x-kom hosting

PS czy GIMP?

pepe0619
utworzono
utworzono

Hejka
Ostatnio zaczalem interesowac sie grafika komputerowa i tu pojawia sie pytanie... Ktory programik byscie mi polecili na poczatek? Ktory jest latwiejszy do opanowania i czy nie lepiej zaczac od trudniejszego jezeli ma wiecej funkcji?
Ktora wersja GIMPa jest stabilna i ma najlepiej poukladany interfejs? (najprostszy do opanowania)
Fajnie by bylo jakbyscie powstawiali jakies tutki na ktorych wy zaczynaliscie przygode z grafika lub ktore wedlug Was sa przydatne dla poczatkujacego. Odpadaja tutki z yt.
Dzieki ;)

leggo
komentarz
komentarz

Na początek (i nie tylko) najlepszy GIMP.

Najnowszą stabilną wersją GIMPa jest 2.8.4

pepe0619
komentarz
komentarz

ok dzieki.
Masz jakies fajne tutki na poczatek? Jakies fora? Przydatne linki?

miciugo
komentarz
komentarz
Endriuu.
komentarz
komentarz

Polecam GIMP. Jest darmowy, photoshop jest płatny i jest bardzooo ( z przewagą na bardzo ) drogi.

Gimp.pl

Ownelek.
komentarz
komentarz

Z własnego doświadczenia wiem, że na sam początek GIMP wystarczy ... Chociaż nie zajmuję się grafiką profesjonalnie to dalej jestem przy tym programie, a PS jakoś mi do gustu nie przypadł. Słyszałem opinie, że GIMP to tylko trochę lepsza wersja PAINT'a ale ja patrzę na ten program całkowicie inaczej. 

son133
komentarz
komentarz

Gimp :) Najlepsze na sam początek ale i dla profesjonalistów :)

CrazY.
komentarz
komentarz

GIMP będzie łatwiejszy do opanowania, lecz nie osiągniesz tam tego co w Photoshopie.

mastachh
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli wg. was Ps to gówno i GIMP lepszy to grubo się mylicie. Może i kosztuje grubo ponad 3000-2000zł, ale na pewno lepiej Ci tam pomogą niż  w darmowym GIMPIE, który został przeniesiony z Linuxa...

Poza tym, dopłacasz tam 100zł i dostajesz książkę na której czarno na białym masz opisane funkcje.. a nie GIMP, inni mają ci pomóc

kukier
komentarz
komentarz

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest pobranie Photoshopa Portable który jest darmowy i na pewno ma lepsze możliwości niż Gimp. A jeżeli ktoś ma problemy z angielskim to nie trudno znaleźć również w języku polskim :)

CrazY.
komentarz
komentarz

Ja kupiłem photoshopa. Dokładnie to transfer na chomikuj do niego :D

pepe0619
komentarz
komentarz

Ja zaczalem prace z GIMPem i bardzo fajny programik. Porownanie z paintem wg mnie jest nie ma miejscu ;)

  • 2 tygodnie później...
Dizze
komentarz
komentarz (edytowane)

Porównanie gimpa do photoshopa to jak porównywać malucha do lamborghini. Nie ma lepszego programu do grafiki niż photoshop, który ma potężne możliwości  Sam pracuję na owym od 2 lat, i nie da się porównać tego co można w gimpie do tego co można w photoshopie. A co do ceny nie kosztuje on jakieś 3 tysiące ( Jak to już weszło w stereotyp, że photoshop kosztuje kilka tysięcy ) tylko kosztuje około 900 zł ( jeśli jesteś studentem ) i to najnowsza wersja czyli cs6.

 

Jeśli chcesz o tym myśleć poważnie to polecam od razu pokręcić się obok photoshopa bo jak przyzwyczaisz się do gimpa, to nic Ci z tego, bo w ps'ie jest wszystko totalnie inne i to czego się nauczysz w gimpie pójdzie dosłownie na marnę bo i tak i tak zaczynasz uczyć się od nowa :)

Myślę, że pomogłem 

pozdrawiam

Jakbyś chciał tutoriale do photoshopa to tutaj jak byś chciał dwa tutoriale mojego autorstwa, z czasów jak zajmowałem się pracami mniejszego formatu, oraz link do paczki z plikami psd moich sygnatur.

 

http://dizzepl.deviantart.com/art/Anime-tag-Tutorial-324277597?q=gallery%3Adizzepl%2F37036520&qo=15

http://dizzepl.deviantart.com/art/Wiz-Khalifa-Tag-TUTORIAL-341040402?q=gallery%3Adizzepl%2F37036520&qo=16

http://dizzepl.deviantart.com/art/PSD-PACK-Tags-342851566?q=gallery%3Adizzepl%2F37036520&qo=14

 

P.S

Jak czytam komentarze, w których niektórzy piszą, że niektórzy profesjonaliści pracują w gimpie to mnie coś biere  :>

  • 2 tygodnie później...
pracownik123
komentarz
komentarz

Od razu brać photoshopa. Gimp to dno nie ma co porównywać. A photoshop jest łatwy do opanowania.

sigmaPi
komentarz
komentarz

Najpierw zadaj sobie pytanie: "Czy chcę zajmować się grafiką przez resztę życia?".
Jeśli odpowiedź brzmi "nie" lub: "tak - ale hobbystycznie", to śmiało uderzaj w GIMPa. Jest w zupełności wystarczający do obróbki zdjęć, malowania, szkicowania, etc.

Ale, jeśli cyfrowa sztuka ma być Twoim chlebem powszednim - rzemiosłem, to tylko Photoshop. Dlaczego? A to dlatego, że ten program jest podstawową i najszerzej akceptowaną i rozpoznawalną aplikacją do dwuwymiarowej grafiki rastrowej na naszej kuli ziemskiej. Pod nią to, a nie pod GIMPa, pisane są wszelkie AppLinki, czy nam się to podoba czy nie.

A tak na marginesie, to Photoshop dostępny jest w cenie ok. 150 złociszy na miesiąc w Creative Cloud.

  • 3 tygodnie później...
elektroja
komentarz
komentarz

Na początek (i nie tylko) najlepszy GIMP.

Najnowszą stabilną wersją GIMPa jest 2.8.4

Serio mówisz? A ja z GIMPem w ogóle sobie nie poradziłem ;/ z darmowych to już wolę Inkscape (http://www.coreblog.pl/tag/inkscape/

), a tak to korzystam  Photoshopa, który moim zdaniem jest wyśmienity. Choć oczywiście każdy program góruje w innych zadaniach.

pepe0619
komentarz
komentarz

Ja zaczalem od gimpa i na poczatku byla to czarna magia dla mnie, ale poradzilem sobie jakos. Jeszcze nie wszystko rozumiem ale jest ok :D
Dzieki za opinie ;)

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Od kiedy wprowadzili jedno okno, to zabawa w GIMP jest znacznie przyjemniejsza. Najważniejsza sprawa to jednak cenna PS.

  • 1 miesiąc później...
ita_lukk
komentarz
komentarz

osobiście jak próbowałem przymiarek do Gimpa to interfejs sprawiał mi wiele trudności, koniec końców nie potrafiłem się do niego przekonać i nie potrafiłem go rozkminić, w przeciwieństwie do PS, gdzie miałem proste menu, kwestia tylko poznać jakie narzędzie do czego itp. później górne menu, ale jak pisze @Los_Emilos że teraz mamy jedno okno, możliwe że tym razem by mi się udało ;) 

 

cena jak cena spora, ale np. dla studentów są ciekawe opcje kupa, przynajmniej tak było kiedyś, w ogóle fajnie było by mieć taką wersje Photoshopa do użytku nie komercyjnego, tak do nauki, no bo niby jak mamy się uczyć? szkoda na start wydawać 3k, po to by później dowiedzieć się że to jednak nie tym chce się zajmować 

 

co do możliwości, znam wielu utalentowanych grafików, fotografów, i żaden nie korzysta z GIMP'a, nie ma co się sugerować najlepiej będzie spytać się dlaczego korzystają

  • 3 tygodnie później...
elektroja
komentarz
komentarz

Moje odczucia co do GIMPa są negatywne. Tzn. w ogóle się w nim nie łapałem... Może po prostu ja jestem tuman, ale dla mnie najlepiej, najwygodniej i najefektowniej pracuje się w Photoshopie: http://www.coreblog.pl/tag/photoshop/ ale wiadomo -Photoshop też kosztuje swoje.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.