x-kom hosting

Potrzebuje pomocy od doświadczonych użytkowników[Background]

Zagubiony87
utworzono
utworzono

Witam, jestem początkującym użytkownikiem tego forum, polecił mi je znajomy, który mówił o nim bardzo wiele dobrego. Chciałbym poprosić osoby bardziej doświadczone ode mnie o pomoc tworzenia tła, a raczej wytłumaczeniu mi od samego początku co trzeba zrobić by wstawić własny background do forum w domenie mojeforum.net. Dla porównania stworzyłem też forum na forumpl.net i tam sprawa była bardzo prosta, gdyż w panelu administracyjnym istniała wizualna możliwość do stworzenia takiego podkładu na stronę. Jednak zdecydowałem się tworzyć forum na mojeforum.net, ponieważ tamta domena mnie nie satysfakcjonowała.. proszę kogoś, aby wytłumaczył mi jak zapisać takie tło z wybranego przeze mnie obrazu i gdzie wstawić ten zapis by tło było widoczne na mojej stronie. Kontakt gg : 16220563 - jestem cały czas dostępny. Bardzo proszę o pomoc, napewno będę starał się promować to forum jeśli ową pomoc otrzymam.

leggo
komentarz
komentarz

Definicja tła powinna znajdować się w pliku [i]styles/prosilver/theme/common.css[/i], wewnątrz selektora [b]body[/b]. Może być to jednak zdefiniowane w innym miejscu, zależnie od stylu, dlatego podaj link do forum.

Zagubiony87
komentarz
komentarz (edytowane)
leggo
komentarz
komentarz

Plik CSS znajduje się w tym miejscu: http://ethardia.mojeforum.net/templates/melanomic/melanomic.css

A obraz używany jako tło określony jest w ostatniej deklaracji selektora [b]body[/b].

Teraz wygląda to tak:

 /* General page style. The scroll bar colours only visible in IE5.5+ */
body {
        ...
	background-image: url(images/tlo.gif);
}

Zmień zawartość nawiasu z [i]images/tlo.gif[/i] na adres nowego tła, lub podmień plik [i]tlo.gif[/i] na nowe tło i powinno być ok.

 

Niewykluczone, że będziesz musiał jeszcze odświeżyć szablon stylu w panelu.

Zagubiony87
komentarz
komentarz

Więc wystarczy teraz jedynie odnaleźć tam to /* General page style i podmienić to images/to.gif na link zhostowanego przeze mnei zdjęcia tak ?, ale zanim to zrobie to mam pytanie.. czy mogę to zrobić to w linku, który mi wysłałeś bo tam nawet nie ma nic do akceptacji.

leggo
komentarz
komentarz (edytowane)

To co musisz podmienić znajduje się dokładnie w 19. linijce podanego pliku.

 

W linku, który podałem wyświetlona jest tylko zawartość pliku melanomic.css, nie ma możliwości edycji. Zmian musisz dokonać modyfikując plik na serwerze.

Zagubiony87
komentarz
komentarz

Problem polega w tym, że Ja nie wiem jak otworzyć to w serwerze, to znajduje się gdzieś w Panelu administracyjnym czy gdzie ?

leggo
komentarz
komentarz

Tak jak pisałem na gg - wygląda na to, że nie jesteś w stanie tego zmienić. Serwis ma mocno ograniczone możliwości edycji. Nie ma tam możliwości podpinania zewnętrznego pliku css.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.