x-kom hosting

Bluescreeny po zmianie podzespołów.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: rdzenny ,
rdzenny
utworzono
utworzono

Witam. Mam problem... Otóż zmieniłem podzespoły bazowe komputera i teraz pojawia się co jakiś czas bluescreen. odczytałem małe zrzuty oraz znaczenie bluescreena. wiem że jest to związane z plikiem ntfs.sys. Formatowałem dysk, dokładniej partycje na której jest sytem, ale to nic nie dało więc wykonałem z konsoli polecenie chkdsk /F (mam nadzieje że dobrze napisąłem :D) sprawdziło tam wszystko niby naprawiło. Dzień spokoju i znów sie pojawiają. Na dodatek gry po kilku minutach wywalają do pulpitu "program XYZ przestał działać". Płyta używana rok pod zasilaczem markowym i UPS a jest to Gigabyte 770T-D3L, procesor to AMD PHENOM II 955 x4 a ram to GEIL 2 GB DDR 3 ( o ile nie pomyliłem producenta) z chłodzeniem dodatkowym... Proszę pomózcie mi bo ucieszyłem się z nowego sprzętu a jest gorzej niż na poprzednim... 

Youki
komentarz
komentarz

Podaj pelna specyfikacje Twojego PC wraz z marka i mogą zasilacza.
Pokaz nam plik z minidumpa.
Ściągnij program HD Tune, wykonaj skanowanie i pokaz nam screena z zakładki Health

rdzenny
komentarz
komentarz (edytowane)

http://www.wrzucaj.org/405806   to jest plik z minidumpa ( skopiowany do zwykłego dokumentu tekstowego) - mam nadzieję że dobrze iż wrzuciłem w pliku na neta... ? 

A tak na marginesie płyta nie moja tylko od kolegi :D No to tak płyta to ten gigabyte 770T-D3L; procek to PHENOM II 955 BE; RAM to ten Geil 2 GB DDR III zasilacz to MODECOOM MC-400w ; dysk to 250 gb firmy Seagate nie wiem dokładnie modelu ale w razie konieczności sprawdzę, jakaś stara nagrywarka bodajże 7/8 letnia :D:D obudowa rzecz jasna normalna prosta, grafika to Palit GeForce 9600GT 512 Mb no a tu z hd tune screen : http://www.wrzucaj.org/229215   gdy wykonałem skan wszytskie "kwadraciki" były zielone :) Dodam jeszcze że jak podłącze pod płytę przednie usb w obudowie to komp wgl nie kontaktuje z przyciskiem POWER wgl nie włącza się zero kontaktu, plus taki myk że gdy wyłączę komputer to klawiatura nadal działa a po włączeniu komputera myszka nie działa, muszę odłączyć od usb i podłączyć na nowo. Wykonywałem testy obciążeniowe procka i grafiki nie długo bo krótko po ok 20 min i nie wywalało a w grach wywala po 10 minutach w GTA IV po 3/4 minutach :D Najgorszym scenariuszem dla mnie byloby usłyszeć, że płyta główna którą odkupiłem jest do ... nom wymiany :/ Sterowniki do kary graf. najnowsze do płyty prosto z płytki instalacyjnej dołączonej do zestawu. A i taki plusik, komputer jest wolniejszy od mojego starszego ( AMD ATHLON 64 x2 7750, 2 GB RAM DDR 2 MSI K9A2GM) względem np programy instalują się tak 2 razy dłużej może nawet więcej, komputer włącza się o kilka sekund jak nie kilkanaście sekund dłużej pulpit okropnie długo się ładuje przynajmniej dla mnie, mam czysty komp a chodzi jakby miał 249 gb zajęte na 250 gb pamięci dysku, samym syfem...   

Youki
komentarz
komentarz (edytowane)

Masz miernik w domu, żeby sprawdzić napięcia zasilacza ?

 

Pokaż nam jeszcze raz ten plik za pomocą tego programu. 

Jak widać na 2 czynniki są na żółto , odnośnie pierwszego to możliwe iż pomoże zerowanie i remap dysku. 

Co do drugiego :  

Spadek tego atrybutu jest oznaką problemów z podsystemem mechanicznym dysku.

rdzenny
komentarz
komentarz

http://www.wrzucaj.org/877479

Zauważyłem, że teraz pojawił się inny problem. Do tej pory wyskakiwał problem taki : http://www.wrzucaj.org/506179

Niestety nie mam miernika ale informatyk u którego wymieniałem zasilacz (starszy, markowy siadł :D) mówił że trzyma napięcia i będzie dobry do poprzedniego zestawu, a obecny z tego co wiem ma tylko tdp procka o niecałe 30 w większe więc powinien dać radę. Czyli to prawdopodobnie problem z dyskiem ? Eh mogłem cały komp. wymienić :D Oplaca się to zerowanie i remap dysku czy już lepiej kupić nowy dysk czy jednak spróbować ? A i co do zasilacza, planowałem wymienić karte graficzną na cos pokroju HD 6870 więc zasilacz będzie wymieniany ale teraz nie mam funduszy więc muszę jakoś to wszystko ogarnąć... A może podłączyć stare podzespoły ? Jeśli to problem z dyskiem to na starych też powinno wywalać ?  
 

hixmen
komentarz
komentarz

Ze Smart dysku są błedy komunikacji płyta główna a dysk. C7 wartość data 7. Wymień kabel sygnałowy i też przełóż do sąsiedniego gniazda sata wolnegp. Wartość data 7 raczej nie zmieni się po wymiane kabla ale czasem daje poprawę w działaniu. Tylko że nie ma pewności ale nie masz nic do stracenia żeby spróbować. Dobrze by było podpiąć inny sprawny dysk czy będzie miał błędy C7 namierzanie czy kontrolery płyty głównej są sprawne i od nich nie ma błędów . Albo  ten dysk do innego kompa i sprawdzić. Ogólnie wyniki Smart są dziwne jak na Seagete może swiadczyć że coś się dzieje z dyskiem ale jak wymienisz kabelek to zobaczysz czy nastapi poprawa. Przy 05 i DATA wykazuje że jeden sektor był realokowany i przy innych parametrach wartości DATA powinny być inne. Zrób z hdtune benchmark i jak się wykres przedstawi i wyniki czasu dostępu i średni transfer.

rdzenny
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki wielkie jutro zmienie kabel i zobaczymy czy mi wywali czy nie :) przetestuje benchmark i pokaże SMART zobaczymy co to będzie a co do płyty głównej to nie zrozumiałem. Masz na myśli, że płyta może być do wymiany czy jej sterowniki są lipne ? AAA patrzylem sobie to ten dysk to SEAGATE BARACUDA 7200.10 :) coś takiego wersja 250 Gb :D

hixmen
komentarz
komentarz

Co do płyty głównej to mogą być uszkodzone kontrolery dysków i wtedy płyta główna raczej by była do wymiany. W dużej większości przypadków to błędy które są wykazane przy C7 raczej dotyczą dysku z kablem. Ale nie mozna wykluczać że od uszkodzonych kontrolerów płyty głównej. To jak pisałem we wcześniejszym poście sprawdzić dysk na innym kompie czy błędy przy C7 się potwierdzą. Albo dysk sprawny z innego kompa gdzie tam nie wykazuje błędy przy C7 na Twoim też nie będą to by wskazywało na dysk wadliwy z Tojego kompa . Analogicznie podobnie masz do sprawdzania pamięci że się przekłada w gniazdach i czy wykazane errory np. na piewrszym slocie potwierdzą się na drugim czy następnym. I się namierza czy same pamięci czy też sloty uszkodzone.

  • 2 tygodnie później...
  • Rekomendowana odpowiedź
rdzenny
komentarz
komentarz

Sorki że dopiero teraz piszę :) Sprawa już mam nadzieję zażegnana. :) Przyczyną była pamięć RAM. Pech chciał kupiłem uszkodzoną ;D Wszystkie zamulenia przycinki blue screeny i inne kłopoty umilkły :D 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.