x-kom hosting

Problem Z Częstotliwościa Ram'u

Reptile
utworzono
utworzono

Witam wszystkich!!! Mam gigową kość RAM'u DDR2, 800MHz firmy GOODRAM... Niestety chodzą na 667MHz i nie wiem jak je przestawic na 800MHZ:/ . Mam płyte Gigabyte GA-M61P-S3 i do oprogramowania dołaczone bylo Easy Tune5...ale tam po przestawieniu czestotliwosci na 800MHz, dziala to tylko podczas nastepnego uruchomienia kompa...a potem znowu spada na 667MHZ <_<

Wie ktoś może gdzie ustawić 800tke na stałe??? Ewentualnie prosze o wskazanie miejsca w BIOSsie ;)

P.S. Jakby co, to mam zasilacz 400W...

rafidoc
komentarz
komentarz

Jężeli twój procesor to Athlon 64 x2 z nieparzystym mnożnikiem to możesz nie ustawić Ram-u na 800mhz.

Podobno 667mhz mocno nie obniża wydajności.

Nie wiem tego z własnego doświadczenia. Wyczytałem to w którymś numerze PcFormat.

Konsurk
komentarz
komentarz

Twoja płyta ma niestety problemy z obsługą 800MHz - teoretycznie obsługuje,praktycznie nie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.