zostanie mi rozdzielona suma,jaki bedzie miesieczny koszt)?

2.Jak duzo przepłacam biorac na raty?

3.Jak wyglada taka procedura, kurier przyjedzie o ustalonej godzinie czy jak to jest ?

1. wszystko to ustala się samodzielnie w czasie składania zamówienia, przy karcie każdego produktu mamy również opcję "Symulator rat" dzięki któremu możemy estymować wysokość rat.

2. jest to 1% wartości całego zamówienia na miesiąc. Czyli w wypadku 12 rat (12 miesięcy) za produkt o wartości 100 zł zapłaci Pan 112 zł. Za produkt o wartości 200 zł  - 224 zł. Kwota "dopłaty" podwoi się w wypadku wzięcia towaru na 24 raty (24 miesiące spłaty). Dokładna kwota zostaje podana w procesie zamówienia (w momencie, w którym można się spokojnie wycofać) więc wystarczy sprawdzać poprzez naszą stronę. 

3. Tu więcej informacji: http://www.morele.net/pomoc_grupa/8/
szczegółowo: 
http://www.morele.net/pokaz_pomoc/76/

Dlaczego pomagacie tylko i wyłącznie w dziale dotyczącym zestawów komputerowych? To już innego sprzętu elektronicznego poza "skrzynkami" nie sprzedajecie?


Łukasz na tym się najlepiej zna :) Kiedyś może uda się zwiększyć ekipę ludzi doradzających na forach.
  • 1 miesiąc później...
Rahl
komentarz
komentarz

Oddałem zasilacz na wymianę 3 dniową. Przyszedł mi mail że potwierdzono usterkę i towar zostanie wymieniony na nowy. Chwilę później dostałem maila "zamówienie zatwierdzone", ale jedna rzecz mnie niepokoi.

 

 

Płatność Całkowita kwota do zapłaty: 244,00 zł z VAT Realizacja płatności: płatne przy odbiorze

 

Czy aby tak na pewno ma być?

Wojtek morele.net
komentarz
komentarz

hej,

 

prawdopodobnie to pomyłka - podeślij numer RMA na priv, sprawdzę!

 

Pozdrawiam

Wojtek

damian19981@vp.pl
komentarz
komentarz (edytowane)

Cześć.

Mam pytanie czy jak zamówie sobie części do komputera z morele.net i żeby mi go złożyli to czy dostane wszystkie pudełka od tych części np od karty graficznej itp.

Czy w przypadku zepsucia sie czesci mial bym wyslac ja do was???

Pozdrawiam.

Edytowane przez damian19981@vp.pl
Youki
komentarz
komentarz

Dostajesz wszystkie opakowania oraz ich zawartość, która nie została użyta do złożenia zestawu.

  • Dobra wypowiedź 1
damian19981@vp.pl
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

  • 2 tygodnie później...
Morango
komentarz
komentarz

Witam, pojawił się taki problem że muszę zgłosić na gwarancję kość RAM. Problem jest taki że nie mogę znaleźć faktury jaką dostałem przy kupnie sprzętu (tą co przywozi kurier). Na opakowaniu RAM jest naklejka z moim imieniem i jakimiś informacjami sklepu (nr zamówienia i inne informacje). Na stronie morele jak wejdę w swój profil i zrealizowane zamówienie jest opcja wydrukowania gwarancji. Czyli 1 sprawa, jakie dokumenty wysyłam wraz z pudełkiem RAM w ramach gwarancji.

 

2 sprawa, czy jeżeli nie działa mi 1 kość, to muszę wysłać wszystkie jakie są w pudełku (w moim przypadku 2), czy wystarczy tą 1 ?? Pytam bo nie wiem czy w razie wymiany wymieniana jest 1 kość, czy całe pudełko.

 

3 sprawa, czyli samo zgłoszenie na gwarancję. Na stronie morele jest coś takiego jak Serwis/Reklamacja/Zwroty, mniemam że najpierw wysyłam im jakąś wiadomość z problemem, a oni potem w ostateczności każą mi wysłać sprzęt ??. Jak to wszystko zrobić aby nie było potem jakiś niedomówień i problemów.

Wojtek morele.net
komentarz
komentarz

Witam serdecznie

- dowód zakupu nie jest potrzebny jeśli towar widoczny jest na koncie klienta (zawsze przy zakupie przez strone jest widoczny, więc również w tym wypadku)

- potrzebne są 2 kości (komplet)

- po stworzeniu zgłoszenia na stronie prześlemy info jak wysłać do nas towar

 

Pozdrawiam

Wojtek

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.