x-kom hosting

[Rozwiazany]Błąd W Ubunt 7.10

jakoku2
utworzono
utworzono

Podczas instalacji wyrzuca mi "Instalator napotkał bład podczas kopiwania plików na dysk twardy: [errno 5] input/output Ten bład czśto się zdarza z powdu uszkodzenia nośnika"

przygoda z ubuntu zapowiadała się przyjemnie do czasu niemożności zainstalowania. Co może być nie tak?

Właśnie tego posta napisałem z ubuntu

Kamix
komentarz
komentarz
Ten bład czśto się zdarza z powdu uszkodzenia nośnika

No właśnie, może po prostu coś z płytką jest nie tak :)

jakoku2
komentarz
komentarz

Tak zgadza się tyle, że nie dopisałem wszystkiego."....uszkodzenie nośnika lub dysku twardego, że dysk jest za stary"Okieno pokazuje się i szybko znika.

Czy mając płytę "rozruchową" ubuntu i uruchomiony w ten spoósb system można zainstalować go z internetu?

Może coś z podziałem dysku zrobiłem coś nie tak. Podzieliłem dysk na 9600 MB dla ubuntu i jakieś 500 mb na resztę.

może żle wybrałem typ plików? Jaki trzeba wybrać system plików?

Kamix
komentarz
komentarz

Ale LiveCD odpala ?

A sprawdzałeś inną płytkę ?

A skąd pobrałeś obraz płyty i jak ją nagrałeś ?

jakoku2
komentarz
komentarz

tak, właśnie piszę z programu ubuntu. Czyli live działa. Program był pobierany ze strony Ubuntu (tak mi się wydaje) Płytę wypalałem przez Nero jako obraz płyty.

Teraz nie działa cdrom nie chce się otworzyć?!

wybrałem typ plików ext3 błąd wywala przy 69 % instalacji

Kamix
komentarz
komentarz
Teraz nie działa cdrom nie chce się otworzyć?!

No jak używasz wersji LiveCD to normalne, bo cały czas odczytuje z płyty i napęd jest zablokowany :)

Znaje mi się, że wina leży po stronie źle nagranej płyty, lub odrazu wadliwego obrazu ISO.

Masz może jakąś inną płytę żeby sprawdzić ?

A na przyszłość pamiętaj, jak nagrywasz taką płytę to im wolniej tym lepiej...

EDIT:

Spojżałem, że nie ty jeden masz taki problem: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=600126

jakoku2
komentarz
komentarz

Przy otwieraniu płyty jest opcja sprawdzania płyty. Wyrzuciło jeden pliku uszkodzony. Więc wina płyty. Ściągnełem jeszcze raz Ubuntu. No i będę wolniej wypalał. Znowu wypaliłem płytę i dwa błedy. Wypalam przy prekości 7800 kb/s i w Nero nie można tego zmienić. Może zastosować jakiś inny program do wypalania?

Wypaliłem przy prędkosci 32x i 4800kb/s znowu błąd

wypaliłem przy 12x 1800kb/s znowu błąd.

Czyli możliwość ściągania Ubuntu jest ograniczona? Jest to nie pierwszy raz wcześniej historia dotyczyła Auroxa, niechciał kompletnie się instalować po ściągnięci z internetu. Dodam, iż ubuntu ściągane jest na dosyć szybkim połączeniu.

Narazie straciłem cztery płyty, została ostania na dzisiejszy wieczór!

Może Ubuntu lepiej ściągać przez Mozillę?

Zarov
komentarz
komentarz

Jak masz problemy z nagraniem płyty a nie śpieszy Ci się, to zamów sobie Ubuntu do domu za free.

https://shipit.ubuntu.com/

Całkowicie za darmo.

Troche to potrwa...

Nie ma żadnych ograniczeń co do ściągania.

Nie ważne przez co ściągniesz. Sprawdz sumy.

Kamix
komentarz
komentarz
Troche to potrwa...

U mnie przysłali w 5 tygodni :) Ale "pełna kultura" płytka ładnie wytłoczona, opakowanko ;)

Ja mojego openSuSE wypalałem 4x - płyta prawie 4GB, ale sądze, żę u ciebie to nie jest tego wina.

jakoku2
komentarz
komentarz
Jak masz problemy z nagraniem płyty a nie śpieszy Ci się, to zamów sobie Ubuntu do domu za free.

https://shipit.ubuntu.com/

Całkowicie za darmo.

Troche to potrwa...

Nie ma żadnych ograniczeń co do ściągania.

Nie ważne przez co ściągniesz. Sprawdz sumy.

Jak sprawdzić czy Ubuntu jest w całości ściągnięty?

https://shipit.ubuntu.com/ CO konkretnie trzeba zrobic na tej stronie? Zapewne chodzi o rejstrację przez emaila?! Co to jest Launchpad (wybór opcji?)

przy zamawianiu ubuntu zatrzymałem sie na

Ubuntu Gutsy for i386

"Search binary packages" co tu wpisać?

Zarov
komentarz
komentarz

Eee, jak mozesz to daj zrzut ekranu tego formularza, zaznacz tez w kółko to co nie wiesz.

jakoku2
komentarz
komentarz
Eee, jak mozesz to daj zrzut ekranu tego formularza, zaznacz tez w kółko to co nie wiesz.

Dobra jakość wyszło w koncu takhttp://img158.imageshack.us/img158/4447/img2519fo3.jpg

czy to oznacza zamówienie Ubuntu?

oczywiście ściągam ponownie ubuntu i spróbuje ponownie wypalić ostatni raz!

Zarov
komentarz
komentarz

Dwie pierwsze płyty zostały zamówione ale anulowałeś...

Wiesz co? Wejdź z Windowsa na tą strone...wciśnij Print Screen i w Paincie daj Edycja>Wklej. Zapisz i wrzuc na imageshack. Mało tu widać. Zresztą zamów pare płyt PC i podaj odpowiednie dane...

jakoku2
komentarz
komentarz

Yes, Yes, Yes płyta ostania się wypaliła bez żadnych błędów. Program śmiga jak ta lala, Jak Gnome w starym dobrym red had 8.

Będe poszukiwał kilka odpowiedzi na takie pytania:

Czy skpye chodzi na ubuntu?

Czy można odwórcić proces wyboru sytemów operacyjnych; pierwsze jest Ubuntu chciałbym aby pierwszy był Windows.

Sprawdzę jeszcze raz te zamawianie, bo rzeczywiście jest jak byk "...no Cds"

Oczywiście ten wątek można zamknąć jako sprawa rozwiązana.

Zarov
komentarz
komentarz

Jasne, poszukaj wpisu do repo Ubuntu i dodaj je do sources.list i potem tylko:

sudo aptitude updatesudo aptitude install skype

Tak, pozmieniaj w /boot/grub/menu.lst

Wyedytuj geditem, ale nie zapomnij zrobić kopi pliku zanim zaczniesz zmieniać. Tam to jest tak zrobione że nie trzeba tłumaczyć co i jak.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.