x-kom hosting

Zasilacz do zestawu - nie działa

Wizi
komentarz
komentarz

TAK ale nie chodzi procesor prawdopodobnie

Gość
komentarz
komentarz

nie chodzi procesor prawdopodobnie

I poczym to poznałeś? Bo jest czarny ekran?

Wizi
komentarz
komentarz

poznalem to po tym, ze jak podlaczam 4 pinowy kabel w starym zasilaczu to slychac ze sie uruchamia komp i normalnie dziala a jak w nowym to nie ma zadnej reakcji jest tak samo jak przy podlaczeniu samego 24 pinowego kabla

djmakus
komentarz
komentarz

obie wtyczki 4pin dają taki efekt?

Wizi
komentarz
komentarz

HAH wlasnie a tu taka ciekawostka jedna wtyczka 4 pin nie pasuje do wejscia ^^ wchodzi tylko jedna



tylko moj brat ma na plycie glownej tam gdzie ja mam 4 pin on ma 8 pin wejscie i da sie wlaczyc te 2 wtyczki i wtedy wszyskto elegancko dziala

Gość
komentarz
komentarz

a jak w nowym to nie ma zadnej reakcji jest tak samo jak przy podlaczeniu samego 24 pinowego kabla

Wentylatory się kręcą?

TAK ale nie chodzi procesor prawdopodobnie

Czyli reakcja jest.

Ta płyta ma karte graficzną zintegrowaną z płytą główną? Jeśli tak podłącz monitor też do niej i sprawdz czy jest obraz .Jeśli nie ma to do karty na pcie podłącz.

Wizi
komentarz
komentarz

nie rozumiem? moja plyta nie ma zintergrowanej zadnej karty graf... przeciez kupilem wlasnie nowa karte graf ale nie moge jej podlaczyc do starego zasilacza...



Ludzie wy myslicie ze ja monitor zle podlaczam powaga?!?!!?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

.

Edytowane przez HAL900
Wizi
komentarz
komentarz

Dobra widze kolego, ze ty na powaznie nie umiesz czytac wiec raczej sie nie dogadamy ;s Jakbys sledzil temat i przeczytal chociaz 4,5 strone to bys wiedzial, ze zasilacz chodzi elegancko tylko nie na moim kompie wiec prosze nie wypowiadaj sie wiecej albo przeczytaj co najmniej te 2 ktore napisalem wczesniej...

szymix7815
komentarz
komentarz

nie rozumiem? moja plyta nie ma zintergrowanej zadnej karty graf... przeciez kupilem wlasnie nowa karte graf ale nie moge jej podlaczyc do starego zasilacza...



Ludzie wy myslicie ze ja monitor zle podlaczam powaga?!?!!?

To pomoże zdiagnozować gdzie leży problem, nikt nie myśli om tobie zle :E

djmakus
komentarz
komentarz

moja plyta nie ma zintergrowanej zadnej karty graf

Płyta MA integrę http://www.asus.com/Motherboard/M5A78LM_LX/#specifications (R 3000) ale nie w tym rzecz

 

mnie ciekawi właśnie to, że ta druga wtyczka nie pasuje...niby ma lekko inny kształt, ale żeby aż tak? http://www.playtool.com/pages/veryold/eps4plus4.jpg

 

może zamień się z bratem na zasilacz? :E

Wizi
komentarz
komentarz

A wiec powiem Ci, że raczej w 101% monitor podlaczam prawidlowo



tak ma lekko inne wejscie i przez te inne wejscie nie mozna jej wczepic ;s



Sadze, ze jego zasilacz jest bardzo podobny jak moj wiec bedzie ten sam problem

;s

djmakus
komentarz
komentarz

pierwszy raz spotykam się z sytuacją, gdzie zasilacz pomimo tego, że sprawny, to nie pasuje do płyty głównej, a dokładniej, nie potrafi zasilić prawidłowo gniazda 4pin przy procesorze

:piku:

Wizi
komentarz
komentarz

zaraz jeszcze sprawdze brata zasilacz czy bedzie u mnie dzialal zw 5 min

Gość
komentarz
komentarz

pierwszy raz spotykam się z sytuacją, gdzie zasilacz pomimo tego, że sprawny, to nie pasuje do płyty głównej,

Będzie trzeba deusa wciągnąć na czarną liste a tracera zdjąć :E

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

pierwszy raz spotykam się z sytuacją, gdzie zasilacz pomimo tego, że sprawny, to nie pasuje do płyty głównej, a dokładniej, nie potrafi zasilić prawidłowo gniazda 4pin przy procesorze

 

Nieczęsto, ale zdarza się. Np. niektóre Enermaxy Revolution85+ miały problemy z niektórymi płytami EVGA (bodaj X58 Classified). Powodem była niemożność zgrania sygnałów POWER_GOOD w wymaganym przez normy ATX czasie. Problem zniknął w nowych rewizjach płyty głównej.

 

Możliwe, że tu występuje to samo.

Edytowane przez rafalluz
Wizi
komentarz
komentarz

Dobra... Brata zasilacz działa u mnie a mój nowy u niego jak narazie sie z nim wymieniłem ale nie wiem czy moge zaufać temu zasilaczowi http://www.ceneo.pl/638758 moglibyście powiedzieć czy do niego moge podlaczyc nowa karte graficzna radeon hd 7850?

Krycha``
komentarz
komentarz

Podłączysz i będzie miał jeszcze sporo zapasu.

Wizi
komentarz
komentarz

Ok dzieki. 

 

A tak swoją drogą troche nie ładnie z waszej strony, że poleciliście mi zasilacz który był niekompatybilny z moją płytą główną...

Krycha``
komentarz
komentarz

Myślisz, że zrobiliśmy to celowo? Takie przypadki zdarzają się niewiarygodnie rzadko... Daj jeszcze dobre zdjęcia jak wygląda wtyczka w zasilaczu a jak złącze do którego chcesz ją wpiąć.

rafalluz
komentarz
komentarz

Ok dzieki. 

 

A tak swoją drogą troche nie ładnie z waszej strony, że poleciliście mi zasilacz który był niekompatybilny z moją płytą główną...

 

A co myślałeś, że tu same wróżki, albo osoby, które testowały każdy możliwy zasilacz na rynku z każdą możliwą płytą główną? Ogarnij się i przestań zwalać winę na ludzi, którzy siedzą tu i dobrowolnie pomagają, choć nikt im za to nie płaci.

  • Dobra wypowiedź 1
Wizi
komentarz
komentarz

A co myślałeś, że tu same wróżki, albo osoby, które testowały każdy możliwy zasilacz na rynku z każdą możliwą płytą główną? Ogarnij się i przestań zwalać winę na ludzi, którzy siedzą tu i dobrowolnie pomagają, choć nikt im za to nie płaci.

 

Tak, ale to nie znaczy, że możecie z nas robić "króliki doświadczalne" i wtykać nam nie sprawdzony sprzęt ;s

Krycha``
komentarz
komentarz

Jest to sprawdzony sprzęt, wiele osób go posiada i użytkuje bez żadnych problemów. Jeśli coś w Twoim przypadku nie pasuje, wystarczy poprosić o pomoc.

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

wtykać nam nie sprawdzony sprzęt ;s

 

Sam posiadałem dwie sztuki Deusa (500W i 600W) i jakoś nie miałem problemów. Osoba/osoby, które teraz je mają, również nie zwróciły się do mnie z zastrzeżeniami. Masie użytkowników polecono tutaj Deusa i jakoś większość z nich też nie wróciła z problemami.

 

Na portalu Ceneo.pl obecnie wylistowanych jest 901 płyt głównych, co, mamy kupić po egzemplarzu każdej i sprawdzić każdą z osobna? Może jeszcze tą samą procedurę powtórzyć dla innych często polecanych jednostek? Zastanów się.

Edytowane przez rafalluz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.