x-kom hosting

FreeBSD Pare Pytań

Big Player
utworzono
utworzono

Witam!

Mam nadzieję że w dobrym dziale to umieszczam. No więc przechodzę do rzeczy.

Otóż chciałbym dowiedzieć się jak na freeBSD można postawić www, pocztę, skonfigurować DNS i DHCP.

Zdaję sobie sprawę że na internecie są o tym materiały ale najczęściej szczątkowe , nie zawsze czytelne i zrozumiałe (bynajmniej dla mnie)(nawet na freeBSD.org).

Jeśli ktoś z was ma jakieś materiały, lub strony nawet po angielsku a w pełni dokładnie opisujące to o co pytam, a nawet czasposima gdzie mozna dokladnie na ten temat coś znaleźć to z góry dzięki.

Pozdrawiam

olej3232
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi o serwery www, szukaj czegoś o apache, poczty nigdy nie stawiałem, ale do tego przydało by się stałe ip. Na zmiennym mogą niektóre meile nie dochodzić.

Jeśli masz na nim KDE lub Gnome to z DNS-ami i DHCP nie powinieneś mieć problemu. Znajdziesz je w menu, w opcji sieci.

Zarov
komentarz
komentarz

http://www.bsdguru.org/

Tu znajdziesz wszystko.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.