x-kom hosting

Zawieszanie się (freezy) komputera (obraz się zatrzymuję, dźwięk przestaje działać)

lajkfejk
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Mam problem otóż od 3 lat walcze z moim pctem. Co jakiś miały miejsce zwiechy komputera (zawieszał się obraz, oraz dźwięk) od początku pojawienia się problemu, miało to miejsce sporadyczynie, ale po jakimś czasie ostatni rok komputer zawieszał się, coraz częściej co doprowadziło mnie do nerwicy. Dysk twardy był formatowany 2-3 razy. Ostatnio nawet instalowałem windows 7, a wcześniej działałem na Xp. Niestety te zabiegi nic nie pomogły. Wymieniałem również zasilacz, też to nic nie pomogło, testowałem pamięci, również nic. Próbowałem odpalać komputer na innej karcie graficznej, zwiechy również się pojawaiły. Zmieniałem paste termoprzewodzącą na procesorze, również było to samo. A teraz najlepszy bonus, gdy gram sobie w cs 1.6 i jestem w grze, zawieszenie komputera przez te 3 lata nie miało miejsca, co dziwnego na innych grach potrafi się ścinać kilka razy. Najczęściej łapie zwiechy przy grze w League of Legends. Zwiechy mają miejsce również podczas spoczynku, normalnego użytkowania. Nie wiem czym to jest spowodowane, postanowiłem napisać na forum i wysłuchać kilku opinii na ten temat. A chciałbym nadmienić, że 3 dni temu dałem komputer do serwisu. Serwis solidny kumpel mi polecił, dałem pcta bez dysku twardego. Sprawdzili tam sprzęt i powiedzieli mi, że był uszkodzony kabel sata, musieli również pobawić się w przełączanie kabelków. No więc uradowany wracam do domu, podłączam mój twardy dysk i chcę przetestować, czy usterka została wyeliminowana. Odpaliłem League of Legends 3 minuty w grze i oczywiście komputer znów złapał FREEZA. Nie mam już na to wszystko sił. Moim podejrzeniem, jest uszkodzony dysk twardy.. Czy jest możliwe, aby przez uszkodzony dysk twardy pojawiały się takie zwiechy ? Z góry dziękuje za pomoc.

Sprzęt

P. głowna ASUS M3A78-CM

ram 2 x 2gb patriot 800 mhz

karta graficzna radeon hd4850 512mb

procek Phenom II 720 3 x 2,8ghz

dysk twardy - WD 320gb

zasilacz modecom 500w (komputer był testowany na innym zasilaczu, mianowicie OCZ, problem występował nadal ! Nie pisać, że to wina zasilacza :D)



Czy jest w stanie ktoś pomóc, doradzić ? :<

Edytowane przez lajkfejk

hixmen
komentarz
komentarz

Modecom jaki model dokładnie używasz?. To że na OCZ jest to samo bo poprzedni zasilacz mógł już porobić co nie co. A co do dysku to pokaż SMART dysku program CrystalDiskInfo.http://crystalmark.info/software/CrystalDiskInfo/index-e.html

Jakie są temperatury podzespołów konkretnie w idle i stresie  np. programem HWMonitor.

Igorrodz
komentarz
komentarz

zasilacz modecom 500w (komputer był testowany na innym zasilaczu, mianowicie OCZ, problem występował nadal ! Nie pisać, że to wina zasilacza :D)

Sprawdź napięcia, jakie podaje Twój zasilacz MIERNIKIEM i podaj na forum nam wyniki pomiaru.

  • 1 miesiąc później...
lajkfejk
komentarz
komentarz (edytowane)

Odświeżam temat. Komputer oddałem ponownie do serwisu razem z dyskiem twardym. Był testowany, ten co naprawiał doświadczył zawieszeń systemu, testował co nieco (chociaż nigdy nie wiadomo ile w tym prawdy) powiedział, że prawdopodobnie to wina dysku, gdyż wykrył bad sectory, któych nie dało się naprawić, więc zdecydowałem się wymienić dysk twardy na WD 500GB green bodajże. Dobra wróciłem nie miałem zamiaru nawet testować komputera, iż wierzyłem, że w końcu będzie działał. Wszystko działało bez szwanku przez jakieś 3-4 dni. Chciałem zagrać sobie w League of Legends po 4 minutach rozgrywki komputer się zawiesił, mimo wszystko łudziłem się, że to pojedynczy przypadek, ale oczywiście z problem występował nadal, komputer średnio zawiesza się podczas pracy jakieś 3-4 razy w ciągu dnia. Nie tylko w grach, ale także w stanie spoczynku, czy normalnego użytkowania tj. przeglądanie internetu, słuchania muzyki. Zaakceptowałem to i pogodziłem się ze swoim losem, aż do dzisiaj chciałem pograć sobie w Skyrima no i dnia dzisiejszego komputer zawiesił się około 7-9 razy. Szlag mnie trafia, już nie wiem co mam robić postaram się podesłać testy min karty graficznej procesora, pamięci itd.

Karta graficzna w spoczynku 45-46 stopni w stresie, jak widać :

074o8kraldwk.jpg

Procesor :

tp7ki2xaboln.jpg

 

 

Chciałem jeszcze podać test pamięci, ale coś nie mogę tego wykonać, a bootować to za długo potrwa .

Jest możliwość, żeby ktoś pomógł :) ?

Edytowane przez lajkfejk
lajkfejk
komentarz
komentarz

Widzę, że nikt nie jest w stanie mi pomóc :/

Vanden
komentarz
komentarz

Lajkfejk mam identyczny problem, mam dosyc stary komputer bo ma około 12 lat, lecz u mnie problem był w mocy komputera. Otóż mam AMD Athlon 2000+, miałem ustawioną moc na 133mhz, zmniejszyłem na 110 no i z 20-30 zacinek dziennie zmniejszylo się do 1-2 ;p aleee.. no cóż, komputer nie ma tej mocy co wczesniej, czestotliwosc ramu rowniez musialem zmienic.

lajkfejk
komentarz
komentarz

Lajkfejk mam identyczny problem, mam dosyc stary komputer bo ma około 12 lat, lecz u mnie problem był w mocy komputera. Otóż mam AMD Athlon 2000+, miałem ustawioną moc na 133mhz, zmniejszyłem na 110 no i z 20-30 zacinek dziennie zmniejszylo się do 1-2 ;p aleee.. no cóż, komputer nie ma tej mocy co wczesniej, czestotliwosc ramu rowniez musialem zmienic.

Może u mnie problem tkwi w zasilaczu z czarnej listy. Prawdopodobnie zasilacz nie daje rady i stąd te zwiechy :/

Vanden
komentarz
komentarz

Haha no cóż, ja mam na tyle stary sprzęt że wymieniam go niedługo a tymczasowo siedze na laptopie do pracy. Tobie radzę pogrzebać z napięciem, zmniejszyć trochę i zobaczyć czy komputer wciąż się będzie zacinał. Zmniejsz najlepiej tak o 20-30% :) Najlepiej jakbyś wziął jakiś komputer kolegi i przepiał od niego lepszy zasilacz i sprawdził czy wciąż będzie się zacinał :)

hixmen
komentarz
komentarz (edytowane)

A sprawdzałeś czy kondensatory na płycie  głównej nie są spuchnięte albo jakieś wycieki z nich czy nie ma widocznych przepaleń przebarwień na laminacie płyty da się zauważyć. Czy robiłeś jakieś ustawienia w biosie a nawet jak nie to profilaktycznie daj ustawienia domyślne przez bios wyszukując load default setting  i zapisać przy wyjściu przeważnie F10 . Albo na wyłączonym komputerze z sieci jak jest widoczna zworka to przestawiając na pare sekund piny i z powrotem albo wyjąć bateryjkę na parę minut. Robiłeś już dużo z wymianą podzespołów ale chyba nie napisałeś czy ustawienia domyślne były robione przez Ciebie. Jak masz dwie kości to spróbuj poużywać raz na jednej i jak dalej problem to na drugiej. Jak nawet w stanie spoczynku się zawiesza to  do sprawdzenia bez większych wymagań 2GB powinno wystarczyć bo memtest nie zawsze wykrywa wadliwą pamięć , albo niekontabilność z płytą główną. Jest program do testowania OCCT i możesz porobić testy  po pare minut czy na którymś teście  będzie się za każdym razem wieszało.

Edytowane przez hixmen
lajkfejk
komentarz
komentarz

A sprawdzałeś czy kondensatory na płycie  głównej nie są spuchnięte albo jakieś wycieki z nich czy nie ma widocznych przepaleń przebarwień na laminacie płyty da się zauważyć. Czy robiłeś jakieś ustawienia w biosie a nawet jak nie to profilaktycznie daj ustawienia domyślne przez bios wyszukując load default setting  i zapisać przy wyjściu przeważnie F10 . Albo na wyłączonym komputerze z sieci jak jest widoczna zworka to przestawiając na pare sekund piny i z powrotem albo wyjąć bateryjkę na parę minut. Robiłeś już dużo z wymianą podzespołów ale chyba nie napisałeś czy ustawienia domyślne były robione przez Ciebie. Jak masz dwie kości to spróbuj poużywać raz na jednej i jak dalej problem to na drugiej. Jak nawet w stanie spoczynku się zawiesza to  do sprawdzenia bez większych wymagań 2GB powinno wystarczyć bo memtest nie zawsze wykrywa wadliwą pamięć , albo niekontabilność z płytą główną. Jest program do testowania OCCT i możesz porobić testy  po pare minut czy na którymś teście  będzie się za każdym razem wieszało.

Powiem tak, swojego czasu sprawdzałem pamięci ram, pojedynczo sprawdzałem w każdym innym slocie, problem pojawiał się nadal. Jedyne, co zmieniałem w biosie, dopiero po pojawieniu się problemu, to zmieniałem taktowanie procesora mnożnikiem. W niczym innym nie grzebałem. Zastanawiam się również nad tą płytą główną, ja niczego dziwnego nie zauważyłem dawałem komputer do serwisu, to myślę że sprawdzający by zauważył coś niepokojącego. Ma do mnie dzwonić w poniedziałek, zobaczymy co tam z tego wyniknie. Jeśli się okaże, że to płyta główna to chyba zainwestuje w nowszej technologi i nowy procesor, bo innego rozwiązania nie widzę.

hixmen
komentarz
komentarz

Ale ustawień domyślnych nie dawałeś. Jak podzespoły były wymieniane i dalej problem to te ustawienia domyślne czas najwyższy było zrobić i następny krok to zmiana biosu. Ale jak masz sprzęt w serwisie to się zobaczy. Tylko z tymi serwisami to różnie jest i miałeś już dwa razy conajmniej gdzie ostatnio z dyskiem włącznie i co, dalej problem. Może tym razem się przyłożą oby.

lajkfejk
komentarz
komentarz (edytowane)

Odebrałem komputer z serwisu wymienili mi kartę graficzną na Asus HD7770 1gb gddr5. Wczoraj komputer chodził, nie zawieszał się, jedynie co mnie zmartwiło to to, że po jakimś czasie ekran się wyłączał i komputer się zawieszał, dźwięk jakby był w stanie zwiechy jakieś stukoty itd. Dzisiaj włączyłem komputer znowu zrobił się czarny ekran (NADMIENIĘ IŻ TEN PROBLEM WCZEŚNIEJ SIĘ NIE POJAWIAŁ) po zresetowaniu komputera, komputer znowu się zaczął zawieszać, tak jak przed wymianą karty. Czy ktoś mi tu powie o ch.... tu chodzi ? Już kompletnie nie mam sił. Komputer podobno był testowany długo, i że każdy podzespół był testowany, były przywrócane ustawienia domyślne. Więc moim zdaniem można wyeliminować dysk twardy i kartę graficzną. To co to do cholery może być ? Zastanawiam się czy przyjmą zwrot tej karty bo to w końcu kolejne 500 złotych wydatków, które praktycznie nic nie zmieniło. Błagam ludzie pomóżcie mi kolejny raz, chyba tego komputera tam nie zaniosę.......Proszę o szybką odpowiedź !
Pozdrawiam.



Proszę o pomoc .. Do jutra muszę zdecydować co mam zrobić ..



Odebrałem komputer z serwisu wymienili mi kartę graficzną na Asus HD7770 1gb gddr5. Wczoraj komputer chodził, nie zawieszał się, jedynie co mnie zmartwiło to to, że po jakimś czasie ekran się wyłączał i komputer się zawieszał, dźwięk jakby był w stanie zwiechy jakieś stukoty itd. Dzisiaj włączyłem komputer znowu zrobił się czarny ekran (NADMIENIĘ IŻ TEN PROBLEM WCZEŚNIEJ SIĘ NIE POJAWIAŁ) po zresetowaniu komputera, komputer znowu się zaczął zawieszać, tak jak przed wymianą karty. Czy ktoś mi tu powie o ch.... tu chodzi ? Już kompletnie nie mam sił. Komputer podobno był testowany długo, i że każdy podzespół był testowany, były przywrócane ustawienia domyślne. Więc moim zdaniem można wyeliminować dysk twardy i kartę graficzną. To co to do cholery może być ? Zastanawiam się czy przyjmą zwrot tej karty bo to w końcu kolejne 500 złotych wydatków, które praktycznie nic nie zmieniło. Błagam ludzie pomóżcie mi kolejny raz, chyba tego komputera tam nie zaniosę.......Proszę o szybką odpowiedź !
Pozdrawiam.



Proszę o pomoc .. Do jutra muszę zdecydować co mam zrobić ..

Odświeżam ... 

Edytowane przez lajkfejk
hixmen
komentarz
komentarz

No jak chcesz żeby zwrócili kasę za kartę graficzną to dalej musisz z tym serwisem. Czyli zwrot z adnotacją że problem jest dalej ten sam. Piszesz że można wyeliminować winowajców kartę graficzną no można się zgodzic ale nigdy w 100 %. A dysk sprawdzałeś dokładnie tym bardziej ze to green i nie wiem które serie ale że szybko się psuły poza tymi z nowszej generacji.

lajkfejk
komentarz
komentarz

No jak chcesz żeby zwrócili kasę za kartę graficzną to dalej musisz z tym serwisem. Czyli zwrot z adnotacją że problem jest dalej ten sam. Piszesz że można wyeliminować winowajców kartę graficzną no można się zgodzic ale nigdy w 100 %. A dysk sprawdzałeś dokładnie tym bardziej ze to green i nie wiem które serie ale że szybko się psuły poza tymi z nowszej generacji.

Dokładnie dysk też mi kazali kupić, więc kupiłem, kartę kupiłem 800 złotych w plecy. Dodatkowo zauważyłem, że dzieje się dosyć często, że zanika obraz i po chwili dopiero dźwięk, czyli zawiesza się już na 2 sposoby ;] Zajebiście ..

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.