x-kom hosting

Problem z aktualizacją

felipewwa
utworzono
utworzono

Witam, jak w temacie, mam problem z aktualizacją. Chodzi tu o konkretną aktualizację o nr. KB936330 (jest to aktualizacja z service pack'iem 1). Problem polega na tym, że mimo, iż ją instaluje,to za każdym razem po wejściu w Windows update wyświetla mi się do zainstalowania ponownie.To błędne koło, będę wdzięczny z każdą poradę.

Zayfi
komentarz
komentarz
Chodzi tu o konkretną aktualizację o nr. KB936330

Z prawokliku na aktualizację i wybierz ukryj.

 

Poza tym powinieneś zainstalować Service pack2 dla Visty bo system jest dalej nieaktualny http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=15278

felipewwa
komentarz
komentarz

Przy próbie instalacji wyskakuje powiadomienie, że aby zainstalować Sp2, muszę najpierw być zaopatrzony w Sp1. :(

felipewwa
komentarz
komentarz

Po kolejnej próbie zainstalowanie i restartu komputera wyskoczyło mi okienko z wiadomością: "Dodatek Windows Vista Service Pack 1 nie został zainstalowany na tym komputerze. Kod błedu: 0x800F0826"

Zayfi
komentarz
komentarz

Naprawa tego może być bardzo długa. Lepiej postawić system na nowo i odrazu zainstalować obydwa SP

felipewwa
komentarz
komentarz

Czyli nie obejdzie się bez formatu ? A co jeżeli po formacie również będzie z tym kłopot ?

Zayfi
komentarz
komentarz
A co jeżeli po formacie również będzie z tym kłopot ?

Nie bedzie kłopotu jak odpowiesz mi na jedno pytanie - czy teraz masz dysk podzielony na partycje?

felipewwa
komentarz
komentarz

Nie, mam tylko jeden wolumin, C:

Zayfi
komentarz
komentarz

Jeśli dysk ma 100 lub więcej GB powinieneś utworzyć na system i programy partycję wielkości 60GB . Reszte podzielisz po instalacji Visty.

Skopiuj sobie na pendrajw Service Packi.

Instalacje systemu wykonaj na kompie odłaczonym od netu. Zaraz po zakończeniu intalacji, instalujesz Sp1 a potem Sp2.

Dopiero później sterowniki i programy.

  • 1 miesiąc później...
felipewwa
komentarz
komentarz

(Wracam do tematu)

 

A czy jeżeli nie zrobie po formacie podziału na wcześniej wspomnianą partycje na system i programy, instalowanie SP-ków się nie powiedzie?

Zayfi
komentarz
komentarz

Instalacja SP nie ma nic wspólnego z podziałem dysku na partycje.

felipewwa
komentarz
komentarz

Rozumiem, czyli to tylko porada ku polepszeniu wydajności systemu?

Zayfi
komentarz
komentarz

Rozumiem, czyli to tylko porada ku polepszeniu wydajności systemu?

Nic nie rozumiesz. SP dla Visty muszą być zainstalowane, MS nie daje wsparcia dla nieaktualnych systemów. Obowiązkowa instalacja SP1 a potem SP2.

felipewwa
komentarz
komentarz

Tak, doskonale zrozumiałem, tylko wcześniej napisałeś też żeby lepiej podzielić dysk na partycje i zapytałem się po prostu czemu to ma służyć.

Zayfi
komentarz
komentarz

wcześniej napisałeś też żeby lepiej podzielić dysk na partycje i zapytałem się po prostu czemu to ma służyć.

temu że jak padnie system plików na C to może się uchować na D. Poza tym najszybsze sektory dysku są początkowe. Głupotą jest ustawienie jednej partychji na całym dysku. Długi czas defragmentacji, nie zawsze szybla praca, i wiele innych powodów dlaczego powinny być minimum dwie partycje. Ale zrobisz jak zechcesz.

felipewwa
komentarz
komentarz

Jak najbardziej usłucham porady kogoś bardziej rozeznanego, jeżeli przyszło by Ci coś jeszcze do głowy co warto zrobić przy formacie, chętnie przyjmę do wiadomości ponieważ właśnie zabieram się za kopiowanie plików na dysk zewnętrzny tych, które chce zachować oraz formatowanie :)

Zayfi
komentarz
komentarz

jeżeli przyszło by Ci coś jeszcze do głowy co warto zrobić przy formacie, chętnie przyjmę do wiadomośc

Przygotować sobie na pendraku instalki SP i sterowniki. Pod żadnym pozorem nie instalować systemu na kompie podłaczonym do netu.

 

Nie wpisywać klucza w czasie instalacji. Mozna to zrobić poźniej.

Zainstalować SP1 i SP2. Potem sterowniki, podpiąć kompa do netu > antywirus > pozostałe programy.

  • Dobra wypowiedź 1
felipewwa
komentarz
komentarz

Jestem, piszę, użytkuję więc to znaczy, że stawiane systemu oraz instalacja kłopotliwych Service Pack'ów przebiegła pomyślnie. Nie przypuszczałem, że może być z tym taki problem ale pewnie jeszcze nie jedna rzecz w mojej barwnej karierze PC-towca mnie zaskoczy. Koledze, który aktywnie udzielał się w temacie serdecznie dziękuję bo sam niewiele bym zdziałał i mam nadzieję, że temat ten posłuży użytkownikom forum bądź innym ludziom z podobnym problemem :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.