x-kom hosting

BSOD po zmianie płyty głównej

Cuthbert
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, moje problemy z BS zaczęły się po zmianie płyty głównej. Początkowo pojawiały się wyłącznie przy dużym obciązaniu grafiki, tzn przy załączaniu lepszych gier (np. Assasins Creed Brotherhood). Średnio po 10 miutach grania wyskakiwał BS. Po kilku dniach zdażał się już podczas zwyczajnego przeglądania stron internetowych, przy czym dodam, że niekiedy cały dzień było ok, nawet w grach a innym razem BS odwiedzał mnie kilka razy dziennie. Początkowo myślałem, że grafika się przegrzewa, gdyż odklejałem radiator od karty w celu jej wyczyszczenia i bałem się, że źle go przykleiłem. Jednak po załączeniu programu monitorującego temperatury poszczególnych podzespołów okazało się że temp. grafiki, dysku i procesora jest w normie (testowałem również podczas grania). Nie wiem czy to ma związek, ale po zmianie płyty głównej  zaczęły sie też problemy z myszką, która przestawała działać na ok godzinę po czym włączała się aby po kilku minutach znów przestać działać. Co ciekawe stara myszka pod ps2 działa bez zarzutów. W każdym razie usłyszałem od kilku osób, że po zmianie płyty koniecznie powinienem postawić od nowa system. Miałem wtedy Xp sp3 ale uznałem że to dobry moment by zmienić system i kupiłem w pełni oryginalnego Windowsa 7 Home Edition. Zainstałowałem więc sytsem będąc pewnym, że moje problemy znikną. Niestety tak się nie stało a doszły kolejne. BS pojawił się 2 godziny po instalacji. Myszka przez pierwsze 3 dni działała bez zarzutów a potem znów zaczęła szwankować (żadziej niż na xp ale jednak). Dodatkowo okazało się, że nie jestem w stanie poprawnie zainstalować ŻADNEJ gry. Podczas instalacji pojawiają mi się komunikaty typu, "błąd zapisu", "błąd kontroli CRC" itp. Początkowo myślałem, że to wina napędu DVD ale utworzyłem obraz płyty i instalacja z obrazu kończyła się w ten sam sposób. Kolejny problem tyczy się skompresowanych plików- po zmianie sytsemu na 7 nie jestem w stanie rozpakować dużych plików czyli takich przekraczających np 4GB. Wyskakuje komunikat, że plik jest uszkodzony, co jest niemożliwe. Próbowałem 5 różnych programów do dekompresji i wszędzie to samo. Co do samego BSOD to wyskakuje średnio 3-4 razy dziennie. gdzieś wyczytałem, że problemem mogą być kości RAM. Dziś wyciągałem po jednej kości, zamieniałem miescami ale przy żadnej konfiguracji moje problemy nie znikły. Czy ktoś ma jakiś pomysł? Poniżej podaję specyfikację komputera:

 

system- Windows 7 Home Premium (64 bit)

płyta główna- ASRock N68C-GS FX

procesor- AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5600+

RAM- 4GB (2 x 2GB DDR2)

Dysk twardy- Samsung HD502HI (500gb)

Karta graficzna- GeForce 9800 GT

zasilacz- Amacrox AX500-A
 

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam


 

Swann
komentarz
komentarz

Przyczyn powstawania niebieskich ekranów jest kilka,do nich można zaliczyć wadliwy sprzęt,niezgodność sterowników,wirusy. Jeśli możesz to na początek sprawdź pamięć za pomocą programu diagnostycznego Memtest 86,to samo z dyskiem twardym tu program HD Tune zakładka Health.Podaj jakie to były BSOd-y,lub numer błędu.

raazor90
komentarz
komentarz

Wykonaj test pamięci RAM memtestem 86+ aby sprawdzić która kość jest uszkodzona. Rób to pojedyńczo dla każdej kości po kilka godzin

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.