x-kom hosting

Skąd Ubuntu

darksear
utworzono
utworzono

chcę się pobawić linuxem w weekend i mam 3 pytania

1 Skąd szybko pobrać ubuntu pl livecd(minimum programów, tylko do zapoznania) ?

2 Czy jeśli ściągnę livecd to mogę się nim bawić bez obawy, że coś się skasuję lub zepsuję w windzie i na dysku ?

3 livecd oznacza, że nie będę musiał instalować ?

darksear
komentarz
komentarz

a nie wywali mi jakiś sterów od drukarki itp ??

olej3232
komentarz
komentarz

Samo Ci nie wywali, ale będziesz miał dostęp do danych na dysku więc będziesz mógł się ich pozbyć!

Zarov
komentarz
komentarz

Wywali jeśli to zrobisz, samo nic sie nie stanie. Możesz LiveCD używać bezpiecznie.

Kamix
komentarz
komentarz

Tak jak napisano wyżej, tylko pamiętaj jeszcze, że LiveCD/DVD chodzi o wiele, wiele razy wolniej od zainstalowanego systemu :)

darksear
komentarz
komentarz

mam pytanie, mam już to livecd na płycie i jak wkładam to się nie uruchamia, w xbox-ie trzeba było coś skopiować a na pc ??

Zarov
komentarz
komentarz

Wystarczy że masz ustawione w biosie by cdrom startował pierwszy. Jeśli jednak tak masz a nie startuje to jak nagrałeś płytę?

Kamix
komentarz
komentarz

W BIOSie ustaw bootowanie CD jako pierwsze :)

darksear
komentarz
komentarz

a jak się to ustawia, znaczy jak piszę, bo nie umiem dobrze angielskiego ;)

localh0st
komentarz
komentarz

Aby ustawić napęd CD-ROM, by był jako pierwszy bootowany przy starcie komputera, wciskasz impulsowo "Delete". Pokaże Ci się niebieski ekran z opcjami do wyboru. W pierwszej kolumnie (są dwie), przechodzisz do drugiej opcji. Znajdziesz tam "First Boot Device", ten parametr właśnie ustawia co ma się w pierwszej kolejności bootwać. Wystarczy, że na niego najedziesz, klikniesz enter, z listy dostępnych opcji wybierzesz "CD-ROM", klikniesz enter. Naciśniesz dwa razy Enter, odpowiesz na pytanie, czy opcje mają być zapisane do CMOS (klikasz "y" i enter). Komputer się uruchomi, a na początku będzie sprawdzać czy nie ma w napędzie CD-ROM, bootujacej płyty np. z systemem LiveCD.

\Moj opis jest zgodny z Biosem Award 2001, Twój możne się nieco różnić/

darksear
komentarz
komentarz

W moim biosie jest trochę inaczej, ale ustawiłem ;)

I jeszcze jedno głupie pytanie, ściągnołem tą wersję co podał Zarov i na początku wystawia mi kilka opcji po ENG, niby rozumiem trochę ale niema żadnej opcji typu

"run ubuntu in livecd"

więc co mam wybrać, że by mi nie zainstalowało, a szło z płytki ??

byku
komentarz
komentarz

Wybierz to co jest domyślnie, bo Ubuntu instaluje się na uruchomionym LiveCD/DVD ( samo nic się nie zacznie instalować ).

Kamix
komentarz
komentarz

Przy uruchamianiu kliknij F2 i wybierz polski i wtedy wsztstkie opcje jak i system będą po polsku ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.