x-kom hosting

[Rozwiazany]Uprawnienia do innych kont.

pawel.ovh
utworzono
utworzono

Mam problem. Komputer używa oprócz mnie jeszcze moja siostra i na linie mam 2 konta, ale jest problem, mianowicie jak ja chcę posłuchac muzyki to musze skopiowac sam, bo ta muzyka jest, ale skopiowana u niej i ja tam nie mogę się dostac. Jak mogę dostac się do jej konta?

Pozdro

olej3232
komentarz
komentarz

A nie masz jakiejś jeszcze partycji??Przydała by się jedna z możliwością zapisu i odczytu przez wszystkich userów. Do jej folderu domowego ma dostęp wyłącznie root. Możesz zmienić sobie uprawnienia, ale nie polecam. Możesz swojemu userowi dać możliwość odczytu plików siostry.

chmod 777 /home/[siostra] -R jeśli jako rot podasz coś takiego, to wszystcy użytkownicy będą mieli nieograniczony dostęp do katalogu Twojej siostry.

chmod 644 /home/[siostra] -R siostra ma możliwość zapisu, reszta tylko odczyt (to jest lepsze rozwiązanie)

P.S. Polecenia wykonujesz jako root

pawel.ovh
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie. Problem rozwiązany. Post można zamknąc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.