x-kom hosting

[Rozwiązany] Na Co Patrzeć W Wyborze Ram

Andrew01
utworzono
utworzono

Witam właśnie składam sobie komputer i doszukuje się dobrego RAM. Są informacje pewne w zakupie: musi to być DDR2, najlepiej PC6400 800 MHz (nadający się do EVGA 650i Ultra) no i 2x1GB. Problem w wyborze mam taki, ze nie wiem czy lepiej kupić RAM z większym napięciem czy średnim, oraz nie za bardzo rozumiem pojęcie "Timingi CL D-P-S" gdzie w danych pisze, np. "CL3 4-4-15" lepiej, żeby w której pozycji były większe liczby? :) Proszę o drobne wytłumaczenie oraz małą pomoc w wyborze pamięci ;).

P.S. najlepiej, aby towar był dostępny w Krakowie.

ugresia
komentarz
komentarz

Im mniejsze timingi tym lepszy ram i szybszy, liczy się przy wyborze szybkość, czas dostępu i przede wszystkim firma i do jakich celów potrzebujesz, czyli np. chcesz ją podkręcać to bierzesz pamięci chłodzone jeżeli nie podkręcasz bierzesz zwykłe.

Gość
komentarz
komentarz

timingi pamieci ,sa to opozniania ,im mniejsze tym lepsze, kupuj dobrej marki ,np. Patriot.Firmowe zawsze lepsze,chlodzone najlepiej

snip91
komentarz
komentarz

Wytłumaczyli poprzednicy, więc mi pozostaje polecić RAM Patriot LLK CL4 800 MHz.

Andrew01
komentarz
komentarz

OK. Dzięki za pomoc. Jeszcze jedno pytanie odnośnie firm, polecacie Patriota, a jak sprawuje sie na tle Patriota firma Kingston i GoodRam? Nie chce podkręcać niczego, chcę kupić dobry sprzęt, aby zamiast mówić "mam 2GB ram, a to wymaga tylko 1GB ram, czemu mi tak kiepsko chodzi?" to powiedzieć "mam 2GB ram, a to wymaga trochę ponad 2GB ram, a chodzi idealnie" :).

Gość
komentarz
komentarz

i dlatego kup patriota:) ,ale takiej sytuacji nie bedzie :D ,minimum to kingston ;)

snip91
komentarz
komentarz

Patriot jest o stopień wyżej niż Kingston i dwa stopnie wyżej niż GoodRam :)

Jednym słowem - bdb firma.

Andrew01
komentarz
komentarz

Ok, dzięki za wszelką pomoc :).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.