x-kom hosting

Wentylatory Na Obudowę

Meszek123
utworzono
utworzono

Czesc. Chce sobie kupić 2 wentylatory na obudowę.

Ja posiadam obudowę MODECOM TAMID U3.

Jakie wentylatory kupić (chodzi o wymiary)

Chce 1 wentylator zamontować na tylniej ściance

a 2 na ściankę boczną.

Teraz mam problem!

Jak je podłączyć, słyszałem o złączu 3 PIN, ale ja nawed nie wiem jaki to kabel i jak go podłączyć.

Prosze o pomoc o zamontowaniu tych wentylatorów

snip91
komentarz
komentarz

Złącze 3-pin to takie cieniutkie kabelki zakończone małym złączem z trzema cyndzelkami (pinami) :D Wpina się je do odpowiedniego złącza na płycie głównej.

  • 2 tygodnie później...
nokia
komentarz
komentarz

Kup np. na allegro.pl 2 wentylatorki-wielkość sam możesz zmierzyć, lub sprawdzić w specyfikacji technicznej.

Następnie przykręć do obudowy i podłącz do zasiłki.

Jeżeli twój zasilacz nie ma 3-pinowych wtyczek, to kup wiatraki na inne, lub kup przejściówkę.

Ja osobiście proponuję wiatraki, podłączanie do płyty gł.

Osobiście mam taki 80mmX80mm

Jest ok. w obudownie mam ok. 25 STOPNI.

PSIODRO

webber
komentarz
komentarz

Tutaj masz pokazane złącze 3pin:

http://img2.zol.com.cn/product/8_450x337/1...lNoOGMEvGqc.jpg

Tak jak radzi ci nokia - sprawdź, jakiej wielkości są otwory przeznaczone na wiatraki, i kup coś takiego:

http://allegro.pl/item270923270__arctic_co...db_nowosc_.html

Arctic Coolingi oferują niezły stosunek ceny do wydajności, ten jest w wesji 92x92mm, mam taki sam i jestem zadowolony.

Sonido
komentarz
komentarz

Co do wentyla AC to posiadam 120mm i jeżeli go wpinam pod 3pin to wentyl nie chodzi :/ działa natomiast tylko po podłączeniu w przejściówkę do AC Freezera 64 PRO zamontowanego na procku z tyłu obudowy bo na przód kabel nie sięga. Lecz teraz wymieniłem wentyl na procu na ZALMAN 9700 LED i nie mogę go podłączyć do wentyla CPU i wentyl jest właściwie bezużyteczny. Macie jakiś pomysł jak można rozwiązać ten problem? Albo polećcie cichy w miarę tani wentyl 120mm na przód budy, aby wciągał powietrze do środka. Z tyłu mam seryjnie montowanego NZXT, który chodzi na ok. 2000 RPM i chyba nie da się zmniejszyć obrotów, gdyż ma wtyczkę molex, a więc bez kontroli obrotów. Nawet bym wymienił obydwa, aby pracowały z takimi samymi obrotami, bo głównie to zapewnia niską tempę w budzie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.