x-kom hosting

'na czym' najlepiej napisac storne?

UlA364
utworzono
utworzono

mam zapytanie.. probuje cos stworzyc w html ale na mojej przegladarce strona wyglada w miare dobrze jednak na innym komputerze teksty na siebie nachodza i zmieniaja swoje miejsce. mam wiec zapytanie czy piszac strone za pomoca ramek nie bedzie tego problemu? lub wykorzystujac ewentualnie szablony?

Pluto
komentarz
komentarz

Jeżeli używasz divów + css i napiszesz poprawnie kod to nie będzie problemu z rozjedzającą się stroną. 

 

Najlepiej udostępnij kod to postaram się coś poradzić. 

leggo
komentarz
komentarz

Akurat fakt użycia, bądź nie użycia div-ów nie ma tutaj większego znaczenia.

Sposób wyświetlenia strony zależny jest przede wszystkim od przeglądarki i rozdzielczości ustawionej na komputerze. Przeglądarki korzystają z różnych silników, pomiędzy którymi występują niewielkie różnice w interpretacji kodu i w domyślnych właściwościach elementów. Najczęściej żeby zniwelować te różnice wystarczy pisać stronę trzymając się standardów (tylko w skrajnych wypadkach trzeba przygotować odmienne ustawienia dla różnych przeglądarek).

Istotne jest też to, żeby nie układać strony podając "na sztywno" określone rozmiary i odstępy, a uzależnić rozmiary elementów od rozdzielczości.

 

Stosowanie ramek w przeważającej większości przypadków jest niewskazane.

 

 

Tak jak wyżej: jeśli masz problem ze stroną wstaw tutaj kod lub link.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.