x-kom hosting

Jaki wybrać skrypt?

HackShoot
utworzono
utworzono

Właśnie chcę stworzyć swoje forum i  am pytanie jaki wybrać skrypt z tych dwóch

 

phpBB

MyBB

 

który jest lepszy który polecacie który jest lepszy jakei są międy nimi różnice??

proszę o szybką odpowiedź

  • Dobra wypowiedź 1

Pluto
komentarz
komentarz

Ja zawsze używałem phpBB i byłem w pełni zadowolony, został mi polecony przez innych zadowolonych użytkowników, wiec wydaje mi się, że Tobie też będzie odpowiadać. 

HackShoot
komentarz
komentarz

a czym się oni tak różnią?

  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 miesiące później...
Potarski
komentarz
komentarz (edytowane)

Kodem? :D

Też polecam phpBB z doswiadczenia, ew. IP Board, Vb, ale jak masz jakieś fundusze.

  • 4 tygodnie później...
kamysto
komentarz
komentarz

ja też jestem użytkownikiem phpBB, to chyba bardziej popularny skrypt. moje oczekiwania spełnia stuprocentowo, mam odpowiednią skórkę, wszystkie ustawienia, ogólnie jestem zadowolony

  • 1 miesiąc później...
gofer7
komentarz
komentarz

Od kilku lat używam phpBB i jestem zadowolony. Na bardziej rozwojowe fora i takie, gdzie możesz zarobić warto od razu wrzucić IPBoard. 

pawelpc3
komentarz
komentarz

Odświeżając temat.. Chciałbym przywołać że jest to częste pytanie początkujących webmasterów, więc dodam trochę od siebie.

W owych skryptach pracuję już kilka lat. Tworząc forum tak naprawdę nie ma większego znaczenia który z nich wybierzesz, lecz jak je opracujesz i wykończysz.

Profesjonalnie zrobiony darmowy skrypt php lub mybb potrafi (z czym niejednokrotnie się spotkałem) wyglądać lepiej niż płatny IPB czy vB.

Jest to pracochłonne i aby dobrze wykonać forum nawet z php musisz chcieć wgłębić się w jego struktury, szablony, poznać jak jest to stworzone i rozebrać na czynniki pierwsze, po czym tworzyć coś swojego, eksperymentować. Jak już ogarniesz silnik będzie to już bułka z masłem, do przyzwoitego forum polecam dojść metodą prób i błędów. Ważny jest na początek dobry styl (tj temat), który możesz w łatwy sposób zmodyfikować tak aby Tobie odpowiadał. Później możesz również dodać różnych bajerów, ale nie przesadzić by to fajnie i atrakcyjnie wyglądało. Tak więc różnic praktycznie nie ma, lecz sprawdź oba na podobnych rodzajach for i będziesz wiedział które bardziej Ci odpowiada. Osobiście MyBB było dla mnie przyjemniejsze, łatwiejsze (przejżysty acp, z łatwym dostępem np. do szablonów)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.