x-kom hosting

Pomoc przy kupnie Xboxa 360/ PS3

9595kuba9595
utworzono
utworzono

Witajcie,

zastanawiam się nad kupnem którejś z konsoli, tylko za bardzo się na tym nie znam.

Prawdopodobnie zdecyduję się na Xboxa ( tańszy), jednak nie znam się na jego wersjach i proszę o pomoc.

1. Czym różni się biały od czarnego?

2. Czy ważna jest pojemność Xboxa ( na allegro widziałem wersje 4GB, 12GB i aż do 250GB)- czy 4GB to za mało,na ile to wystarczy, ile pamięci na dysku zajmują gry, czy podobnie jak na PC?

3. Widziałem rózne wersje Xboxa, jakieś Slim, Elite- nie znam różnic między nimi i nie wiem którą wybrać...

4. Znalazłem coś takiego- co znaczy że Xbox jest odblokowany? http://allegro.pl/xbox360-lt3-gwarancja-komplet-promocja-399-zl-i3028517763.html

 

Interesuje mnie raczej nowy, z gwarancją, chociaż lepsza wersja używana też mogłaby być.

 

Mam telewizor 32' Sony Bravia KDL-32S3020

I monitor od kompa Philips 200cw

Czy nadają sie do gry na konsoli? Obraz będzie tak dobry jak na kompie przy teksturach HIGH/ULTRA ?

 

Z tego co znalazłem:

http://allegro.pl/konsola-xbox-360-slim-4gb-pad-x360-kinect-ready-i3026172329.html

 

Proszę o pomoc :)

 

 

nowy798
komentarz
komentarz (edytowane)

1) xbox biły to sa pierwsze  modele na rynku :) Arcade (chyba tak sie pisze + bardzo awaryjny ) jeszcze jest proffesional model on sie nie różni niczym od elity tylko ze jest biały   czarny to elite ( z hdmi)  

2) 60/120GB bo same update do bf3 to 2 GB :)

3)ja mozesz dołać do slima :) lesze chłodzenie + wyglad 

4)tak ale bo jest bardzo nie bezpieczne bo xbox blokuje id płyty głównej jak ci złąpia to juz po online :( nic sie nie da zrobić :(

 

obraz jest prawie taki sam jak na pc :) jak sie gra przez hdmi 

patrykk27
komentarz
komentarz

1.??

2.4GB spokojnie wystarczy na zapisy z gier samych gier nie zgrasz na dysk musisz mieć przerobioną konsole.

3.Zdecydowanie Slim jest mniejsza,cichsza w porównaniu z Elite

4.Nie Kupuj!! chyba że masz dużo pieniędzy na serwis ponieważ te starsze wersje Arcade,Premium,Elite psują się(przegrzewają się)

 

Miałem Xboxa 360 Elite konsola pochodziła 2 miesiące i się zepsuła sprzedałem i kupiłem PS3 Super Slim i nie żałuje jedyna wada PS3 to cena gier ;) różnica w cenach gier PS3 a Xbox 360 to jakieś 40 - 70zł

 

 

Ja bym polecił ci PlayStation 3 Super Slim 500GB konsoli prawie nie słychać jak chodzi,na playstation 3 jest duuużo więcej gier porównanie głośności PS3 Super Slim a Xbox 360 Slim http://www.youtube.com/watch?v=93zbpICjHrw

9595kuba9595
komentarz
komentarz (edytowane)

a w cenie do 600zł (ew. troche więcej) ta będzie najlepsza ? : http://allegro.pl/konsola-xbox-360-slim-4gb-pad-x360-kinect-ready-i3026172329.html

Czyli to 4GB powinno starczyć czy nie? Bo jedna osoba pisze cos innego i druga też :)

czyli ten Xbox 360 Slim to najnowsza wersja tak?

Bo tu np jest napisane ze do samej instalacji Skyrima potrzeba prawie 4GB miejsca w XBOXIE :( http://gamezilla.komputerswiat.pl/newsy/2011/45/the-elder-scrolls-v-skyrim-ile-miejsca-na-dysku-zajmie-wersja-na-x360

Kamilkadze
komentarz
komentarz

Nie wiem jak jest w przypadku X-Boxa z tymi 4 GB, ale posiadam PS3 320 GB i jakoś sobie nie wyobrażam jakby to było jakbym miał dysk 4 GB. Demo jakiejś lepszej gry pobranej z PS Store zajmuje czasem 2-3 GB, więc te 4 to chyba tylko przeznaczone jest na savy i dane gier które posiadamy na płytkach.

webber
komentarz
komentarz

[quote name='9595kuba9595' timestamp='1361219230' post='1706104'] Czyli to 4GB powinno starczyć czy nie? Bo jedna osoba pisze cos innego i druga też [/quote]Ja po kupnie Xboxa bez dysku włożyłem do niego pendrive 8 GB który zapełniłem już w pierwszy dzień. 60 GB to według mnie absolutne minimum.

Kamilkadze
komentarz
komentarz

Nie mam x-a tylko ps3 ale w ciemno Ci Kuba mówię, że kup z większym dyskiem.

maped71
komentarz
komentarz

Ja jestem posiadaczem PS3 i ciężko by mnie było namówić na zmianę konsoli - to dobrze świadczy o produkcie Sony. Natomiast jeśli chodzi o kupno używanego Xboxa (widzę, że podajesz link do aukcji) to radziłbym Ci bardzo, ale to bardzo uważać - opychanie naiwnym zbanowanych egzemplarzy konsoli to powszechna niestety praktyka;/

 

Co do dysku, to tak jak radzą koledzy wyżej - bierz jak największy, miejsce na pewno się nie zmarnuje.

9595kuba9595
komentarz
komentarz (edytowane)

a co bardziej się opłaca: kupić Xboxa 250 GB (zauważyłem że zaczynają się tak od 850zł), czy kupić tego 4GB i dokupić dysk twardy Xboxa, czy może dokupić przenośny dysk twardy HDD taki jak do PC( wychodzi chyba najtaniej) a chyba tez może być używany jako dysk konsoli ?

Aaaa i o co chodzi z tym kablem HDMI, bo w niektórych zestawach jest, a w niektórych nie ma... i czy może być lepszy (oryginalny) kabel HDMI i gorszy, czy wszystkie są identyczne?



czyli to byłoby ok? : http://allegro.pl/xbox-360-250gb-pad-forza-motorsport-4-i3042943100.html

Kamilkadze
komentarz
komentarz

A dlaczego Ty się tak uparłeś na X-boxa?

9595kuba9595
komentarz
komentarz

bo jest tańszy ?

maped71
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi o kabel HDMI to już Ci mówię z doświadczenia jak było - najpierw kupiłem extra/super/ultra kabel ze złotą końcówką etc etc etc; kosztował mnie 80 złotych i był wykrzystywany przede wszystkim do podłączania laptopa pod tv i oglądania filmów. Kiedy kupiłem konsolę znudziło mnie ciągłe przełączanie końcówki z jednego urządzenia do drugiego, więc kupiłem drugi - kosztem 10 złotych. Jak pewnie się domyślasz, nie ma żadnej różnicy w jakości przesyłanych danych. 

 

Na Xbox'ach znam się już średnio, więc nie zamierzam Cię wprowadzać w błąd jakimikolwiek radami. Sam jednak celowałbym w urządzenie z większą pamięcią niż bazował na dysku przenośnym.

9595kuba9595
komentarz
komentarz (edytowane)

ok, dzięki. czyli ten xbox co podałem w poprzednim poście będzie dobry? bo ma 250gb...
i czy będę mogl podlaczyc xboxa do monitora od kompa? wszystkie potrzebne kable sa w zestawie z aukcji?

maped71
komentarz
komentarz

Powtarzam - na Xboxie grałem z doskoku, nie zaglądałem więc za telewizor żeby obczaić, jak jest podłączony;) Do podłączenia PS3 wystarczy kabel zasilający i HDMI, a czy tak jest w przypadku X360 nie wiem. W opisie aukcji widnieje kabel av więc żebyś się nie ździwił - najlepiej napisz do sprzedawcy i zapytaj.

 

Jeśli monitor ma wejście HDMI, to jak najbardziej - to uniwersalny interfejs.

 

Natomiast 250 GB to bardzo rozsądna pojemność:)

9595kuba9595
komentarz
komentarz

chciałem już kupić z tej aukcji, ale została zakończona, a Sprzedawcy zablokowali konto, ciekawe o co chodzi...

Kamilkadze
komentarz
komentarz
bo jest tańszy ?

Za cenę podobną do tej która była na tej aukcji za X-Boxa kupisz używane PS3. Przykład: http://allegro.pl/playstation-3-slim-320gb-gry-dodatki-gwarancja-i3027550170.html

 

i czy będę mogl podlaczyc xboxa do monitora od kompa?

 

Jaki masz ten monitor?

9595kuba9595
komentarz
komentarz (edytowane)
Za cenę podobną do tej która była na tej aukcji za X-Boxa kupisz używane PS3. Przykład: http://allegro.pl/pl...3027550170.html

 

No ok, ale chciałbym mieć konsolę na przynajmniej rok, dwa, a w tym przypadku nie mam gwarancji czy po dwóch miesiącach PS3 się zepsuje... i 700zł do tyłu...

A jakie są plusy PS3, skoro tak mnie namawiasz? :) Wiem, że darmowy dostęp do Internetu, ale nie wiem czy będę tego używał 

 

 

Jaki masz ten monitor?

 

ten: http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=200CW8FB/00&slg=pl&scy=PL

Kamilkadze
komentarz
komentarz (edytowane)

Dla mnie jednym z największych plusów jest to że PS3 ma blu raya a X-box zwykłe DVD. :) A co do monitora to nie posiada HDMI tylko VGA i DVI-D. Co do internetu w konsoli to jego brak moim zdaniem mija się z celem, na ps store co chwilę są jakieś ciekawe nowości do pobrania. Teraz też wprowadzili bardzo fajnie funkcjonującego youtuba.

9595kuba9595
komentarz
komentarz

[quote name='Kamilkadze' timestamp='1361434196' post='1707503'] A co do monitora to nie posiada HDMI tylko VGA i DVI-D. [/quote]

Ale konsolę podłączyć będzie można?Tylko w gorszej jakości bez HDMi tak? Bo zupełnie nie znam się na tych kablach...

Kamilkadze
komentarz
komentarz (edytowane)

Będziesz potrzebować kabla DVI-HDMI. Wejście DVI to jest również cyfrowe wejście, tak samo jak HDMI tylko że HDMI "przepuszcza" jeszcze dźwięk oprócz obrazu a DVI już nie. Natomiast VGA to jest analog i tam jest gorsza jakość.

9595kuba9595
komentarz
komentarz

ok, ostatnie pytanko :)
gdy dostanę już Xboxa, to jak sprawdzić, czy xbox nie jet przerobiony albo zbanowany ( kupię używanego 1 miesiąc- 11 miesięcy gwarancji).

DexterX
komentarz
komentarz
ok, ostatnie pytanko :)
gdy dostanę już Xboxa, to jak sprawdzić, czy xbox nie jet przerobiony albo zbanowany ( kupię używanego 1 miesiąc- 11 miesięcy gwarancji).

możesz wejść na strone xboxa (chyba www.xbox.com) albo jakos tak i tak sprawdzić na liście zbanowanych czy nick z xboxa(numer albo coś, nie wiem nie mam konsoli) ale są też inne wyjścia, lub wziąc kod na 48h xbox live i sprawdzić :P

  • 4 tygodnie później...
maped71
komentarz
komentarz

Trochę odkurzę temat, ale trafiłem na artykuł dotyczący tego, czy PlayStation 3 wciąż warto kupować, a część rzeczy jest tam dość uniwersalnych. Może komuś się przyda...;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.