x-kom hosting

Asrock P67 Pro3, problem z LAN

HQ19
utworzono
utworzono

Czy ktoś z posiadaczy tej płyty doświadczył problemów z działaniem sieci po kablu? Mam taki problem, ze nie wykrywa mi sieci po kablu. Sterowniki zainstalowane z płyty (na stronie są chyba te same).

Rim
komentarz
komentarz

Ja nie mam żadnych problemów  - może  spróbuj działać na tych sterownikach  co system znajdzie

HQ19
komentarz
komentarz

Ale nie znajduje samemu nic. Na początku po instalacji systemu sieci nie było, później jakoś się zrobiło no i teraz znowu nie ma.

HQ19
komentarz
komentarz

Z tej stronki nie da się pobrać sterowników :P Przekierowuje do sterowników audio :)

Rim
komentarz
komentarz (edytowane)

LOL ja z niej pobieram bez problemu nawet zainstalowalem ich sterownik = również nie mam problemu nawet na ich sterowniku 

 

Skoro masz problem z pobraniem to wbij  w google Realtek RTL8111E - powinna  ci wyskoczyć ich strona wtedy spróbuj jak nie da rady to podaj jaki masz system to pobiore i dam na jakis server

HQ19
komentarz
komentarz (edytowane)

Który wybrałeś z listy? Podeślij bezpośredni link :) Ok, już pobrało się. Później sprawdzę, ale i tak czuję, że nic z tego nie będzie.

Rim
komentarz
komentarz (edytowane)

To jest bezpośredni link = nie wiem dlaczego następuje przekierowanie u Ciebie  jak ja wchodzę na ten link mam tabelke z obsługiwanymi systemami wybieram np win7  i wtedy zaczyna się pobieranie linku nie ma bo to java script według opery

 

To dziwne jak może nie wykrywać kabla - u mnie tip top śmiga może to płyta walnięta? (płyta z morele?:lol2:)

HQ19
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, płyta z morele. Czasami wykrywa podłączony kabel, a czasami nie (w większości przypadków). Bardziej to wygląda na problem ze sterownikiem. A powiedz mi, które sterowniki do płyty instalowałeś?

sUb
komentarz
komentarz

Sprawdzałeś kabel testerem? może jest źle zaciśnięty, już nie raz się z tym spotkałem.

HQ19
komentarz
komentarz

sUb, to nie kabel, bo po podłączeniu bezpośrednio lapka do routera wszystko śmiga idealnie :) Nawet już drugi kabel sprawdzałem i to samo.

Rim
komentarz
komentarz (edytowane)

System reinstalowałem rok temu  2011-12-20 (instalowałem wtedy sterowniki najnowsze ze strony asrocka) działałem na nich do dziś-  dopóki nie podałem linku do tych od realteka (zainstalowałem je na test wiec tych z grudnia 2011 już niestety   nie mam)

 

W każdym razie na tych od realteka - również nie mam takiego problemu a sieć od tych prawie 4 godzin wykorzystuje intensywnie 

HQ19
komentarz
komentarz

Zainstalowałem specjalnie na nowo Windowsa. Teraz wywala mi przy instalacji taki komunikat "the realtek network controller was not found. if deep sleep mode is enabled please plug the cable". No zaraz mnie coś na prawdę strzeli :/

Rim
komentarz
komentarz

Oj nie chce krakać,ale - wygląda mi to na chorobę płyty :D

 

Jak masz ustawione w biosie  South Bridge Configuration i  ACPI Configuration?

HQ19
komentarz
komentarz

Być może znalazłem rozwiązanie. Chodzi o wyłączanie karty w celu zaoszczędzenia energii. Jeśli kroki, które wykonałem okażą się rozwiązaniem, dam znać tutaj :)

Rim
komentarz
komentarz (edytowane)

Ahh masz na myśli menedzera urządzeń o kurde ! że o tym nie pomyślałem a dziś przecież wyłączałem to przy instalacji tego sterownika od realteka  :lol2:

 

Wydawało mi się to takie logiczne - do głowy mi nie przyszło,że mogłeś mieć oszczędzania nie wyłączonego :D 

sUb
komentarz
komentarz

musisz w biosie ustawić by wszystko działało cały czas a nie przechodziło w stan spoczynku. Powinieneś to znaleźć w SBC

Rim
komentarz
komentarz (edytowane)

@sUb 

 

Nie tylko bios -  zobacz sobie w menadżerze urządzeń na swojej karcie sieciowej OS też sam może sobie robić co chce z karta mimo biosu  

 

Bios swoją drogą - ale OS też ma władze sam to dziś zmieniałem w systemie  

HQ19
komentarz
komentarz (edytowane)

A w BIOSie co dokładnie można ustawić, żeby nie wyłączało przykładowo sieciówki?

 

Deep Sleep na co ustawić? Disabled (aktualnie tak ustawiłem), Enabled in S5 czy Enabled in S4-S5? Rim, mi do głowy nie przyszłoby, żeby coś takiego od razu się robiło. Przecież włączam kompa i już od razu sieciówka przechodzi w stan uśpienia, to trochę przesadzone oszczędzanie energii.

 

Smart Connect Technology warto instalować?

Rim
komentarz
komentarz (edytowane)

Deep Sleep jest związane  z trybem uśpienia(stanem wstrzymania)/hibernacją  np może to wyłączyć urządzenia USB,że nie wybudzisz PC za pomocą kombinacji klawiszy  wiecej info tu http://www.lifsoft.com/power/faq.htm Ja z tego nie korzystam bo nie potrzebne mi dodatkowe opcje (sam windows niech decyduje) + prawie w ogóle nie korzystam z hibernacji/stanu wstrzymania - kto z tego korzysta w czasach szybkich konfiguracji z  dyskami hdd sata 3 i ssd (ponowne uruchomienie jest szybsze od całej hibernacji :E) = mam to na disabled 

 

Smart Connect Technology  to bezużyteczne  badziewie  nie mam  tego zainstalowanego - więcej info tu http://www.intel.pl/content/www/pl/pl/architecture-and-technology/smart-connect-technology.html

 

Jedyna aplikacja jaką mam zainstalowaną od intela to Rapid storage (stabilny sterownik AHCI/łatwe zarządzanie RAIDEM)

HQ19
komentarz
komentarz

A powiedz mi czy w Windowsie, w karcie sieciowej, w zakładce Zarządzenie energią masz włączone Energooszczędny Ethernet czy wyłączony?

Rim
komentarz
komentarz

Mam to wyłączone (pisałem o tym u góry - zawsze to wyłączam po instalacji sterownika od karty sieciowej)

 

To jest  śmieszna  opcja jakie plusy ma niby dać pozwolenie systemowi na wyłączenie karty sieciowej kiedy mu się chce ? (na laptopie  to może przedłuży czas na baterii ale o ile = 5 sekund?/na desktopie ten oszczędny Ethernet nie ma racji bytu :D)  

HQ19
komentarz
komentarz

Tak, wiem, że u góry pisałeś, ale myślałem, że chodzi ci o "Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii". Po wyłączaniu komputera wyłączasz również listwę? Więcej już pomysłów nie mam. Na razie daję sobie spokój z tym (być może teraz będzie już normalnie działało).

sorsx
komentarz
komentarz

jeżeli problem powtarzałby się najlepiej ominąć system, i odpalić system z płyty hirens(ewentualnie podobny) wtedy wykluczamy sterowniki i wiadomo czy karta sieciowa szwankuje,miałem podobny problem na innej płycie która posiadała 2 karty na obu czasami gubiło sieć,więc zamontowałem na pci i jest ok. w twoim przypadku jeżeli płyta jest na gwarancji to lepiej oddać do serwisu

  • Dobra wypowiedź 1
Rim
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, wiem, że u góry pisałeś, ale myślałem, że chodzi ci o "Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii". - Miałem na myśli to i to  ;)

 

"Po wyłączaniu komputera wyłączasz również listwę?" - Nie listwa jest cały czas włączona* (*- chyba że jadę gdzieś na dłużej i nie będzie mnie w domu np przez 2 tygodnie - wtedy listwa wyłączona ) 

 

"być może teraz będzie już normalnie działało "- będzie ok (musi być :D  ^_^ )

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.