x-kom hosting

MS Update błąd 80070003 - po formacie.

mati199537
utworzono
utworzono

Witam,

Niedawno kupiłem nowy dysk twardy - WD10EZEX (wcześniej miałem podłączone WD3200AAKS i WD5000AAKS). Wszystkie te 3 dyski sprawdzałem w SMART'cie jak i pod względem bad sectors, jednak testy przebiegły pomyślnie. Z racji, iż kupiłem dodatkowy dysk musiałem rozebrać komputer. Przy okazji przeczyściłem go - zmieniłem pastę na radiatorach (na MOBO też), przedmuchałem sprężonym powietrzem itp. Po sprawdzeniu dysku zabrałem się za wykonywanie kopii zapasowych. Po tym postanowiłem wszystkie dysk sformatować (oczywiście poza tym z kopiami). Wszystkie dyski sformatowałem, podzieliłem na partycje w GParted'dzie. Pamiętałem, że miałem tryb dysków ustawiony na IDE, więc przed instalacja systemu postanowiłem zmienić na AHCI. Wziąłem się za instalację (nie podawałem sterowników do AHCI podczas instalacji) i od tego momentu problem się cały czas powtarza. Nawet po zmianie na IDE, problem nie ustaje. Cały czas ten sam błąd. Próbowałem stosować się do instrukcji MS, z pomocy, jednak nie pomagają. Cały czas wyskakuje, że część aktualizacji (od 8 do 110 na 122) nie zostało zainstalowanych poprawnie.
Macie może jakieś pomysły?

Pozdrawiam i z góry dziękuję,
mati199537

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Dam ci dobra rade - udaj się na forum fixitpc czekaj na picasso i jest szansa że problem rozwiążesz.

mati199537
komentarz
komentarz

Dodam, że zainstalowałem dziś SP2 manualnie - pobrałem ze strony MS instalkę i poszło, więc teraz jest SP2. Dodatkowo zauważyłem, że system nie był aktywowany, więc aktywowałem go jeszcze przed instalacją SP2. Obecnie próbowałem zaktualizować system, ale znów są błędy, tym razem trzy:
- 80070003
- 9C47
- 643
Nie mam pojęcia co może być nie tak. Męczę się z tym już 1,5 tygodnia...

Gość
komentarz
komentarz

To po co się męczysz? Nie możesz napisać tam gdzie ludzie znają się na systemie. Bohdan dobrze ci radzi.

mati199537
komentarz
komentarz

Dziękuję za radę, ale to raczej podchodzi pod reklamę innego forum. Z drugiej strony liczyłem na pomoc forumowiczów dobrze znanego mi forum, bo zapewniam Cię, że tutaj ekspertów też nie brakuje.

mati199537
komentarz
komentarz

Problem rozwiązany. Radzę zostawić ten temat bo może się przydać. Oto rozwiązanie:
- Po instalacji Windows Vista się automatycznie nie aktywował, tak jak było zaznaczone podczas instalacji, więc sam musiałem to zrobić.
- Następnie pobrałem SP2 ze strony MS (zwróćcie uwagę dla jakiej wersji systemu pobieracie SP)
- Instalacja SP2
- Pobranie i instalacja Framework'a 3.5 i 4 ze strony MS
- Przy drugim odpaleniu aktualizacji wszystkie aktualizacje przeszył.
Pozdrawiam.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.