x-kom hosting

Problem Z Róznymi Live-cd Na Nowym Kompie

Horuss
utworzono
utworzono

instalowac sobie za niedlugo ubuntu i chcialem najpierw zobaczyc jakies live cd

niestety tu pojawia sie problem...

na starym komputerze wszystko odpalalo ladnie, bez problemow. teraz na nowym pc-cie przy wszystkich moich trzech livecd sa problemy:

1. linux edu-cd na knoppixie:

komunikat: can't find knoppix filesystem

2. knoppix live-cd:

komunikat: kernel panic- not syncing:VFS:unable to mount root fs on unknown - block (1,3)

3. slax

komunikat: try to copy all data form cd/usb to your ide harddisk. something went wrong, we can't continue. ash: can't access tty, job control turned of

wszystkie dzieja sie podczas uruchamiania live-cd...

czym to moze byc spowodowane ? ustawieniami w biosie ? windowsem ? tym ze wszystkie partycje sa ntfs ? tym ze dysk mam sata2 ? cos z ramem ?

prosze o pomoc, jesli chodzi o linuksy to jestem troche zielony...

ps. moj nowy pc:

plyta glowna: asus p5b

proc: c2d e4500 @ 2,2 ghz

graf: gf 8600gt galaxy 256mb

dysk: Seagate Barracuda sata2 7200.10 160GB

nagrywarka: DVDR LG Multi GSA-H54L OEM

pamiec: DDR2 2x1GB PC5300 667MHz Patriot LLK CL4

zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101A 450W

olej3232
komentarz
komentarz

Myślę że problem tkwi w Twoim procesorze! Mam to samo z C2D. Ściągnij najnowszą wersję Ubuntu!

Horuss
komentarz
komentarz

hmm no nie wiem, moze cos w tym jest

a nie da sie tego jakos naprawic ? chcialbym mimo wszystko korzystac z live cd, poza tym skad mam byc pewien ze ubuntu zadziala skoro live cd nie dziala ?

olej3232
komentarz
komentarz

Ubuntu instalujesz właśnie z LiveCD, więc skoro LiveCD nie działa to Ubuntu też się nie zainstaluje!! Ściągnij najnowszą wersję Ubuntu i nie powinno być problemu!

localh0st
komentarz
komentarz
Ubuntu instalujesz właśnie z LiveCD, więc skoro LiveCD nie działa to Ubuntu też się nie zainstaluje!! Ściągnij najnowszą wersję Ubuntu i nie powinno być problemu!

Najpierw zastanów się co piszesz, a później wyślij. Możesz spróbować, zainstalować Ubuntu wersją AlternateCD którą zainstalujesz system tekstowym (lecz prostym) instalatorem, bez potrzeby odpalania LiveCD.

Możliwe, że Ubuntu nie uruchamia się z tego powodu, iż jest włączone ACPI. Dodaj w LiveCD, tryb : acpi=off

Lub wyłącz acpi, w BIOSie. Później, po instalacji systemu, wyedytujesz listę GRUBA (Lilo?), i będziesz miał włączone acpi w BIOS, ale system nie będzie go używał.

Horuss
komentarz
komentarz

tylko ze ubuntu jeszcze nie probowalem a nie odpalaja mi live cd inne, te co wymienilem na poczatku.

czy to wylaczenie acpi czyms grozi ?

i jak w live cd to wylaczyc ? tryb : acpi=off ? niestety nie znam sie na linuksach jeszcze wiec nie wiem jak sie dokladnie robi

localh0st
komentarz
komentarz

Przy starcie, Knoppiksa masz mozliwość wpisania swojej komendy. Albo wpiszesz jaką chcesz, albo klikasz enter i system sie bootuje z płyty. Podczas uruchomienia LiveCD na początku (gdy widzisz logo knoppiksa i linię komend) wpisz:

acpi=off

Następnie enter, i system powinien zacząć się bootowac. Jeśli ta komenda nie zadziała, istnieje jeszcze podobno:

acpi=noacpi

Horuss
komentarz
komentarz

no akurat przy knoppixie na samym poczatku mam

boot:

i jak wpisuje cos z tym acpi to pisze cos z cant load kernel image czy cos takiego

aha no i probowalem uruchomic ubuntu najnowsze 7.10 pl no i normalnie odpalil z livecd. co prawda po wylaczeniu troche dziwnie sie zachowywal, przy wylaczaniu kompa zaczal tak przerazliwie piszczec ze aby nie stracic sluchu musialem dac sztywny reset...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.