x-kom hosting

Nowy system rozdawania gwiazdek w profilach :)

wirusolog
komentarz
komentarz

Ja na miejscu Administracji wyłączyłbym gwiazdki i tak prawie nikt nie zwraca uwagi na nie. To tylko zbędny dodatek. :)

maciekj22
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak też można :)

Po prostu to jest troszeczkę nie fair :)

Bo realnie komuś pomożesz - dostaniesz od niego 5 gwiazdek, napiszesz komuś, że "leprzy" pisze się przez "sz" i dostaniesz 1 gwiazdkę. Mediana - 3 gwiazdki. Gdzie tu logika?

iDaft
komentarz
komentarz

A ja myślałem, że to są punkty reputacji. :D Jestem ZA usunięciem gwiazdek, ale to Administracja zdecyduje.

gizmo223
komentarz
komentarz

Te gwiazdki jak reputacja to wielka ściema jest, każdy wedle gustu bd przydzielał, a mają miejsce sytuacje, ze goście się między sobą dogadają i sobie dadzą nawzajem. Gwiazdki są do bani, bo każdy może je dać wedle gustu nawet nie mając pojęcia o temacie i nie uwzględnia to rzeczywistej pomocy na forum użytkownikom, tak samo jak reputacja dawna!

Grot
komentarz
komentarz

Ja tę reputację zawsze daję, jeżeli na przykład ktoś odpowie w moim temacie z sensem, co uważam za uczciwe. Ale trolli jest niestety coraz więcej, więc się chyba zgadzam z opcją zmian, jakichkolwiek w tym systemie.

gizmo223
komentarz
komentarz

Reputacja, ani gwiazdki w profilu już nie odzwierciedlają tego kto z sensem pisze,a kto nie oraz czy jest pomocny czy też nie. Łatwo tym manipulować idzie, co powinno zostać zmienione, by osoby od iluś tam postów dopiero mogły taką reputację dać lub ocenić gwiazdkami w profilu!

  • Dobra wypowiedź 1
Igorrodz
komentarz
komentarz

Moderacja pilnuje, aby userzy nie manipulowali punktami reputacji - za takie coś jest ban. Każde zaś zgłoszenie jest wnikliwie rozpatrywane. Zatem nie uogólniaj.

 

BTW-

do usera Grot - punkty reputacji to nie to samo, co gwiazdki w profilu. Na to drugie nikt faktycznie nie zwraca uwagi, co innego na to pierwsze. A jeszcze więcej ludzie zwrcają uwagi na ilość napisanych postów - tu faktycznie nie liczy się sens. Niemniej niemerytoryczne, spamerskie i inne tego typu wypowiedzi (posty) są 'nagradzane' regulaminowo (każde zgłoszenie jest i tu wnikliwie rozpatrywane).

  • Dobra wypowiedź 1
gizmo223
komentarz
komentarz (edytowane)

Igorrodz da się dogadać między forumowiczami już to widziałem na własne oczy i jakoś modzi ani admini nic z tym nie zrobili, już nie pamiętam w jakim to temacie było, ale wiele użytkowników forum się wypowiedziało co o tym sądzi, potem tylko temat/wątek został zamknięty i zamieciony pod dywan. Więc widać problem istnieje, każdy może dać każdemu plusik do reputacji, tak samo jak ileś gwiazdek oceny. Nawet inne osoby nie wiedzą, że te osoby się zgadały, ot czego jest PW przecież, nieraz się widzi reputacje, że brzydko się wyrażę "z dupy wziętą" (sorry za język tu) jak gość nic sensownego nie napisał, a dostał! To jak to jest sprawdzane na jakiej podstawie, chyba żadnej jak takie cuda mają miejsce!

  • Dobra wypowiedź 1
Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='gizmo223' timestamp='1357239301' post='1663241'] Igorrodz da się dogadać między forumowiczami już to widziałem na własne oczy i jakoś modzi ani admini nic z tym nie zrobili, już nie pamiętam w jakim to temacie było, ale wiele użytkowników forum się wypowiedziało co o tym sądzi, potem tylko temat/wątek został zamknięty i zamieciony pod dywan. [/quote]

Poproszę o linki na potwierdzenie Twoich słów.

 

[quote name='gizmo223' timestamp='1357239301' post='1663241'] nieraz się widzi reputacje, że brzydko się wyrażę "z dupy wziętą" (sorry za język tu) jak gość nic sensownego nie napisał, a dostał! [/quote]

A zauważyłeś przycisk "Zgłoś" w dolnej prawej stronie każdego posta? Służy on do raportowania nieregulaminowych i głupich treści. Ile razy go użyłeś do zaraportowania takiego bezpodstawnego / ustawionego dawania punktów reputacji?

 

[quote name='gizmo223' timestamp='1357239301' post='1663241'] To jak to jest sprawdzane na jakiej podstawie, chyba żadnej jak takie cuda mają miejsce! [/quote]

1) Zgłoszenia userów (raporty) - ale takich prawie w ogóle nie ma;

2) Własna podejrzliwość ekipy w przypadku zauważenia czegoś takiego w konkretnym temacie / w przypadku dużej ilości punktów reputacji uzyskanych w bardzo krótkim czasie przy niezbyt wielkiej aktywności danej osoby.

gizmo223
komentarz
komentarz (edytowane)

Igorrodz nie bd szukał tego nawet strata czasu, po drugich tych userów już nie widać, a po trzecie nie chce mi się i nawet nie pamiętam gdzie to było!

Zgłaszać nie bd, bo aż taki nadgorliwy nie jestem, a po drugim zawsze ktoś mnie wyręczy tym!

A swoją drugą jakoś to lepiej powinno być weryfikowalne, w akurat twoim przypadku reputacja jest zgodna z tym jak i w jaki sposób pomagasz innym, tak samą ilość gwiazdkę przydzielonych w profilu. P.s. jeden user kiedyś dał mi 1 gwiazdkę za to, że wytknąłem mu błąd, a potem cała reszta na niego poszła innych wypowiedzi co owocny temat był w sprawach forum (sam sie tam wypowiadałeś nawet jeśli dobrze pamiętam). Lecz to był dawno i od tego czasu się dużo zmieniło lecz bardziej moim zdaniem by trzeba tego pilnować, zresztą wszyscy dokładnie wiedzą jak to jest z tą reputacją i gwiazdkami

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)
po drugich tych userów już nie widać
Prawdopodobnie zostali wykryci i wysłani w kosmos otchłani niebytu gdzie nawet matrix nie sięga :lol22:
 
Zgłaszać nie bd, bo aż taki nadgorliwy nie jestem, a po drugim zawsze ktoś mnie wyręczy tym!
Lenistwo aż z Ciebie wypływa. Krytykować to umiesz ale zaangażować się w poprawę funkcjonowania to już nie chcesz, co? Typowa mentalność Polaka - rozczarowałeś mnie :angry:
gizmo223
komentarz
komentarz

i tak to powinno być rozwiązywane, heh pomysł dobry z tym jest co kolega maciekj22 podał, wiele jest nowych użytkowników tego forum, którzy de facto nie wiedzą co znaczą te punkty reputacji i te gwiazdki w profilu! Myślą, że czym mniej tym gorszej, a tak niestety nie zawsze jest!

Igorrodz
komentarz
komentarz


[quote name='gizmo223' timestamp='1357240493' post='1663287'] P.s. jeden user kiedyś dał mi 1 gwiazdkę za to, że wytknąłem mu błąd, a potem cała reszta na niego poszła innych wypowiedzi co owocny temat był w sprawach forum. Lecz to był dawno i od tego czasu się dużo zmieniło lecz bardziej moim zdaniem by trzeba tego pilnować [/quote]

Po pierwsze - wtedy nie było widać kto komu dał plusika zatem jeśli ktoś otwarcie nie napisał, że dał to nie wiadomo było, nieprawdaż? A po drugie to jak bez zgłoszeń zwykłych userów moderacja ma wykrywać i zwalczać takie przypadki? Nie siedzimy 24h na dobę w sieci na forum i nasze zadanie to nie jest ciągłe szukanie czegoś takiego. Ekipa to nie CBŚ ani inne ABW i nie robi tego w ten sposób, jak piszesz!



wiele jest nowych użytkowników tego forum, którzy de facto nie wiedzą co znaczą te punkty reputacji i te gwiazdki w profilu! Myślą, że czym mniej tym gorszej, a tak niestety nie zawsze jest!
Jak ktoś pyta to zawsze odpowiadam - i staram się to robić rzetelnie, czyż nie? Zatem i Ty i inni z większym stażem / zaangażowaniem mogą też tłumaczyć nowym co i jak, nieprawdaż?
  • Dobra wypowiedź 1
gizmo223
komentarz
komentarz

To akurat rozumiem, że nie siedzicie non stop, dokładnie racja jeśli odbyło się ot przez PW to można się tylko domyślać, że tak mogło być!

P.S. Trochę z wątku zboczyliśmy tematu, więc niech też inni się wypowiedzą na zwrócenia uwagi na problem przez kolegę znaczy się autora tematu! :E

gizmo223
komentarz
komentarz (edytowane)
Prawdopodobnie zostali wykryci i wysłani w kosmos otchłani niebytu gdzie nawet matrix nie sięga :lol22:
 Lenistwo aż z Ciebie wypływa. Krytykować to umiesz ale zaangażować się w poprawę funkcjonowania to już nie chcesz, co? Typowa mentalność Polaka - rozczarowałeś mnie :angry:

To mi się podoba, lecz to prawda nie mam zamiaru ileś tam minut tracić by przeglądać wszystkiego tematy,w których pisałem albo które tylko czytałem. Lenistwo aż kipi  ^_^ Sorry za rozczarowanie heh  ;>

gizmo223
komentarz
komentarz

Ja szczerze coraz rzadziej się wypowiadam w tematach bo jak widzę jakie ludzie pierdoły wypisują to aż pomocy się odechciewa udzielać, a takiego i tak nie przekonasz, że pierdoły gada i nie ma racji! Udzielam się tylko obecnie w jednym dziale forum gdzie na co dzień ma z tym styczność, pozostałe to nawet gdy się coś dużo wie to i tak każdy wie swoje i taka pomoc moim zdaniem nawet gdy dobra to i tak mija się z celem bo gość nie umie przyjąć dobrej rady!

Grot
komentarz
komentarz

@Igorrodz

W sumie teraz się kapnąłem że niezłego faila walnąłem. :P. Jednak, jak to jest w profilu - to bądźmy szczerzy - czy którykolwiek użytkownik nieczytający tego tematu zwraca na to uwagę (oprócz garstki trolli które dają niskie bo są trollami)?

 

 

Co do zgłaszania, ja tam chwalę sobie Ekipę. Jak sam walnę jakiś tragiczny błąd i zgłoszę (sam siebie) to zaraz to znika. Nie ma tu upierdliwości a skuteczność zdecydowanie wysoka. Dla różnych forów to według mnie powinno być wzorem, ale zawsze się znajdzie ktoś, komuś to nie odpowiada. Jednak trzeba i przyjąć to zdanie - każdy ma prawo do własnego toku myślenia.

 

Też nie piszę dużo, kiedyś pisałem więcej, ale czasem napiszę posta, ale go nie wyślę stwierdzając, że użytkownik z reguły ma to w poważaniu (przykładem takich sytuacji jest np. propozycja zmiany zasilacza), lub zaparta chęć kupowania na Allegro gotowców (choćby legandarnymi grafikami typu GT630, ultra wydajnym Intelem HD2000 itp, nie będę ukrywał głównie w zestawach się wypowiadam).

  • Dobra wypowiedź 1
maciekj22
komentarz
komentarz

Wg mnie jeśli już idziemy w te gwiazdki to nawet jeśli nie będziemy obarczać tym zadaniem moderacji to powinna być "powołana" grupa użytkowników (coś jak "przyjaciel", "vip", etc.) w niej powiedzmy 30 zaufanych user'ów forum, którzy mogliby je rozdawać. A tak te gwiazdki to tylko pożywka dla troll'i, którzy nie mają nic innego do roboty tylko uprzykrzać innym życie.

Igorrodz
komentarz
komentarz

Ale gwiazdki są w profilu i nie mają wpływu absolutnie na nic. Zresztą z tego, co zauważyłem nie świadczą tak naprawdę o niczym a i userzy rzadko zaglądają do czyichś profili. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie zignorowanie ich ale, jeśli to Wam przeszkadza, to poproście administrację, aby je usunęła w ogóle (oczywiście o ile taką możliwość daje skrypt forum).

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.