x-kom hosting

"Karta graficzna nie obsługuje wygładzania wielopróbkowego"

kornik13
utworzono
utworzono

Taki komunikat wyświetla się, gdy próbuję uruchomić grę "Alan Wake".
Niezbyt znam się na komputerach. Mam laptopa, Windows 7. Nie wiem nawet, jak sprawdzić, jaką mam kartę graficzną. Proszę o pomoc.

Gość
komentarz
komentarz

Podaj model laptopa .Na pewno od spodu pisze

kornik13
komentarz
komentarz (edytowane)

Samsung RV511.
Dodam jeszcze, że gra wymaga karty graficznej kompatybilnej z DirectX 10 lub nowszym, 512 MB RAM.
Jest tu jeszcze jakieś AMD - ATI Radeon 2600XT, 3650, 4650, 5550, 6450 lub wyższa seria i NIVIDIA: GeForce 8600GT, 9500GT, GT150, GT 220, GT320, GT430, GTX550Ti lub wyższa seria.

Edytowane przez kornik13
iDaft
komentarz
komentarz (edytowane)

Kartę sprawdzamy poprzez: [b]Start>Prawym przyciskiem na "Komputer">Właściwości>Menadżer urządzeń>rozwijamy linijkę z "Kart graficzne".[/b]

[b]Edyta:[/b]
Nic dziwnego. Integra nie obsługuje DX11, ani próbkowania. W żadną nową grę nie pograsz komfortowe.

Edytowane przez iDaft
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

No właśnie twoja karta GT 315 jest słabsza od HD 6450 dlatego nie pograsz a tak wygląda specyfikacja twojego lapka


Samsung RV511

Specyfikacja:
Procesor: Intel Core i3-380M 2,53 GHz
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 315M 1 GB
RAM: 4 GB DDR3
Dysk twardy: Hitachi HTS545050B9A300, 500 GB 5400 rpm
Matryca: 15,6', 16:9, rozdz. 1366x768, LED, błyszcząca, model: Samsung LTN156AT15C01
Napęd optyczny: Super Multi Dual Layer (SATA)
Waga: 2,4 kg
Wymiary: 34 x 380 x 256 mm (wysokość x szerokość x głębkokość)
Złącza: 3 porty USB 2.0, 1 port VGA, 1 HDMI, 1 Kensington Lock, gniazda audio, wejście mikrofonowe, czytnik kart 4 w 1, LAN
Zasilanie: 48 Wh litowo-jonowa, 4400 mAh 11,1 V
Inne: kamerka 1,3 Mpx

Edytowane przez akko2012
kornik13
komentarz
komentarz

A da się coś z tym zrobić, wymienić?
Grę próbowałam zainstalować także na komputerze. Tam wszystko jest w porządku z kartą graficzną, tyle tylko, że po włączeniu gry, wyświetla się logo firmy i pojawia się czarny ekran. Kiedy ją minimalizuje, gra automatycznie znika z paska zadań. Na początku pojawił się jakiś komunikat, że jakiś plik nie pasuje do jakiegoś pliku (nie wiem już, co tam dokładnie pisało). Teraz po prostu się wyłącza.

Gość
komentarz
komentarz

W laptopie nic nie wymienisz . Jaką kartę masz w kompie? Jaki procesor i ile ramu?

iDaft
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]No właśnie twoja karta GT 315 jest słabsza od HD 6450 dlatego nie pograsz[/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][/quote][/font][/color]
A co to ma do rzeczy? ;) On ma Integre.

Edytowane przez iDaft
kornik13
komentarz
komentarz

1,5 GB RAM, 1,81 GHz, AMD Sempron(tm) Processor, NIVIDIA GeForce600GT

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='iDaft' timestamp='1356642563' post='1655632']
[/font][/color]
A co to ma do rzeczy? ;) On ma Integre.
[/quote] To nie jest integra :P

1,5 GB RAM, 1,81 GHz, AMD Sempron™ Processor, NIVIDIA GeForce600GT

Komp jest za słaby do tych wymagań


Wymagania sprzętowe

Procesor: dwurdzeniowy (Athlon X2 2.8GHz lub Core 2 Duo 2GHz)
Pamięć RAM: 2GB
Miejce na dysku: 8 GB
Karta graficzna: z 512 MB pamięci, kompatybilna z DirectX 10

Edytowane przez akko2012
kornik13
komentarz
komentarz

O ja walę... a tu się da coś wymienić? xD

Gość
komentarz
komentarz

Masz tak zabytkowy kom że raczej inwestowanie w niego jest bezsensem .

kornik13
komentarz
komentarz (edytowane)

Fakt, jest zabytkowy xD Ech... no to sobie nie pogram. Ale dziękuję wam za pomoc!

Edytowane przez kornik13
iDaft
komentarz
komentarz

[quote name='akko2012' timestamp='1356642871' post='1655650']
To nie jest integra :P

1,5 GB RAM, 1,81 GHz, AMD Sempron™ Processor, NIVIDIA GeForce600GT
[/quote]
http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/samsung-np-rv511-a04pl-w7hp.bhtml?from=ceneo&p=1799.00&cr=0#opis

Autorze, jeżeli chciałbyś pograć w AW musiałbyś zaopatrzyć się w Sprzęt za 1200zł lub Laptopa za 2000zł

kornik13
komentarz
komentarz

Może za kilka lat... póki co nie wiem, co z tą grą zrobię. Może poczekam, aż zaopatrzę się w lepszy sprzęt. Teraz przynajmniej będę miała nauczkę, by nie kupować gier "w ciemno".

Gość
komentarz
komentarz

iDaft podajesz całkiem inny model niż autor . Twój jest Samsung NP-RV511-A04PL W7HP a utor podał Samsung RV511 czyli coś takiego http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=43825 Jak widzisz jest różnica . Chyba ze autor nie napisał wszystkich szczegółów nazwy

kornik13
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja mam procesor Intel® Core ™ i3 CPU M380 @2,53GHz
3,00 GB RAM
I kartę graficzną Intel(R) HD Graphics
Od spodu laptopa pisze tylko Samsung NP - RV511

Edytowane przez kornik13
iDaft
komentarz
komentarz

Mówiłem. :pff:

Natomiast nie zmienia to faktu, że Integry nie obsługują próbkowania. Następnym razem radzę udać się do działu o Laptopach po poradę w sprawie kupna.

Pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.