x-kom hosting

Router TP-LINK co jakis czas przerywa połączenie.

szoch
utworzono
utworzono

Wczesniej wszystko chodzilo jak trzeba. Lecz od jakiegos czasu co jakis czas przerywa mi polaczenie na komputerze stacjonarnym po kilku minutach wyskakuje mi komunikat ograniczenie lub brak lacznosci. Wi- Fi chodzi jeszcze przez chwile po czym tez przestaje dzialac. Musze wylaczyc i wlaczyc router aby znow mi internet dzialal. Przewaznie wtedy przez jakis czas dziala wolniej. Nie mam pomyslu co z tym zrobic. To nie jest wina uslugodawcy bo na innym komputerzu na ktorym uzywa sie samego modemu wszsytko przewaznie dobrze chodzi. Prosze o pomoc .

Model routera : TP-LINK TL-WR841N V8
Windows XP SP 3
Internet mam z kablowki Aster

Keziu
komentarz
komentarz

Może ktoś Ci się wcina w wi-fi? :) Też miałem jakiś czas temu problemy z wifi na t-linku. Pomógł reset ustawień i rekonfiguracja :)

szoch
komentarz
komentarz

siec mam zabezpieczona i ogolnie korzystam z kabla nie z Wi-Fi chodzilo mi o to ze najpierw przestaje mi dzialac net przez kabel a potem przez Wi- Fi. Pozniej gdy wylacze i wlacze Router to net chodzi ale bardzo wolno wiec musze dodatkowo modem zresetowac wtedy jest lepiej az do nastepnego razu

Keziu
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale wifi masz aktywne :) Spróbuj go zresetować (przytrzymać około 6s mały przycisk koło power) i ustawić nowe hasło na wi-fi. To nic trudnego.

Edytowane przez Keziu
szoch
komentarz
komentarz

oki sprobuje tak a jak i to nie pomoze to sprobuje ogolnie caly router zrestartowac i ustawic na nowo

Keziu
komentarz
komentarz

no ja bym Ci radził zresetować ustawienia całego routera ;) jeśli nic w nim nie grzebałeś, nie ustawiałeś przekierowań i blokad, to postawienie go od nowa zajmie Ci mniej niż 10 min :)

szoch
komentarz
komentarz (edytowane)

zrobilem tak jak poleciles i niestety dalej to samo. Musze router wraz z modemem wylaczyc i ponownie wlaczyc zeby wszystko dzialalo jak trzeba. Juz nie wiem co robic. Czy moge miecj jakies zlosliwe oprogramowanie na komputerze czy to wina uslugodowacy czy cos z routerem nie  tak??

 

w dodatku dzis byl gosciu wymienial nam modem bo stary sie zawieszal. Myslalem ze juz bedzie dobrze. Kurcze gdybym przynajmniej wiedzial gdzie lezy wina. Denerwujace jest chodzenie co jakis czas i resetowanie tego wszystkiego

Edytowane przez szoch
Keziu
komentarz
komentarz

nie wykluczone, że to wina techniczna routera. 

masz dwie opcje: na początek możesz spróbować zaktualizować soft (nie jest to trudne w tp-linkach). Też pamiętam, że kiedyś miałem jakieś problemy z tp-linkiem: raz poszedł na gwarancję - zmienili bios i śmigał. Innym razem dostałem nowy sprzęt. No i właśnie tu jest druga opcja: jeśli zmiana softu nie pomoże a masz go na gwarancji (tp-linki nie wiem czy wszystkie - mają gwarancję door2door. Chyba nie muszę pisać co to za typ gwarancji), to nie zastanawiaj się tylko pisz do nich i niech go zabierają.

szoch
komentarz
komentarz

jeszcze sprawdze w jakim odstepie to sie dzieje i tak jak mowisz z tym softem. Na gwarancje i tak nie mam co go wysylac bo i tak na dniach podpisujemy umowe z UPC a oni daja juz taki modem ktory sam w sobie jest tez rozgaleznikiem i z wi-fi wiec router nie bedzie mi juz potrzebny

Keziu
komentarz
komentarz

nie wiem jaki modem dają w UPC ale w netii np. dorzucają syf totalny, który nie nadaje się do użytku. 

jakiś czas temu chciałem go wziąć w testy ponownie, ale nie mogę się do tego zabrać

szaki
komentarz
komentarz

Wymien firmware na najnowszy i zmien szerokosc anału z 40 na 20 MHz i zobacz czy rwie

szoch
komentarz
komentarz

jeszcze jedno pytanko bo nie moge znalesc na nie odp . Czy aktualizowac moge router obojetnie z ktorego komputera czy tylko z tego do ktorego modem byl zawsze podpinany bezposrednio??

szaki
komentarz
komentarz

obojetne router ma własy system operacyjny, komputer słuzy mu w tym przypadku jako terminal jedynie



Zadne dane nie sa zachowane na kompie wszystko notuje sie w routerze

Keziu
komentarz
komentarz

nie wiem jak jest u Ciebie, bo ja mam starszego tp-linka. U mnie wystarczy logacja do ustawień przez przeglądarkę, zakładka Maintenance -> firmware. 

 

chyba przy okazji i u siebie zrobię aktualizację.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.