x-kom hosting

Restart Komputera - Ram

Glenfiddich
utworzono
utworzono

Witam!

Jakieś 2 tygodnie temu zakupiłem 2 karty pamięci po 1024 (Kingston DDR DIMM 1GB PC3200 CL3 184 - pin). Razem ze starą mam 2,5 GB RAMu. Problem wystąpił dopiero wczoraj. Otóż po kilku godzinach pracy komputer samoczynnie się restartuje, a po włączeniu komputera pokazuje się okno "System Windows odzyskał sprawność po poważnym błędzie" (lub coś w tym stylu).

Jest jakieś rozwiązanie tego problemu? Może coś jest źle ustawione? Ja się na tym za bardzo nie znam, więc proszę o rady.

Mój sprzęt:

Procesor Intel Pentium 4 Celeron 3073 GHz

Windows XP Home SP 2

AMIBIOS 070010 v. L2.50

Płyta Główna: ASRock P4S61

K. Graficzna: NVidia Leadtek GeForce 7600GT

RAM: 2,5GB (2 x Kingston 1GB oraz karta firmy Buffalo 512MB)

tazman
komentarz
komentarz

Scan systemu czy nie ma szpiega i robala, potem mem test, odczyt temperatur z everesta i na koniec jaki masz zasilacz ?

dar55
komentarz
komentarz

sprawdź ramy memtest ,ale z bootowalnej płytki

wyciągnij 512 i sprawdź czy system dobrze chodzi

Glenfiddich
komentarz
komentarz

Skan wykazał jakieś drobne robaki.

W memorytest z płyty, gdy sprawdzane były pojedyncze karty wszytko było OK, ale jak włożyłem wszystkie 3 to po 20 min. było 14 błędów (po włożeniu 2 kart po 1GB wszystko było OK).

Przy innym memorytest, tyle że w Windowsie pojawił się komunikat, że system nie ma uprawnień do zapisu na tych kartach pamięci (coś w tym stylu, gdy były włożone 3, jak każda osobno to wszystko OK)

W Evereście było tak:

Temperatura:

Płyta Główna: 32 st. C

Procesor: od 46 st. C do 50 st. C

Procesor Graf.: 49 st. C

Zasilacz: Altis ATX-300PT (EC) (Specyfikacja)

Pozdrawiam

olej3232
komentarz
komentarz

Zasilacz jest beznadziejny, i może być za słaby, nawet jeśli ciągnie ten sprzęt, to chodzi na max. Jeśli memtest wywala błędy to pamięć jest uszkodzona i również ona może powodować problemy. Żeby tego było mało, wydaje mi się że procek będzie się grzał przy max obciążeniu! Uruchom program Super PI, niech pochodzi jakiś czas i wtedy sprawdź temp.

Glenfiddich
komentarz
komentarz

Temperatura procesora zwiększyła się o 2 st. C.

Memorytest wywala błędy tylko wtedy, gdy są włożone wszystkie 3 karty, jeżeli są włożone tylko 2 najnowsze to błędów nie ma, a z samą starą kartą też nie ma żadnych błędów.

Podrawiam

snip91
komentarz
komentarz

Po prostu RAM jest "kapryśny" i odmawia stabilnej pracy w towarzystwie RAM-u innej firmy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.