x-kom hosting

[Rozwiązany]Root W Linuxie Mandriva 2005 Le

Art89
utworzono
utworzono

Witam!

Niedawno zainstalowałem sobie linuxa Mandrive 2005 LE Silver i mam problem z włączeniem konta root.

Zawsze sie loguje na zwykłego urzytkownika, włączam konsole, wpisuje "su root" i wyświetla mi, że mam wpisaś hasło, czyli tak jak powinno być, tylko że nie moge wpisać tego hasła bo "blokuje" mi się klawiatura (działa tylko enter) moje hasło składa się z cyfr, znaków i liter i nie moge go wpisać. Wie ktoś jak wpisać to hasło???

mat159
komentarz
komentarz

Klawiatura dziala, haslo jest wpisywane, tylko ze wzgledow bezpieczenstwa nie sa widoczne wpisywane znaki, ani nawet gwiazdki.

Kamix
komentarz
komentarz

Piszesz po prostu a haslo sie nie wyświetla :)

Klikasz enter i wchodzisz.

To znaczy piszesz hasło ale nie widziesz, ze piszesz ale się pisze i klikasz Enter...

Pozdrawiam

PS. Ale zamotałem, ale chyba rozumiesz :)

Zarov
komentarz
komentarz

Wystarczy samo:

su

A reszta jest tak jak napisali Panowie wyżej, nie są wyświetlane żadne gwiazdki czy kropki ale wszystko działa.

Art89
komentarz
komentarz

ok dzięki za pomoc, wszystko działa :D , no może prawie wszystko bo net mi jeszcze nie chodzi na linuxie :angry: ale nad tym troche jeszcze posiedze i chyba sobie poradze. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.