x-kom hosting

Nowy komputer i Bluescreeny

DeJM10
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

Mam problem z bluescreenami od jakiegos czasu, ale ostatnio stalo sie to bardzo uciazliwe. Dostaje bluescreeny z nastepujacymi bledami:

PAGE_FAULT_IN_NON_PAGED_AREA

MEMORY_MANAGEMENT

BAD_POOL_HEADER

Niestety jak narazie tylko te bledy pamietam, ale bylo tego wiecej.

 

Moj komputer ma nastepujace parametry:
-Procesor Intel i5-3570K LGA1155
-Płyta główna MSI Z77A-G43
-Marka i moc zasilacza OCZ ZS550W
-Karta graficzna Gigabyte AMD RADEON HD6670
-Ilość pamięci RAM Corsair Vegenance 8GB (2x4GB)
-Dysk twardy Western Digital Caviar Blue 500GB

 

Prosze o pomoc, bo nie chce wydawac nie wiadomo ile zeby zaniesc to do informatyka najpierw na diagnoze, a potem na naprawe.

 

Pozdrawiam

DejM

jnocctcop
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli chodzi o 1 BS również go miałem przez okres 1 miesiąca ok. 2 razy i słyszałem, że to problem z ramem, więc spróbuj przetestować je MEMtestem.

DeJM10
komentarz
komentarz (edytowane)
Jeśli chodzi o 1 BS również go miałem przez okres 1 miesiąca ok. 2 razy i słyszałem, że to problem z ramem, więc spróbuj przetestować je MEMtestem.

 

 

Ja te bluescreeny mam dosc czesto. Najczasciej kiedy w cos gram, a na 2 monitorze uzywam przegladarki. Myslalem ze moze to byc to, wiec probowalem kazda mozliwa przegladarke i nic. Dalej to samo. Co do memtest. Gdzie pokazuja sie te errory, bo po lewej stronie ekranu sa ERRORS i jakies inne jeszcze typy errorow. Na ktore patrzec?

I tez, jezeli takowe wyryje to bedzie to wuna ramu czy na przyklad cos innego moze to powodowac, bo slyszalem ze Errory w Memtest moga byc spowodowane tez Plyta glowna.

Swann
komentarz
komentarz

Co do pierwszego BSODa to tu może być kilka czynników powodujących-pamięć RAM,pamięc podręczna L2 a nawet pamięć na karcie graficznej oraz oprogramowanie np antywirusowe.

Kolejna przyczyna to wadlkiwe sterowniki czy usługi systemowe.

 

To samo dotyczy BAD_POOL_CALLER.

DeJM10
komentarz
komentarz
Co do pierwszego BSODa to tu może być kilka czynników powodujących-pamięć RAM,pamięc podręczna L2 a nawet pamięć na karcie graficznej oraz oprogramowanie np antywirusowe.

Kolejna przyczyna to wadlkiwe sterowniki czy usługi systemowe.

 

To samo dotyczy BAD_POOL_CALLER.

Antywirusa uzywam avast! Cale oprogramowanie sterowniki itd mam aktualizowane na biezaco, bo sprawdzalem to juz pare razy dzisiaj nawet.

Patrzac na to z tego punktu widzenia to fakt, grafika moze to powodowac bo ta karte mam naprawde dlugi czas. Zaraz odpale Memtest'a wiec tez sie dowiem czy to moze byc spowodowane tym RAMem.

marcion1408
komentarz
komentarz

I jak wyniki mem testu ?

DeJM10
komentarz
komentarz
I jak wyniki mem testu ?

duzo bledow pokazuje. Nie pamietam dokladnej liczby

raazor90
komentarz
komentarz

Możesz pokazać foto?

  • 2 tygodnie później...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.