x-kom hosting

Program do nagrania filmu animowanego.

H4RdK0ReK
utworzono
utworzono

Witam. Poszukuję jakiegoś programu dzięki któremu będę mógł stworzyć coś takiego jak TO lub < oczywiście wolę tamto, pierwsze > TO. Chodzi mi o program dzięki któremu będę to mógł zrobić w jak najłatwiejszy sposób ( na pewno nie program typu blender bo w nim trzeba bardzo długo tworzyć postać no i to jest grafika 3D a ja chcę taką animowaną ;p ). No i najlepiej by było aby w tym programie podkładać dźwięk a nie np. przez audiacity bo wtedy czasem jest nierówny. Czekam na odpowiedź :)

sigmaPi
komentarz
komentarz

H4RdK0RKu (ciężka do napisania ta Twoja xywa...), oba zlinkowane przez Ciebie filmy korzystają z dwóch zupełnie różnych technik. Pierwszy stworzony został najpewniej w jakimś pakiecie 3D (tak, tak - typu Blender) i w nim został wyrenderowany za pomocą "wektorowego" silnika renderującego. Drugi - to dwuwymiarowy, poklatkowy film, który można zrobić we Flashu lub nawet skleić z narysowanych ręcznie obrazków tak, jak robił to niegdyś Walt Disney.

Niestety muszę Cię zmartwić, ale jeśli chcesz uzyskać taki efekt jak na "37", to musisz sięgnąć po jakiś pakiet 3D i po prostu się go się nauczyć. Nie używam Blendera, bo zawsze odrzucał mnie interfejs, ale wydaje mi się, że ma jakiś "wektorowy" lub konturowy renderer, a nawet jeśli jeszcze go nie posiada, z pewnością możliwe jest uzyskanie efektu "filmu rysunkowego". Tutaj przykład: https://www.youtube.com/watch?v=76K1-1F8gG0

Natomiast jeśli chcesz zrobić coś podobnego do filmu drugiego, to wystarczy nawet Gimp, VirtualDub i Audacity, plus jakiś porządny kodek video, np. x264vfw (jeśli zamierzasz wrzucić to na YouTube). Rysujesz klatka za klatką używając półprzezroczystości tak, aby widzieć poprzednią klatkę. Obrazy zapisujesz w sekwencji, np. scena01_ujecie_02_###, gdzie pod ### wstawiasz numer klatki. x264vfw obsługuje minimum 10 klatek na sekundę. VirtualDub automatycznie ładuje sekwencję plików z odpowiednimi nazwami plików. Możesz też wypróbować któryś z programów do wspomagania rysowania filmów animowanych. Jest ich trochę na rynku.

 

Natomiast jeśli chodzi o dźwięk, to nie ma magicznego przycisku. W obu przypadkach wymagane jest nagranie dźwięku samemu ze stoperem w ręku i podłożenie go pod film i synchronizacja.

 

Powodzenia!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.