x-kom hosting

Office na laptopach w szkole

Shan-lee
utworzono
utworzono

Witam. Moja mama jest dyrektorem szkoły i chciałabym jej pomóc rozwiązać kwestię licencji Office'a.
Szkoła posiada na komputerach stacjonarnych system XP oraz Ofiice'a.

Do szkoły dołączyły 3 laptopy na których jest Windows 7 starter. Chcemy zainstalować na nich Officea. Ale pytanie co z licencją. Czy trzeba ją dokupić? Czy może trzeba nową płytę z kluczem? Będę wdzięczna za wskazówki bo niestety kompletnie się nie orientuję a jak wiadomo w placówce oświatowej musi być wszystko na legalu.

I jeszcze pytania co do tego startera. Czy to prawda że jest ograniczenie i można zainstalować tylko 3 programy na tym systemie? Co w sytuacji gdy bym chciała zainstalować na laptopach windows XP który posiada szkoła. Załóżmy że płyta została zgubiona, ale posiadamy klucz w umowie lub na naklejce. Czy można zainstalować windowsa ściągniętego z neta i wprowadzić klucz z umowy?

Dziękuję

leggo
komentarz
komentarz (edytowane)

Wszystko zależy od tego na jakiej licencji jest ten Office. Normalnie do każdego komputera trzeba mieć nową licencję.

Wersja starter ma ograniczenie związane z dostępnymi funkcjonalnościami, nie ogranicza ilości zainstalowanych w systemie programów.

Źródło pobrania systemu nie ma znaczenia liczy się klucz. Jeśli się nie mylę mając klucz, windowsa można pobrać bezpośrednio ze stron microsoftu.


[quote name='Shan-lee' timestamp='1355253403' post='1640908']
w placówce oświatowej musi być wszystko na legalu.
[/quote]
Tak się składa, że mam bogate doświadczenia w tej kwestii i wiem że wcale tak pięknie nie jest:)

Edytowane przez leggo
Shan-lee
komentarz
komentarz

Dowiedziałam się że Office ma licencję na 10 komputerów i wszystko jest wykorzystane. Dlatego co dalej? W jaki sposób można to dokupić?
Jeśli chodzi o XP to jest jeszcze możliwość instalacji na 1 komputerze ale jesli mówisz ze starter jest ok to chyba nie ma sensu tego zmieniać?

piotrasta
komentarz
komentarz

[quote]Moja mama jest dyrektorem szkoły[/quote]to powiedz by zainstalowali darmorego openoffisa a pieniądze kture chcieli przeznaczyć dna licencje niech przeznaczą na obiady dla najbiedniejszych w szkole (jak takie coś funkcjionuje w tej szkole) lub na bardziej przydatne rzeczy (słowniki, atlasy, piłki na wf itd).

leggo
komentarz
komentarz

I to w cale nie jest taki głupi pomysł :) Tym bardziej, że nie występują jakieś duże problemy z kompatybilnością pomiędzy tymi dwoma programami.

Jeśli jednak miały by to być komputery dla uczniów, do jednej pracowni, znacznie lepiej byłoby gdyby na wszystkich zainstalowany był ten sam program.

Shan-lee
komentarz
komentarz

Widzę, że nie bardzo wiecie jak wyglądają finanse szkół. Otóż każda szkoła otrzymuje pulę pieniędzy na poszczególne rzeczy. Zakup oprogramowania, zakup materiałów biurowych, opłata za ogrzewanie itp. I dane pieniądze mogą być spożytkowane TYLKO na to na co zostały otrzymane. Tak więc nie można pieniędzy na zakup np tuszy do drukarki przeznaczyć na obiady dla dzieci. Nie ma opcji by nawet pieniądze przesunąć z jednego "działu" do drugiego. Wszystko opiera się o setki paragrafów o których nie chce mi się nawet pisać :)

Open office odpada.
Wyszukałam coś takiego jak Office 2010 starter. Czy to jest płatne?
I powiedzcie mi bo przeszperałam Allegro. Można tam zakupić dodatkowe licencje. Czy to w ogóle wchodzi w grę? Bo ceny konkurencyjne jak zawsze przy zakupach w sieci...

leggo
komentarz
komentarz

Wersja starter to tylko Word i Excel. Oba z ograniczonymi funkcjonalnościami: [url="http://www.microsoft.com/OEM/pl/products/office/Pages/office_2010_starter.aspx#fbid=rvUFy9Ej3ji"]link[/url].

Weź pod uwagę jeszcze fakt, że szkoła musi zakupić taką samą licencję jak firmy (komercyjną).


Ogólnie, najbardziej pewne i wiarygodne informacje uzyskasz kierując pytania do źródła. [url="http://support.microsoft.com/contactus/?ws=mscom"]Support microsoftu[/url].
Na pewno objaśnią Ci sprawę lepiej niż ludzie, którzy nawet nie wiedzą jak działają finanse szkół. :)

Shan-lee
komentarz
komentarz

Mam licencję na Microsoft Office 2010 Sngl Academic i mogę zainstalować jeszcze na jednym laptopie. Tylko teraz nie wiem skąd tą wersję pobrać.

[quote name='leggo' timestamp='1355345098' post='1641831'] Na pewno objaśnią Ci sprawę lepiej niż ludzie, którzy nawet nie wiedzą jak działają finanse szkół. [/quote]
Nie kąsaj :P

leggo
komentarz
komentarz

[quote name='Shan-lee' timestamp='1355425122' post='1642526']
Nie kąsaj :P
[/quote]
Nawet bym nie śmiał.

Mając licencję możesz pobrać [url="https://www7.downloadoffice2010.microsoft.com/row/registerkey.aspx?ref=pkc&culture=pl-PL"]stąd[/url].

sigmaPi
komentarz
komentarz

[quote name='leggo' timestamp='1355345098' post='1641831']
Weź pod uwagę jeszcze fakt, że szkoła musi zakupić taką samą licencję jak firmy (komercyjną).
[/quote]
Jest coś takiego jak licencja edukacyjna dla placówek dydaktycznych.
Na przykład, proponuję bliżej przyjrzeć się programowi licencyjnemu MOLP (http://www.microsoft.com/poland/edukacja/molp/default.aspx) a najlepiej zamiast komplikować sobie życie, po prostu zadzwonić do Microsoftu i wypytać ich o najbardziej korzystne oferty dla szkół.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.