x-kom hosting

Adobe Premiere CS5, Jak zrobić efekt zbliżającej się kamery?

Parendomix
utworzono
utworzono

Witam

Zrobiłem w programie takie coś:
http://img831.imageshack.us/img831/3857/adobe1.png
dałem tło, pomniejszyłem obrazki i filmiki. I chcę zrobić taki efekt, że "kamera" zbliża się do filmiku (nie żeby filmik się powiększał). Jak mam to wykonać?

Proszę o pomoc!

Parendomix
komentarz
komentarz

Nie chcę aby filmik się powiększał. Chcę wyjkonać coś takiego żeby "kamera" zbliżała się do niego, nie on do "kamery"

leggo
komentarz
komentarz

Rozmiar sceny pozostaje bez zmian, więc siłą rzeczy filmik musi stać się większy by zajmować cały obraz.

 

Wytłumacz mi w takim razie na czym, według Ciebie, polega różnica pomiędzy zbliżaniem filmu do kamery, a zbliżaniem kamery do filmu.

Moim zdaniem jeżeli powiększysz sam filmik, to wtedy "wysunie" (zbliży) się on do kamery. Natomiast, jeżeli będzie powiększać się cała scena (wybrany film i otaczające go tło), tak jak w tym tutorialu, powstanie pożądany przez Ciebie efekt zbliżania się kamery.

  • Dobra wypowiedź 1
Parendomix
komentarz
komentarz

Trudno ci to wytłumaczyć. To moze inaczej. Efekt da się zrobić następująco. Robie drugą timeline i daje mój cały dotychczasowy projekt z timeline pierwszego. I wtedy robie zooma na filmik i gitara. Ale w projekcie na timeline 1 skala filmu jest 17%. A na timeline 2 wszystko ma skale 100% i jak robie zoom to zamiast filmu jest jedna wielka plama. Jak mogę zrobić to inaczej?

sigmaPi
komentarz
komentarz (edytowane)

To problem w stylu: "Czy samolot podczas lądowania zbliża się do Ziemi, czy Ziemia do niego?" Leggo bardzo dobrze nakreślił sytuację.

W Premiere nie ma pojęcia kamery jako takiej. Termin "kamera" pojawia się chyba tylko gdy zgrywasz z niej materiał wideo.

Skalowanie jest tu jedynym rozwiązaniem. Chyba, że sięgniesz po jakieś pluginy, które pozwalają na emulację kamery (a takie, jeśli w ogóle istnieją, "pod maską" zapewne i tak opierają się o skalowanie).

Jeśli chcesz operować na kamerze, to sięgnij raczej po AfterEffects. Ale tam kamera dostępna jest tylko w trybie 3D, który do tego co chcesz zrobić Parendomixie, jest zbędny.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.