x-kom hosting

Starty klucz produktu, ale system działa

DjDelfin
utworzono
utworzono

Witam mam taki problem. Starł mi się klucz aktywacyjny Windows Vista. Komputer po 3 latach poprawnej pracy (podczas aktualizacji) wyświetlił mi komunikat, że wersja Windowsa jest piracka. Oczywiście mam partycję recowery i fakturę zakupu. Zadzwoniłem więc do Microsoftu i w centrum obsługi klienta, powiedzieli mi że z przyjemnością mogą mi wysłać duplikat klucza za jedyne 190 zł + vat, oraz poinformowali, że darmowy duplikat zobowiązany jest wydać producent laptopa. Zadzwoniłem do Asusa tylko po to żeby się dowiedzieć, że Asus nie ma możliwości wydania takiego duplikatu. Czy zna ktoś jakiś sposób na odwołanie się od decyzji, któreś z firm, czy muszę wydać te 200 zł?. Dodam że odczytałem przy pomocy KeyFindera klucz aktualnej instalacji, ale ponieważ to Asus instalował mi system, to nie jest to mój indywidualny klucz.

 

Zayfi
komentarz
komentarz

Powodem dla którego nagle system został postrzegany jako nielegalny może byc infekcja.

 

 

odczytałem przy pomocy KeyFindera klucz aktualnej instalacji, ale ponieważ to Asus instalował mi system, to nie jest to mój indywidualny klucz.

 

Tak jest zawsze. Na kluczu z naklejki (nawet gdyby była czytelna) systemu nie zainstalujesz.

DjDelfin
komentarz
komentarz

Kurcze może masz rację. Systemu strzeże oryginalna 2 razy dziennie aktualizowana G Data + Malwarebytes Anti-Malware. Nie wiem czym mógłbym jeszcze go sprawdzić. Chociaż bardziej mnie ciekawi co zrobić żeby nie wywalać kolejnych 200 zł za ten sam system operacyjny. :(. 

Zayfi
komentarz
komentarz
Kurcze może masz rację.

Nie może a na pewno.

 

 

bardziej mnie ciekawi co zrobić żeby nie wywalać kolejnych 200 zł za ten sam system operacyjny.

Nic nie robić. Poza kopią recovery na płytach.

W przypadku gdyby nawet naklejka nie była starta i chciałbyś postawić system na tym kluczu z naklejki, bez telefonu do MS i aktywacji się nie obejdzie.

Aditor
komentarz
komentarz

o czym ty gadasz? Klucz produktu który wpisuje sie podczas instalacji jest własnie na naklejce

Zayfi
komentarz
komentarz
o czym ty gadasz? Klucz produktu który wpisuje sie podczas instalacji jest własnie na naklejce

O systemach preinstalowanych. Jak nie korzystałeś, to nie wiesz.

DjDelfin
komentarz
komentarz

Czyli co? Czarny ekran, brak aktualizacji, napis o piractwie? Nie wiem czy to jest moje mażenie. Najciekawsze jest to że MS pisze, że obowiązkiem Asusa jest wydanie tego duplikatu, a Asus, że nie może mi duplikatu wydać po MS im tego zabronił. Jestem ciekawy, czy gdzieś to da się sprawdzić, gdzie leży prawda.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.