x-kom hosting

Neostrada + Mandriva 2005 Le

Art89
utworzono
utworzono

Myślałem, że sobie sam z tym poradze, ale mi nie wyszło <_< , dlatego mam pytanie: Jak zainstalować neostrade na linuksie mandriva 2005 LE? (mam modem speed touch 330)

Robiłem według instrukcji, którą znalazłem na tym forum ( i na kilku innych stronach, ale chodziło w nich o to samo co w tej instrukcji)ale mi nie działało (jest ona w:Forum komputerowe>Inne systemy operacyjne>Linux i Unix>FAQ>Instalacja Neostrady (modem speedtouch 330)), próbowałem też robić przez "konfiguracje komputera" (tam jest konfiguracja internetu i sieci), robiłem tam połączenia pppoa, pppoe i połączenie przez protokół tcp/ip.

Po skonfigurowaniu internetu przez protokół tcp/ip zaczęło mi pisać (po nacićnięciu "połącz adsl" w ikonce w panelu kolo zegara)"połączenie z internetem zakończyło się powodzeniem", ale po chwili zmieniało się to w stan "nie połączony" (zauważyłem że czas połączenia z internetem mi odliczało, ale nie mogło mnie połączyć z żadną stroną).

Zauważyłem też, że podczas połączenia pppoe albo pppoa pokazywało mi prędkość średnią (czy coś takiego), ale nie mogłem się połączyć z internetem.

Mam też drugie pytanie: Czy podczas którejś z tych konfiguracji jak mi wyświetlało "nie połączony" albo "nie połączony. Sprawdź konfiguracje" to mogłem mieć połączenie z internetem???

Dodam jeszcze, że po każdej konfiguracji sprawdzałem połączenie przyciskając przycisk "połącz adsl".

pawel.ovh
komentarz
komentarz

Ja miałem taki sam problem tyle, że w moim przypadku chodziło o siec bezprzewodową. Juz wiem o co w tym chodzi a więc Ci pomoge. Ja korzystam z mandriva 2007, ale zasada ta sama (chyba), a więc klikasz na ikonke połączenia, nastepnie wybierasz ADSL i klikasz wykorzystaj sterowniki Windows (win$hit) i na płycie powinieneś miec taki plik o rozszeżeniu .inf

i zaznaczasz go i dalej. Na koniec wpisujesz login i hasło. Powinno działac, ale mogę się mylic.

Pozdro

localh0st
komentarz
komentarz

Czemu Mandriva 2005? Przecież to zabytek... jest już 2008, a niedługo wyjdzie i pewnie 2009. Na 2006/2007 wiem, że neta można zrobic bezproblemowo.

Ja robiłem według tego:

http://www.mandrivalinux.eu/showthread.php?t=19276

Co prawda to Net24 (pppoe) ale wszystko poszło bez problemów, więc z Neostradą też nie powinno być problemu. Jest więcej opisów, bo co prawda Neo była i jest nadal najpopularniejszą taryfą w Polsce. Można też spróbować pozamieniać skrypty Net24 na Neo (wartości vci i pppoe na pppoa).

Kamix
komentarz
komentarz

localh0st 99% problemów nie będzie ja instaluje na openSuSE 10.2 skryptem suseneo Net24 i bez niczego zmieniania działa bez problemu ;)

Art89
komentarz
komentarz
Czemu Mandriva 2005? Przecież to zabytek... jest już 2008, a niedługo wyjdzie i pewnie 2009.

mandriva 2005 dlatego bo mi taki w domu leżał, a zanim bym nowego ściągnoł to bym sie rozmyślił instalować linuxa

localh0st opis instalacji z tej strony co podałeś jest tylko pod net24, w nawiasie jest napisane "nie stosować do neostrady"

Dzięki za porady, wyprubuje wasze sposoby

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.