x-kom hosting

Urządzenie Wielofunkcyjne

kwachu1992
utworzono
utworzono

Witam wszystkich!

Wiem, że niedawno był bardzo podobny temat ale nie znalazłem tam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania a wolałem założyć nowy temat niż tam pisać.

Poszukuję urzadzęnia wielofukncyjnego (drukarka, skaner, kopiarka) najlepiej w cenie do 200 zł.

Wiem, że za taką cenę nie ma się co spodziewać cudu ale nie jestem wymagający.

Zalecenia:

1. Tanie w eksploatacji.

2. Będę drukował przeważnie tekst, kolorowe elementy będę drukował sporadycznie (może czasem jakaś mapka)

3. W miarę bezawaryjne.

4. Skanera również będę używał raczej sporadycznie więc też nie musi być to żaden cud.

5. Dobrze by było, gdyby urzadzenie posiadało możliwość drukowania w A5.

6. Chciałbym, by pojemnik na tusz był dość duży i bym nie musiał zmieniać co chwilę.

Zastanawiam się pomiędzy tymi dwoma:

HP DJ F2180

http://allegro.pl/item270230860_urzadzenie..._kabel_usb.html - znalazłem takie w moim mieście za 189 zł. - posiada ktoś takie urządzenie, jakieś doświadczenia z nim?

HP DeskJet F380

http://www.allegro.pl/item272070888_urz_wi...nowa_gwar_.html - widziałem, że polecaliście to urzadzenie w poprzednim temacie. Jeżeli będę drukował jedynie tekst i czasem skanował to wystarczy?

Teraz pytania:

1. Jaka jest różnica w jakości wydruku/wykonania między tymi dwoma urządzeniami? Znacząca czy raczej nie wielka?

2. Co jeżeli chodzi o tusz? Ile kosztują dobre tusze? Różnią się czymś między sobą? Wymiana tuszu to jakiś wielki problem? Na ile średnio stron drukowania w A4 wystarczy jeden tusz?

3. Będę musiał dokupić jakiś wkład czy cokolwiek innego do w/w urządzeń wielofunkcyjnych?

4. Papier - raczej nie ma znaczenia jaki jest to papier czy jakościowo znacznie się różnią między sobą?

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Pozdrawiam!

Bamu
komentarz
komentarz

co do HP DeskJet F380 widziałem jak drukuje, skanuje ! dobra jakość, ale według jednym minusem jest mały zbiornik z tuszem ! tyle co kot napłakał ! tusze startowe 21 i 22 (5 ml) tak ze to pójdzie migiem !

Wogule drukarki z rodziny F... są dobre !

różnica pomiędzy tymi drukarkami co do druku nie będzie widoczna!

co do wymiany tonerów to ceny są przeróżne od 40 w górę, tonery i to zależy jeszcze czy z odzysku czy nie itp.

ale jak już coś to weź HP DJ F2180! nie dlatego ze droższa, ale myślę ze jednak będzie lepsza !

kwachu1992
komentarz
komentarz

Czym się różni tryb drukowania "normal" od trybu "draft"?

Bamu
komentarz
komentarz

draft jest to coś w stylu szkic roboczy !

oszczędność tuszu ale trochę gorsza jakość !

dar55
komentarz
komentarz
tyle co kot napłakał ! tusze startowe 21 i 22 (5 ml) tak ze to pójdzie migiem !

mam F380 , nie narzekam , są tusze 15ml jestseta za 60 zeta + pianka do kompa gratis :D

Będę musiał dokupić jakiś wkład czy cokolwiek innego do w/w urządzeń wielofunkcyjnych?

tylko dwa wkłady są kolor i mono

F380 Tania , Firmowa , Tonery przystępne - polecam

kwachu1992
komentarz
komentarz

OK. Dzięki za odpowiedzi.

Darek na ile wystarczy taka seta biorąc pod uwagę, że czasami będę drukował 100 - 120 stron tekstu jednorazowo?

A co z moimi pozostałymi pytaniami

1. Jaka jest różnica w jakości wydruku/wykonania między tymi dwoma urządzeniami? Znacząca czy raczej nie wielka?

2. Co jeżeli chodzi o tusz? Ile kosztują dobre tusze? Różnią się czymś między sobą? Wymiana tuszu to jakiś wielki problem? Na ile średnio stron drukowania w A4 wystarczy jeden tusz?

4. Papier - raczej nie ma znaczenia jaki jest to papier czy jakościowo znacznie się różnią między sobą?

Słyszałem, że urzadzenia firmy Brother są dobre a nawet lepsze od HP a do tego bardzo tanie w eksploatacji.

Co o tym myślicie?

Evil
komentarz
komentarz
Słyszałem, że urzadzenia firmy Brother są dobre a nawet lepsze od HP a do tego bardzo tanie w eksploatacji.

Co o tym myślicie?

Z tym sie zgadzam, dlatego podałem w moim poprzednim poście te urządzenia

Pierwsza lepsza aukcja z allegro: http://www.allegro.pl/item266722380_brothe...15c_gratis.html

Za 18zł masz 2 tusze czarne i po jednym tuszu z każdego koloru ;)

Za 5 zł jeden czarny tusz: http://www.allegro.pl/item270416908_tusz_d...c_dcp_115c.html

Więc są tanie w utrzymaniu i dodatkowy plus to tusz kolorowy jest w oddzielnych pojemnikach tzn każdy kolor w jednym pojemniku. Skończy sie czerwony to tylko wymieniasz czerwony ;)

kwachu1992
komentarz
komentarz

A na ile wystarczy taki tusz? Chodzi mi o średnią ilość stron na czarnym tuszu?

Różnią się czymś orginalne tusze od tych zamiennych (jakość wydruku)?

dar55
komentarz
komentarz

5ml niby na 130 stron (oryginalny HP )

Evil
komentarz
komentarz

http://www.forumpc.pl//index.php?showtopic=23207&st=0

Tu jest troche napisane o tym Brotherze ;)

5ml niby na 130 stron (oryginalny HP )

w Brother czarny tusz ma 22ml, a każdy kolor po 14ml czyli w sumie 42ml koloru

dar55
komentarz
komentarz
a każdy kolor po 14ml czyli w sumie 42ml koloru

błąd ->3x14 = 14 :D a nie 42

olej3232
komentarz
komentarz

Jeśli będziesz drukował przedewszystkim na czarno, to warto kupić tusz i samemu napełniać, trwa to 2 - 3 min a sporo zaoszczędzisz. Co prawda po kilku/kilkunastu napełnieniach będzie trzeba wymienić, ale tak czy inaczej warto!

vegas044
komentarz
komentarz
HP DeskJet F380

http://www.allegro.pl/item272070888_urz_wi...nowa_gwar_.html - widziałem, że polecaliście to urzadzenie w poprzednim temacie. Jeżeli będę drukował jedynie tekst i czasem skanował to wystarczy?

Ja jestem posiadaczem tego użądzenia i jestem Bardzo zadowolony z niego. Jeśli chodzi o tusz do niego to za pomocą strzykawki napełniam pojemniki.

kwachu1992
komentarz
komentarz

Próbował ktoś drukować na HP DeskJet F380 zdjęcia na papierze foto?

Chyba właśnie na niego się zdecyduje. Darek mógłbyś mi podać linka do tego tuszu za 60 zł. bo go nie mogę znaleść na allegro? Znalazłem natomiast coś takiego: http://www.allegro.pl/item273092843_zestaw...380_gratis.html

Jest jakaś widoczna różnica w wydajności lub w czymś innym między orginalnymi tuszami a zamiennikami?

Warto kupić orginalny tusz?

vegas044
komentarz
komentarz

Tak ja drukowałem zdjęcia moim F380 na papierze foto i normalnie diamencik :rolleyes: Zdjęcia wyszły cudnie.

kwachu1992
komentarz
komentarz

OK. Więc już prawie postanowione, że wybieram TEGO F380 i do tego TEN tusz.

Ma ktoś jeszcze jakieś uwagi?

vegas044
komentarz
komentarz

:szok2: Jestem zszokowany "ceną". Ja za mojego F380 zapłaciłem ok 300zł niecały rok temu :szok:

kwachu1992
komentarz
komentarz

Ale to urządzenie które kupuję jest bez tuszu, tusz kupuję osobno ;)

rafalrkc
komentarz
komentarz

"kwachu1992" kupiles juz to urzadzenie ? bo ja sie zastanawiem nad jego kupnem ale niewiem czy to sie tak do konca oplaca.. jak dziala skaner?? itd.. opowiedz cos o niej .

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.