x-kom hosting

2 Gb Ram Kingston 800mhz Kaprysi

mieciu
utworzono
utworzono

no dobra, to ja mam wielką zagadkę.

robiłem upgrade sprzętu pare miesięcy temu:

Asus p5nt ws płyta

Intel D 3.4

Zasilacz 750W Thermaltake

i oczywiście RAMY kingstony 800mhz ddr2

i powinna być bajka.. a nie jest. Najpierw były 4GB ramu, ale windows nawet się nie załączał. Sprawdziłem ramy. Okazało się, że jeden ma troszeczkę inne numery seryjne (model ten sam co pozostałe 3). Ok, oddałem tą kostkę, 1gb zostanie na wszelki wypadek, zostałem przy dwóch. W biosio jak wykryje mi 800mhz to po dluzszej pracy i ociężałej lubi się od czasu do czasu zdazyc niespodzianka. A to komputer sie zawiesi, a to niebieski ekran śmierci i reset.... wczoraj robiłem update biosu (moja wina ze z windowsa) i oczywiście przy końcówce flashowania... RESTART....się zdenerwowałem. Dobrze że jutro mi koleś wyśle nowego chipa. I takie numery... Teraz jade na Asusie P5VDC-X chwilowo i tutaj jak założe ddr2 to komputer wiesza się na bootowaniu. Jak zapakuje zwykłe ddr to wszystko jest ok. i co to za numery się dzieją?

a... i nie ma problemów jak w nowej płycie jest tylko 1gb ustawiony na 800hz. jak się zdarza restart przy dwóch to bios automatycznie obniża taktowanie i wszystkie timingi do 667hz.. wtedy wsio gra.

jeżeli jest na to jakieś lekarstwo to poproszę o receptę.

olej3232
komentarz
komentarz

Asusie P5VDC-X obsługuje pamięć max 533MHz i z pewnością dlatego ni chce wstać! Nie wiem czy jesteś świadom tego że Asus p5nt ws ma opcję update w BIOS-ie, wystarczy że zapiszesz bios na pendrive/dyskietce/partycji FAT32 i w BIOS-ie w skarzesz lokalizację. Nowa pamięć Kingstona nie należy do najlepszych. Za to płyta owszem więc szukaj sposobu na przywrócenie BIOS-u!

mieciu
komentarz
komentarz

olać ten bios, jutro dostane nowego chipa. chodzi mi o pamięci. Rozumiem dlaczego ddr2 nie pochodzą na mojej starej płycie..bo zegary za duże, ale że na nowej dobrze nie śmigają...? to znaczy że Ramy są kiepskie? jeżeli tak to jakie byłyby dobre?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.