x-kom hosting

Nałożenie obazu

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: kasia20 ,
chomiksow
utworzono
utworzono (edytowane)

Witajcie! Mam problem z nałożeniem obrazu na obraz tzw. czy da się nałożyć obraz(herby) na tło prezentacji(księga) ?
Jak próbowałem nałożyć to się biało robi :/  Proszę pomóżcie.

 
herby

 

tło

kamillm
komentarz
komentarz

Witam. Za pomoca jakiego programu edytujesz ta grafike?

chomiksow
komentarz
komentarz (edytowane)

Paint.NET ale pamiętam że jest też opcja w ms office powerpoint (coś z przezroczystością).Zrobisz ?

Pluto
komentarz
komentarz

Musisz to zapisać jako gif lub png bo te formaty obsługują przezroczystość. Tylko, że w podglądzie w windowsie nie widać przezroczystości. W photoshopie zrobiłbyś to w minute. 

chomiksow
komentarz
komentarz

Nie mam photoshopa :(

Ownelek.
komentarz
komentarz

Herby nie są w formacie .png - czyli są ułożone na białym tle. Do tego typu rzeczy polecam Ci GIMP. Najpierw renderujesz herby, a następnie nakładasz je w dowolne miejsce. Jak wrócę do domu bo aktualnie jestem w szkole to może znajdę chwilę i wytnę Ci je tak, żeby działało.

chomiksow
komentarz
komentarz

Czyli nikt nie zrobi ? Szkoda.



Ale jak renderuje w gimpie nie moge zapisac w png ani gif tylko xcf :/

  • Rekomendowana odpowiedź
kasia20
komentarz
komentarz

Jeśli chciałeś osiągnąć coś takiego jak na obrazku: [url=http://www.imagebanana.com/view/31rpbczv/qw.jpg]qw.jpg[/URL]

to naprawdę nie musisz się bawić w żadne renderowanie i zrobić to "na piechotę" w gimpie... 10 sek roboty: otwierasz oba obrazki w programie w oddzielnych oknach oczywiście, tam gdzie masz herby wybierasz opcję "zaznaczenie rozmyte" i klikasz na tym białym tle herbów, zaznacza Ci się owo tło, z menu wybierasz zaznaczenie->odwróć i wtedy zaznaczają Ci się same 3 herby. Potem klikasz na nie ppm kopiuj (albo wytnij, jak wolisz) i przechodzisz do okna  z księgą, ppm wklej, przesuwasz warstwę gdzie sobie życzysz, spłaszcz obraz i tyle.

  • Dobra wypowiedź 1
chomiksow
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki za fatygę.Już dawno sobie poradziłem.Wyglądało to słabo więc przeleciałem to filtrem artystycznym coś z tkanina w gimpie i jest dobrze :)

Tylko nie zajęło mi to 1min a ze 30 :D

//tło też wyciąłem i jest już zaje... Ale i tak zdjęcie się na razie nie przyda.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.