x-kom hosting

nowy świat :)

makari
utworzono
utworzono

Witam chciałbym się poradzić w doborze najlepszych książek dla początkujących. Kończę technikum informatyczne lecz 4 lata nauki to obijanie a nauczyciel można powiedzieć nas olewał jedynie podstawy jakieś przekazał. Planuje studiować informatykę i chce sam już zacząć się uczyć by zrobić coś dla siebie i mieć łatwiej. Znalazłem kilka pozycji lecz są rożne opinie na ich temat dlatego proszę o dobranie tych najlepszych na początek :)
1. Biblia HTML,XHTML,CSS wydanie V Steven M. Schafer
2. PHP i MySQL od podstaw wydanie V W. Jason Gilmore
3. PHP i HTML z serii HEAD FIRST

Te pozycje znalazłem na innych forach i pytanie czy są dobre na początek czy może lepiej coś innego??? 

Z góry wielkie dzięki za pomoc :):):)

leggo
komentarz
komentarz

Na studiach nie koniecznie będzie Ci potrzebna umiejętność tworzenia stron (wszystko zależy od konkretnej specjalności).

 

Do nauki podstaw HTML i PHP zdecydowanie wystarcza Internet.

 

Wybierając książkę zwróć szczególną uwagę na datę wydania (im nowsza tym lepiej).

makari
komentarz
komentarz

Sam dla siebie chce nauczyć się pisania stron i w przyszłości w tym kierunku podążać. A co do książek chodzi o to że w wolnym czasie nie pracując na kompie żeby czytać i zapamiętywać rożne rzeczy pomocne w dalszym rozwoju ;]

techmag
komentarz
komentarz

Serii HEAD FIRST nie polecam, jest tam dużo obrazków i można się pogubić - jest to książka raczej opisująca ciekawostki dotyczące danego tematu ;) Jeżeli chodzi o pozycje pierwszą - miałem z nią styczność i mogę polecić.

makari
komentarz
komentarz

ok dzięki za pomoc jak na razie dorwałem książkę do HTML Heliona i Vademecum PHP i MySQL również Heliona dla wprowadzenia ;]

Pluto
komentarz
komentarz

Żadna książka Ci tak nie pomoże jak internet. Przerabiałem ten temat, żeby nauczyć się pisać strony po prostu zacząłem je tworzyć i jak pojawiał się jakiś problem to szukałem odpowiedzi na necie i tak właśnie się nauczyłem tworzyć www

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.