x-kom hosting

"Jak działa komputer?" - pytanie prozaiczne, źródeł brak

anonyouse
utworzono
utworzono

Witam,

 

Poszukuję dobrej książki, która przedstawiałaby przekrój przez to, jak działa komputer - począwszy od sygnałów elektrycznych wysokich i niskich, na wysokopoziomowych zagadnieniach skończywszy. Mam sporą wiedzę z różnych dziedzin informatyki, ale ciężko mi złożyć ją w jedną całość, poumieszczać poszczególne fragmenty wiedzy w różnych miejscach - na jakim poziomie działa system operacyjny, na jakim język programowania, jak działają sterowniki, co robią poszczególne elementy zestawu komputerowego.

 

Z góry dziękuję za propozycje,

Michał.

kamillm
komentarz
komentarz

Witam. Chyba najlepsza ksiazka w tym temacie bedzie google.com - to jest kopalnia wiedzy, tylko dobry kilof trzeba miec...

netmarek
komentarz
komentarz

To chyba taka "biblia" nie została napisana... jak kolega wyżej, na każde pytanie znajdziesz odpowiedź w google

  • 2 tygodnie później...
Kim Lee
komentarz
komentarz

Moim zdaniem Google zawiera dużo swoistych śmieci oraz informacji niepotrzebnych dlatego jako wiarygodne źródło, szczególnie naukowe - nie polecam. Tak, można uzupełniać w nim wiedzę ale trzeba to czynić z rozwagą. Myślę też, ze mogliby tu pomóc jacyś uczniowie szkół elektronicznych, mechatronicznych czy (tele)informatycznych przeglądając własną bibliografię i wrzucając kilka fajnych a rzeczowych pozycji... ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.