x-kom hosting

Odpalenie uszkodzonego laptopa bez matrycy

Krute
utworzono
utworzono

Witam.

Posiadam uszkodzonego laptopa firmy Samsung model R620. Ów laptop ma prawdopodobnie uszkodząna bądź przepaloną matrycę. Z powodu, iż za wymiane wyśpiewali mi około 900 zł to pomyslałem czy da się go odpalić przy podłączeniu normalnego monitora. Lecz jak go chce podlaczyc, to laptop tak jak by chcial sie wlaczyc ale nie mogl... Czy ja musze ten ekran jakos odlaczyc wykrecic czy co ?
Prosze o pomoc. Dzieki

sbarucha18
komentarz
komentarz

Podłącz kablem HDMI do monitora

Krute
komentarz
komentarz

Monitor nie posiada wejscia HDMI. Przejsciowek nie mam, musial bym kupic.

sbarucha18
komentarz
komentarz

Jeśli monitor nie ma to możesz odpalić na telewizorze :)

Krute
komentarz
komentarz

Na telewizorze nie bede mial okazji uzytkowac z laptopa non stop. Dlatego pytam sie czy mozna go adoptowac do zwyklego monitora. Gdy go podlaczam do monitora to laptop chce sie wlaczyc ale jak by nie mogl

maniakkompa
komentarz
komentarz

no to musi byc wina czego innego jeszcze włącza się na sekunde czy na pare sekund chociaz?

Krute
komentarz
komentarz

nawet na ulamek sekundy. Wlasnie srodek dziala. Tylko ekran nie. To jak by bylo polaczone w calosc monitor nie dziala to calosc tez nie..

piotrasta
komentarz
komentarz

a chociaż sprawdzić czy działa na tv możesz? bo domyślam się że działanie to dla ciebie praca wentylatorów i dysku

Krute
komentarz
komentarz

@up
Nie. Laptopowi działają kontrolki. Gdy go chce włączyć, kontrolka się zaswieci i gasnie, a ekran zmienia kolor i teraz nie pamietam juz czy na ciemniejsza czy jasniejsza czern. Dzisiaj moze kupie HDMI lub pożyczę.

To znow ja. mam kabel HDMI lecz nawet pod podlaczeniu nie dziala. Laptop sie wlacza jak by na ulamek sekundy, zaczyna pracowac chyba pasywka... Mam ten monitor jakos odlaczyc wyrwac czy co?

piotrasta
komentarz
komentarz

to nic nie da jest coś więcej padnięte niż tylko matryca

Krute
komentarz
komentarz

Taka rada raczej mi nie pomoze...

piotrasta
komentarz
komentarz

otwóż lapka i zobacz czy nic nie pękło/wylało się. najlepiej jak by ci się udało podłączyć lapka pod inny zasilacz, przełorzyć ram do iinego, przełorzyć procka do innewgo, przełorzyć płyt główną do innego itd, ten inny lapek musi być sprawny

antos
komentarz
komentarz

Po pierwsze włączasz notebooka i naciskasz FN+ ten klawisz który służy do przełączania pomiędzy wyświetlaczem zewnętrznym, a wewnętrznym. Zazwyczaj jest to F5, ale nie chcę strzelać. Dopiero wtedy gdy na wyświetlaczu Ci się nic nie pojawi to będziesz musiał zajrzeć do środka, ale skoro zadajesz takie pytania to raczej możliwość naprawy sprzętowej tego notebooka może Cię przerosnąć.
Możesz spróbować później na początek uruchomić komputer bez dysku twardego, bez pamięci, pozamieniać pamięci. Jeżeli to nic nie do do uszkodzenie jest w samej płycie głównej i wtedy jej zdiagnozowanie będzie niemożliwe do wykonania przez Ciebie.

Krute
komentarz
komentarz

@up Kurde... Wlasnie najgorsze w tym norebooku jest to, ze on nie chce sie wlaczyc na dluzej niz nawet 1s...

Komputel_pl
komentarz
komentarz

W takim razie prawdopodobnie że uszkodzony jest także dysk twardy,więc do ewentualnych kosztów naprawy dolicz także nowy dysk, o ile nie więcej cześci. za 900zł mowa o firmowej naprawie- troche sporo,drugie tyle i masz nowego laptopa,więc nie wiem czy to się opłaca.

Krute
komentarz
komentarz

A czy do laptopa da się podlączyć dysk 3,5 calowy? Własnie wiem ze drogo. W tym by szła wymiana matrycy, tej oprawki i klawiatury... Lepiej chyba sprzedac tego laptopa nawet za 200zł i kupic nowego kompa.. Ja chce laptopa ktry bedzie mi sluzyl za stacjonare.

antos
komentarz
komentarz

Jaki dysk twardy? Chcesz dostać warna za pisanie głupot? Następnym razem się zastanów lub doczytaj najpierw jak co działa, a dopiero potem doradzaj użytkownikom co mają robić.

Co do problemu. W grę wchodzi tutaj naprawa i diagnozowanie układów BGA, więc rzecz nie do wykonania przez Ciebie samodzielnie w domu. Niestety jest gdzieś zwarcie prawdopodobnie. Będziesz musiał oddać notebooka do jakiegoś lepszego serwisu. Koszt naprawy czegoś takiego to nawet 500 złotych, więc zastanów się czy się opłaca. Chociaż jeżeli to zwarcie w torze zasilania to prawdopodobnie naprawa wyjdzie około 100 złotych. Najlepiej zorientuj się który serwis oferuje darmową diagnozę i daj go tam na wycenę naprawy.

Krute
komentarz
komentarz

Zamienilem dysk twardy i ram, dalej to samo. Moze to cos pomoze:
Laptop ktorego mam jest uszkodzony w skutek wymskniecia sie na podloge (sprawka Katarzyny W.?). Zostala uszkodzona "dzwignia" ktora sluzyla do zamykania klapy. Laptop dzialal dalej, lecz po pewnym czasie łup narmalnie sam z siebie w czasie pracy sie wylaczyl. Moge dac zdjecie tego uszkodzenia

antos
komentarz
komentarz

Trzeba było od tego zacząć...
Ewidentne uszkodzenie plyty głównej. Prawdopodobnie na skutek upadku pękła któraś ścieżka na płycie głównej, albo kulka pod układem BGA. Sam nie dasz sobie z tym rady....

Krute
komentarz
komentarz

Hmm... Po upadku on działał jeszcze dosyć długo. Czyli tak po prostu "przypomniało" mu się, że jest zepsuty?

antos
komentarz
komentarz

Nie tyle się przypomniało, co po prostu w czasie na przykład przenoszenia komputera ścieżka lub kulka w układzie BGA przestała łączyć. Uwierz mi, że widziałem i naprawiałem do tej pory mnóstwo takich uszkodzeń, więc jestem pewien swojego zdania i go dalej podtrzymuje.
Druga kwestia, że skoro działał dość długo po upadku to może wcale te uszkodzenie nie miało związku z tym upadkiem. Jednak z tego co piszesz i z diagnostyki, którą przeprowadziłeś (nowy dysk, pamięci itp) to dalej podtrzymuje, że uszkodzeniu uległ któryś z układów BGA - mostek północny lub południowy. Może po prostu trafiło go standardowe uszkodzenie dręczące w zasadzie wszystkie układy w technologi BGA - zimne luty. Niestety nie mając notebooka w rękach i wiedząc jedynie tyle, że komputer wstaje na jedną sekundę i na pewno nie jest to ani pamięć, ani dysk to nie mogę dokładnie powiedzieć co się uszkodziło. Wróżbiarstwa tutaj nikt nie uprawia, a w takich przypadkach można jedynie przypuszczać.

  • 5 lat później...
JacaSrub
komentarz
komentarz

Trzeba odpiąć tasmę od matrycy na płycie głownej banał.Bedzie smigal.Jak grafa nie siadła do konca.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.