x-kom hosting

'Buczący komputer"

liwos
utworzono
utworzono

Witam! Od dłuższego czasu podczas grania lub konwertowania filmów mój komputer zaczyna buczeć/piszczeć,kiedy wyłacze gre bądź komwerter od razu wszystko wraca do normy,w czasie gdy buczy to użycie prcesora wzrasta do około 90%,kilka miesięcy temu wyświetlił mi sie bluescreen ale tylko raz,niedawno robiłem także formata po który komp świetnie śmiegał jednak już po miesiącu znowu wolniej pracuje,zwłaszcza po uruchomieniu potrzebuje dużo wiecej czasu na normalną prace.

 

Windows XP SP3 AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+,2.0 GB RAM,NVIDIA GeForce 8600GT.

Youki
komentarz
komentarz

Jaki masz zasilacz ? podaj marke i moc , sciagnij program hw monitor i pokaz temperatury pod obciazeniem  

liwos
komentarz
komentarz

Kiedy kupiłem komputer to podczas formatowania komp wyłączał sie i pomagało tylko chłodzenie go wiatrakiem,okazało sie że zasilacz jest za słaby,wymieniono go na taki który powinien to wszystko uciągnąć i nie było żadnego problemu przez długi długi czas.

 

A tu masz foto zasilacza 201301253257.jpg

Youki
komentarz
komentarz

Zasilacz z czarnej listy wiec trzeba go wymienic, mozliwe ze jest zrodlem problemow, kiedy ostatni raz czysciles dokladnie calego PC ?

raffallcom
komentarz
komentarz

podmień zasilacz i podaj temperatury podzespołów



i być może to właśnie zasilacz buczy

liwos
komentarz
komentarz

Czyszczenie nie pomagało bo to był pierwszy ruch jaki robiłem.

Normalna praca:

65304101.jpg

Z buczeniem:

18373755.jpg

 

A jaki zasilacz możecie polecić ?(firma,moc)

Youki
komentarz
komentarz

Spokojnie Aerocool VP450 wystarczy do Twojego zestawu, z nowych i tanszych propozycji, kiedy ostatni raz zmieniales paste termoprzewodzaca na procesorze? 

hixmen
komentarz
komentarz (edytowane)

Zaproponowany zasilacz powinien wystarczyć jak na ten sprzęt. Druga sprawa to masz temperatury podwyższone i to wszystkich podzespołów. Jak po czyszczeniu i takie temperatury to postaraj się jak się da poukładać lepiej kable dla lepszego przepływu powietrza a na próbę możesz zobaczyc jak się będą miały temperatury przy otwartej obudowie. Wymiana past nad procesorem i grafiką też może obniżyć te temp. Ale wychodzi że masz słabą cyrkulację i dodatkowe wiatraki by się przydały przód tył jak nie masz. Bo nawet dysk ma podwyzszoną temp. chyba że jego stan taki że i tak by miał.

liwos
komentarz
komentarz

Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o pastach termo.Wiec musze kupić nowy zasilacz i dołożyć jakiś wentylator ?

Gerrard845
komentarz
komentarz

Tak i możesz pokusić się o wymianę past termoprzewodzących.

liwos
komentarz
komentarz

No to świetnie,dziekuje za pomoc.Puki co temat do zamkniecia.

Pozdrawiam!

marcion1408
komentarz
komentarz

nie polecam Ci tego aerocoola. sam go mam i podczas grania zaczyna buczeć tzn tak brzeczeć a jak wyjde do menu lub windowsa to przestaje. jest nowy ma 4 dni.

wideq
komentarz
komentarz

Bierz tego thermaltake litepower 450w.

Powinieneś się także zaopatrzyć w pastę termo przewodzącą Arctic Silver V (bądź innej polecanej firmy, tylko nie kupuj też jakiegoś badziewia taniego, by nie spalić procka) http://www.nokaut.pl/wentylatory-i-radiatory/arctic-silver-5-pasta-termoprzewodzaca.html ta będzie raczej git

i zaopatrz się najlepiej w sprężone powietrze by dokładnie wyczyścić go z kurzu, wszelkie radiatory, wiatraki i płytę główną.

 

Jeżeli nie wiesz jak zmienić pastę termo przewodzącą spójrz sobie na ten film. Tam jest wszystko ładnie pokazane. Oraz jest ładnie pokazane jak można uporządkować wnętrze komputera ;) 

http://www.youtube.com/watch?v=yVwl5lkqA8M

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.