x-kom hosting

"zatrzymywanie" Się Dysku

travikk
utworzono
utworzono

Siemka ;)

Niedawno kupiłem sobie dysk (P)ATA 250 GB Segate'a. Od samego początku coś dziwnego się z nim działo, otóż przy pracy jakby na chwilę się zatrzymywał i znów startował (charakterystyczne dźwięki, jakby stopowania...).

Dzisiaj coś się podziało, i windows (xp, sp1) mi się przestał uruchamiać, tzn. podczas ładowania się systemu wyskakuje niebieski ekran i restart komputera, natychmiastowy. Instalator windowsa przestaje pracować w momencie badania dysku, czy to w trybie naprawy, czy instalacji.

Gdyby nie stara 40' nic bym nie mógł zrobić :(

Pomocy?

Płyta główna: MSI KT4AV

Montana
komentarz
komentarz

Ja mialem podobna sytuacje, gdy na dysku znajdowaly sie bad sectory :/ ale ty chyba masz nowy dysk i zadnych bad sectorow raczej nie masz. Ale sprobuj zrobic format, moze to pomoze ;)

kwachu1992
komentarz
komentarz

To zapewne wina bad sektorów.

Sciągnij TEN program i sprawdź.

travikk
komentarz
komentarz

Zrobiłbym to z miłą chęcią, ale...

Systemu z nwoego dysku uruchomić nie mogę.

Gdy próbuję uruchomić system z starego dysku (40') wszystko działa, gdy nowy jest odłączony. Gdy go podłączam, to po załadowaniu windowsa (przez ładowanie systemu rozumiem logo i paseczek, który sygnalizuje ładowanie :P) mam czarny ekran, karetke w rogu i tyle. Mogę czekać i czekać :)

Wszystkie partycje na nowym dysku są NTFS.

Montana
komentarz
komentarz

To podlacz nowy i stary dysk. Podlcza go tak aby system uruchomil sie ze starego, a nowy tylko dodatkowym miejscem. Wtedy wejdz do windowsa i uzyj tego programiku ;)

travikk
komentarz
komentarz
Gdy go podłączam, to po załadowaniu windowsa (przez ładowanie systemu rozumiem logo i paseczek, który sygnalizuje ładowanie ) mam czarny ekran, karetke w rogu i tyle. Mogę czekać i czekać

?

W tje sytuacji system ładuje się ze starego!

Montana
komentarz
komentarz

Tak zaladuje sie ze starego, lecz partycje z nowego beda dodane i widoczne w windowsie...Wtedy bedziesz mogl wybrac ktorys z dyskow i objac go sprawdzeniem.

tazman
komentarz
komentarz

Jeśli bad sectory uszkodziły pliki odpowiedzialne za start systemu( rozruch ) to na nic ci one( dane z tego dysku), hdd regeneration, może po części odzyskać dobre kastry, ale,....jeśli będzie ich dużo a dysk masz na gwarancji to reklamuj czym prędzej, inaczej dysk na śmieci

travikk
komentarz
komentarz
Tak zaladuje sie ze starego, lecz partycje z nowego beda dodane i widoczne w windowsie...Wtedy bedziesz mogl wybrac ktorys z dyskow i objac go sprawdzeniem.
Próbowałem Ci powiedzieć, że w momencie startu ze starego dysku, i podłączonym nowym dyskiem dostaje czarny ekran !tazman dlaczego? Co mają pliki odpowiedzialne za rozruch systemu wspólnego z danymi na dysku?

edit:Cóż genialnie... pod DOS-em, NTFSREADER wykazał mi cały dysk 250gb jako unallocated :FCo teraz mogę zrobić?

Żeby było ciekawiej, zainstalowałem linuxa na starym dysku, i wszystko śmiga :o:o:o Mogę czytać normalnie z dysku itd. ale pod windowsem już nie...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.