x-kom hosting

Tar.gz

pawel.ovh
utworzono
utworzono

Mam pytanie jak zainstalowac pakiet tar.gz. Proszę o opis krok po kroku.

dawideo
komentarz
komentarz

A jaka dystrybucja???

Zarov
komentarz
komentarz

Dystrybucja nie ma nic do tego.

Wejdź do folderu z tym archiwum i:

tar xfvz paczka.tar.gz

A co dalej to zależy co w niej jest, jeśli to source code to:

./configuremakemake install
localh0st
komentarz
komentarz
Mam pytanie jak zainstalowac pakiet tar.gz.

Zależy także, z czym ten pakiet jest. Jeśli jest to paczka np. ze stylami do środowiska, czy też ikonami, to w Gnome/KDE instaluje się je bez rozpakowywania- po prostu musisz dodać przez menadżer wyglądu, daną paczkę, i zostanie automatycznie zainstalowana w systemie.

Zarov
komentarz
komentarz

I oczywiście tar.gz to zwykłe archiwum, coś jak rar czy zip.

pawel.ovh
komentarz
komentarz

Gdy wpisuje ./configure to pisze, że nie znaleziono takiego pliku.????

Zarov
komentarz
komentarz

Co dokładnie jest w tym folderze?

pawel.ovh
komentarz
komentarz

Teraz ściągnołem aMule i wchodzę w ten katalog z tym programem, loguje sie jako "root" i wpisuję "./configure" i kompiluję się coś, ale gdy chcę wziąśc "make" to wyskakuję, że nie ma takiej komendy. O co w tym chodzi?

Oto screeny:

kompilacja w konsoli:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e8e969336f650ef4.html

wszystkie pliki w tym foldzerze z tym programem:

http://www.fotosik.pl/usun_zdjecie.php?dCo...b904d162ca947cf

Pomóżcie:)

Pozdro...

Zarov
komentarz
komentarz

Po pierwsze nie wiem czemu sobie jako początkujący tak komplikujesz...poszukaj paczek rpm z aMule. Znajdziesz je na stronie programu, albo weź skonfiguruj urpmi i wpisz

urpmi amule

I sprawa zalatwiona, drugie wyjscie jest latwiejsze i przyda sie na przyszłość.

W googlach wpisz "easy urpmi" i tam bedziesz mial taka ladną strone. Ustaw w niej wszystko a pozniej tylko kopiuj komendy do konsoli.

pawel.ovh
komentarz
komentarz

Mam skonfigurowane URPMI i wiem co to jest! RPM mam w małym paluszku, ale chce nauczyc się wreszczie kompilowac! To pomoże mi ktoś czy gdzieś inddziej mam szukac pomocy!?

Pozdro

Zarov
komentarz
komentarz

Przeczytaj dokładnie co wyskoczyło Ci na koniec ./configure, bo tam jest błąd. Rozwiąż go i dopiero na nowo ./configure. Jesli bedzie wszystko ok to on Ci powie ze masz wpisac make.

pawel.ovh
komentarz
komentarz

Prubowałem an wszystkie znane dla mnie sposoby i nic. Powiedz jak to trzeba zrobic. Skąd mam wziąc te brakujące biblioteki?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.