x-kom hosting

Monitor do komputera 1300zł

Pirzu
komentarz
komentarz

Z obrazem tak samo jak z kobietą, nie zobaczysz na wlasne oczy to nie stwierdzaj ;) trzeba samemu zobaczyć .

netmarek
komentarz
komentarz

Ja mam ledowego LG 27" LED M2780D-PZ z tunerem tv i powiem że 27" może wydawac się sporym do grania ale tak naprawde gra sie świetnie. Nie zaobserwowałem żadnego smużenia, chyba że zmieni się poziom podświetlenia albo jak to się nazywa oszczędzanie energii, wtedy coś tam smuży ale nie żeby przeszkadzało w graniu. I najważniejsza cena, ok 1300 zł no jak dla mnie wypas

iDaft
komentarz
komentarz
Z obrazem tak samo jak z kobietą, nie zobaczysz na wlasne oczy to nie stwierdzaj ;) trzeba samemu zobaczyć .

:brawa:

I to :cenzura: od początku mówię. 

Qwerty59
komentarz
komentarz

Nie wiem sam co wybrać....

 

Gram w Bf,, cod ghost'a itp.

iDaft
komentarz
komentarz

Idź do MM/Komputronika/RTV i zobacz sobie monitory na IPS. 15zł na paliwo chyba nie będzisz skąpił. :E

Qwerty59
komentarz
komentarz

raczej na bilet ;>

Pirzu
komentarz
komentarz

żeby mój telewizor pokazywal obraz pięknie jak to widzialem w sklepie przed kupnem... Ach to programowanie..

Collatzo
komentarz
komentarz (edytowane)
To może masz lepszy pomysł? Strzelac foty ? Krecic film?

Lepsze foty lub film niż to. Print screen pokazuje to co karta graficzna ma na wyjściu (powiedzmy), a co monitor z tym robi, to już zupełnie co innego. Zatem dając zrzut ekranu nie pokażesz niczego innego jak rozdzielczość + ewentualnie ustawienia kolorów w aplikacjach PC. Tak samo w ten sposób nie dostrzeżesz wypalonego piksela lub mrugania ekranu.

Edytowane przez Collatzo
  • Dobra wypowiedź 1
Qwerty59
komentarz
komentarz

Dziś rano byłem w komputroniku i oglądałem przykładowe monitory na tn i ips.Różnica w kolorze byla dla nie nie widoczna.Jednak obsługa namawiała mnie na tn skoro to monitor do grania.Powiedzieli iż ważny jest czas reakcji q monitory ips są dla grafików i fotografów

iDaft
komentarz
komentarz

[quote name='Qwerty59' timestamp='1359456382' post='1688375'] Powiedzieli iż ważny jest czas reakcji q monitory ips są dla grafików i fotografów [/quote]

:rotfl:

Pójdź do lepszego sklepu, po w Komputroniku mają tylko na e-IPS'ie za 500zł. 

Qwerty59
komentarz
komentarz

Podaj jakiś dobry sklep z porządnym asortymentem.

korzystając z weekendy poszedłem do kilku sklepów komputerowych.We wszystkich usłyszałem słowa "tn jest odpowiednią matrycą do gier, ips jest do zastosowań profesjonalnych, szkoda na nią wydawać pieniędzy jeśli się nie jest grafikiem, fotografem"

No i mam cholerny problem bo Wy polecacie mi ips a Oni Tn....

iDaft
komentarz
komentarz

Jeżeli wierzysz sprzedawcom, którzy zrobia wszystko, aby wcisnać Ci dany produkt, to bierz TN. 

 

Ja raz usłyszałem takie, oto słowa od sprzedawcy z Białegostoku (Komputronik):

 

 

GTX570 jest dużo lepsza karta od HD7870, ponieważ ma większy rdzeń i jest droższa. A najlepiej byłoby wziać GT650, ponieważ posiada pamięci DDR3, które będa pasowały do pana pamięci operacyjnej, a DDR5 w HD7870 jest do przyszłych generacji pamięci.

Po tych słowach bez słowa "dziękuję" wyszedłem ze sklepu i nigdy nie wróciłem.

Qwerty59
komentarz
komentarz

No widać że facet zna się na rzeczy....

 

A co do monitora to niektóre fora polecją tn dla graczy

iDaft
komentarz
komentarz

[quote name='Qwerty59' timestamp='1359822312' post='1692358'] A co do monitora to niektóre fora polecją tn dla graczy [/quote]

Owszem, ja też poleciłbym TN... Ale nie za te pieniadze. :E Za 500/600zł, to jeszcze jest OK, ale później pojawiaja się Dell'e, LG itd. :)

Qwerty59
komentarz
komentarz

a i jeszcze jedno jak jest ze srebrzeniem na ips bo fani tn'ek często im to zarzucają?

iDaft
komentarz
komentarz

Nie wiem, nigdy się z tym nie spotkałem.

Qwerty59
komentarz
komentarz

A co do jakości obrazu to muszę jeszcze pochodzić po sklepach i popatrzeć p[ponieważ pomiędzy tn a e-ips(jedyne ips jakie widziałem), różnic w jakości obrazu nie dostrzegłem.



A co z monitorami OLED?

Wiadomo coś o nich?

iDaft
komentarz
komentarz

[quote name='Qwerty59' timestamp='1359913689' post='1693260'] A co z monitorami OLED? [/quote]

Ostatnio LG wystawiło telewizor oLED za kilkadziesiąt tysięcy. Czyli za jakieś trzy-cztery lata 27" będą za 1500zł. :E

Qwerty59
komentarz
komentarz (edytowane)

No i teraz przede mną trudna decyzja...

 

Niby są korzyści na +ips ale:

-miałem (i mam) tn'ke i jakoś złyvh kolorów nie widzę,

-moi koledzy mają duże tn'ki naprawdę nieźle się na tym gra(a i kolorów wypaczonych nie widziałem)

- jeden kolega ma e-ips, albo mv i widać jest smużenie np. w cs, a czy klory są joś specjalnie ładniejsze to szczerze mówiąc nie widzę róznicy

 

A czy istnieją tn'ki z 8 bitami na kanał?

Edytowane przez Qwerty59
iDaft
komentarz
komentarz

[quote name='Qwerty59' timestamp='1359915579' post='1693421'] A czy istnieją tn'ki z 8 bitami na kanał? [/quote]

Może i są. 

[quote name='Qwerty59' timestamp='1359915579' post='1693421'] jeden kolega ma e-ips, albo mv i widać jest smużenie np. w cs, a czy klory są joś specjalnie ładniejsze to szczerze mówiąc nie widzę róznicy [/quote]

Jeszcze raz powtarzam: IPS, a nie e-IPS! To jest trochę co innego...

Qwerty59
komentarz
komentarz (edytowane)

A jak duza jest różnica pomiędzy e-ips a ips i na czym ona polega?

 

Kolega jak i jeden sprzedawca w sklepie poleca mi  S27B750V.Mówili iż grają na nim gracze na WCG. jednak nie mogę znaleźć jego recenzji, gdyż jest to nowość.



Co o tym sądzisz?

Edytowane przez Qwerty59
pietio
komentarz
komentarz

Oj ktos tu nie doczytal dokladnie 

Qwerty59  dobrze mowi  wszystkie monitory do 1500 sa na e-ips czyli ekonomicznym ipsie  a  to nie to samo co S-IPS.E-IPS

 

Poprostu IPS  to razem wziete   e-ips , E-IPS ,S-IPS

netmarek
komentarz
komentarz

Ja kupiłem sobie lg 27" z tunerem tv za ok 1400 zł... i daje radę, a jak fajnie sie gra na takim modelu

Qwerty59
komentarz
komentarz

a który z tych ips-ów jest najlepszy9czas reakcji)?

 

Ogłądałem S27B750V i jest naprawde ładny(kolory)



mam kilka pytań z wiązanych z moimi przemyśleniami

 

1.Czy w matrycy IPS (nie e-IPS) występuje głęboka czerń?

2.Czy istnieją tn'ki z 8 bitam na kanał?

3.Jaki typ monitora IPs ma najlepszy czas reakcji?

4.Czy wysepuje na nich problem sużenia(w np. szybkich scenach)?

5.Czy lepiej wybrać szybkość czy jakość kolorów?

pietio
komentarz
komentarz

1 Chodzi Ci o inne odmiany IPS  mozliwe że te droższe maja lepsz czern takie  bardziej profesjonalne.

2 Chyba niema  ale takie tnki to sa dla grafikow

3.e-ips

4.Z tego  co czytam na forach  podobno nie  imo zalezy to od uzytkownika.

5 Dobre pytanie z tego co sam mowiles niewidziales roznicy miedzy  tn a e- ips w kolorach w sklepie  - jedynie co przemawia za ipsem to są kąty ale jesli siedzisz na wprost to kąty sa mało ważne.

 

Z tn polecałbym Ci samsunga  tego  http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16824001546

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.