x-kom hosting

Spory Problem Z Oc E2140

kad2
utworzono
utworzono

Witam wszystkich na forum!

Posiadam płyte główną Gigabyte 965P S3 w rewizji 3.4(to samo co 3.3),procesor e2140 i pamiec ram Patriot LLK 800mhz.

Problem polega na tym że nie mogę podkręcić procesora wyżej niż 2.1Ghz :(

W biosie ustawiony dzielnik pamięci na 1:1,timingi 5,5,5,15.pci-e na 100mhz,napiecie procesora zwiększone do 1.40v na pamięci +01v i nieprzekraczlną granicą jest fsb 280mhz :angry: .

Pomóżcie,bo 2.1ghz dla tego proca to zdecydowanie za mało :(

Datex
komentarz
komentarz

Zwiększ dzielnik na pamięci, tak aby miały niższe takty. Jeżeli nadal komp nie będzie się włączać to może to oznaczać kres możliwości płyty głównej.

kad2
komentarz
komentarz
Zwiększ dzielnik na pamięci, tak aby miały niższe takty. Jeżeli nadal komp nie będzie się włączać to może to oznaczać kres możliwości płyty głównej.

nie rozumiem,przecież przy dzielniku 1:1 mają najniższe takty. fsb 200 daje 400mhz dla pamieci,u mnie przy fsb 280 jest 540mhz a natywnie pamieci mają 800mhz.Na tej plycie bez problemu powinienem osiagnać 3,00hgz dla procesora,na przykład fsb 450 nie jest niczym niezwykłym,a u mnie 280 :angry:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.