x-kom hosting

[Rozwiązany] Wymiana Ddr2

dan88
utworzono
utworzono

Witam, mój aktualny config jest w sygnaturce. Od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem wymiany pamięci. Dziś natrafiłem na taką ofertę. W związku z tym mam pytanie. Mianowicie czy różnica w wydajności między 4-4-4-12, a 4-4-4-15 jest zauważalna? Słyszałem także, że wydajność pamięci DDR2 zależy najpierw od timingów, potem od taktowania, a następnie od pojemności. Prawda to? ;)

snip91
komentarz
komentarz

Różnica między tymi timingami jest malutka ;)

Te RAM-y OCZ to bardzo dobry wybór :) Ja bym brał pod uwagę też Patriot LLK 800 MHz CL4 ;)

dan88
komentarz
komentarz

Patrioty potrzebują nieco wyższego napięcia, niż OCZe. Niby moja mobo w BIOSie (wersja 0802) jako maksymalne do ustawienia napięcie ma 1.95V to mimo to pracowała przez prawie rok bezproblemowo z tymi Patriotami, jakie miałem poprzednio (2x512MB), wolę nie ryzykować po prostu.

Krótko mówiąc - wziąłem OCZe (co odstałem w kolejce to moje ;) ). Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.