x-kom hosting

Usuwanie Szumu ze zdjęcia

Karol_Polak_Maly
utworzono
utworzono

Witam niedawno robiłem zdjęcia i jak się okazało przez ustawienie zbyt wysokiego ISO powstał szum przedstawiony na załączniku. Chciałbym się dowiedzieć jak go można by usunąć, z tego co czytałem dobry do tego celu jest ten program: http://www.neatimage.com/index.html, czy może lepiej zrobić to w Photoshopie lub gimpie, oraz czy moglibyście mi wytłumaczyć mniej więcej jaką opcją i jak ustawić suwaki w programie.

  • 1 miesiąc później...

Tomeek
komentarz
komentarz

Takie coś strasznie ciężko usunąć w jakimkolwiek programie. Bo ja np. na tym zdjeciu nie widze nic po za czarnym tłem, ale w photoshopie od razu mówię, będzie Ci bardzo ciężko.

leggo
komentarz
komentarz

Tak z ciekawości: Co przedstawia to zdjęcie?

sigmaPi
komentarz
komentarz

Sprawa wygląda raczej tak, jak koledzy mówili. Usunięcie szumu i korekcja tego zdjęcia jest praktycznie niemożliwa. A to dlatego, że składa się ono praktycznie wyłącznie z samego szumu. Widać co prawda po lekkiej korekcji majaczącą na nim twarz, jeśli to w ogóle jest twarz a nie złośliwa gra ziarna z wysokiego ISO (oby tylko, bo twarz przypomina wampira z długimi kłami!)
Dan Margulis w swojej książce "Professional Photoshop 6: The Classic Guide to Color Correction" opisał kiedyś jak udało mu się zretuszować i podciągnąć jakieś stare zdjęcie z konferencji Seybolda z 1999 roku, które początkowo wydawało się niemożliwe do poprawienia. Na wyjściowej fotografii jednak przynajmniej można było coś rozpoznać, a tutaj? Nic! Przypuszczam, że nawet czarowanie z kanałami w różnych przestrzeniach graficznych (Lab, CMYK) nic by tu nie dało.
Jeśli ten JPEG to jedyne co masz, to raczej można o tym zdjęciu zapomnieć. Jeśli masz RAWa, to może coś by tam się dało jeszcze z niego wyciągnąć, ale też raczej w to powątpiewam.

Podsumowując, jest to robota dla jakiegoś światowej sławy Guru Photoshopa. Sorry Directory. :szacunek:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.