x-kom hosting

Nowa drukarka i mało tuszu

karolina92
utworzono
utworzono

Mam drukarkę Epson Stylus SX235W. Było trochę problemów w podłączeniem, ale gdy już ruszyła to wskaźniki tuszu mnie zaskoczyły. Czarnego jest ok. 1/3 pojemności albo i mniej a kolorowych po ok. połowie (błękitny i amarantowy powyżej połowy, żółty poniżej połowy). Dlaczego tak jest skoro wydrukowałam tylko kilka kartek (na czarno)?

marcinns
komentarz
komentarz

Przeważnie w nowych drukarkach są dodawane pojemniki tzw. startowe, i posiadają one mniejszą zawartość tuszu lub w ogóle są mniejsze od oryginałów :)

karolina92
komentarz
komentarz

No ale dlaczego kolorowych też ubyło i to dużo?

P.S. Właśnie wyświetlił mi się komunikat o niskim poziomie tuszu ;/

marcinns
komentarz
komentarz

Ten komunikat to nie dramat. Na twoim miejscu drukował bym ile się da a tymi wskaźnikami się za bardzo nie przejmował. Ta drukarka do oszczędnych nie należy musisz to mieć na uwadze niestety . A tak na marginesie ta drukarka jest nowa rozumiem ?

karolina92
komentarz
komentarz

Tak, nowa. A co z tymi kolorowymi tuszami? dlaczego ubyły?

piotrasta
komentarz
komentarz

nie ubyły tylko ich było mniej od samego początku

karolina92
komentarz
komentarz

Aha;) dziwne że aż o ponad połowę mniej;) a czy jak drukuję tylko na czarno to bierze tylko czarny tusz? bo gdzieś czytałam że może też mieszać z kolorowymi. Ja drukuję również w odcieniach szarości (taką opcje zaznaczam)

Christine
komentarz
komentarz (edytowane)

Amarant ja piernicze....Zapoznaj się z CMYK nie będziesz kolorów drukarskich błękitnym, amarantowym (dobrze że nie napisałaś malinowy) czy innym liliowym nazywała.
Czego ty nie rozumiesz? Powtarzają ci któryś raz z kolei. Kardridże są startowe. Jest BARDZO mało tuszu w nich około 1/3. Masz atramentowożerną drukarkę. O co chodzi? Jest mało tuszu bo kardridże nie był napełniony do pełna.
Trzeba było zainwestować pare złotych więcej i kupić porządny sprzęt, który drukuje w bardzo dobry (rzekłabym) profesjonalny wręcz sposób jak na domowe standardy i oszczędza tusz.
Drukując i na czarno i w odcieniach szarości (normalnie gratulacje!) także schodzi minimum koloru.
Drukując coś na kolorowo tym sprzętem pożera mnóstwo atramentu, wiec i tego ubywa.

Edytowane przez Christine
karolina92
komentarz
komentarz

A da się drukować tekst tak żeby pobierany był tylko czarny tusz?

marcinns
komentarz
komentarz

Da się tylko musisz wybrać opcję drukowania czarno-białego :)

karolina92
komentarz
komentarz

Szukałam w opcjach i mam tam drukowanie w odcieniach szarości? to o to chodzi czy coś innego?

Christine
komentarz
komentarz

Do ciebie naprawde nie dociera co ci sie tlumaczy? Nie odcienie szarosci. Druk czarno bialy.
Szukaj tak dlugo az znajdziesz a nie zadajesz durnowate pytania, pokazujac, ze nawet nie potrafisz czytac i szukac.
Wykaz ze masz troche inteligencji, dziewczyno.

wojonis
komentarz
komentarz

Szybciej by było już jej wyjąc kolorowy tusz i tyle ;D

karolina92
komentarz
komentarz

W ustawieniach nie znalazłam druku czarno-białego. Są tam tylko typy jakości: kopia robocza, tekst, tekst i obraz, fotografia, najlepsza fotograficzna. Jeśli wybiorę "tekst" to będzie drukować na czarno-biało czy to nie o to chodzi?


Kolorowego tuszu coraz bardziej ubywa a nic takiego nie drukuję. Jest już każdego koloru poniżej połowy.

offmyself
komentarz
komentarz

[quote name='karolina92' timestamp='1354027097' post='1630274'] poniżej połowy [/quote]
To są wartości [b]orientacyjne [/b]i nie ma sensu zaprzątać sobie nimi głowy. Tusz się skończył jeżeli drukarka nic nie drukuje.

mac_iek13
komentarz
komentarz

a na zakładce zaawansowane nie ma nic odnośnie kolorów?

Komputel_pl
komentarz
komentarz

Po prostu normalnie drukuj do momentu aż się nie skończą. Startowe tusze wraz z zakupionym urządzeniem mają z reguły niską pojemność stąd te komunikaty.

  • 1 miesiąc później...
WindowsSeven
komentarz
komentarz
Przeważnie w nowych drukarkach są dodawane pojemniki tzw. startowe, i posiadają one mniejszą zawartość tuszu lub w ogóle są mniejsze od oryginałów :)

To prawda.Sam niedawno kupiłem drukarke i tusze starczyły na 30stron czarnych i 20 kolorowych,a jak kupiłem to czarny 300, kolorowych 200

 

Szybciej by było już jej wyjąc kolorowy tusz i tyle ;D

To drukarka nie będzie drukowała,bo będzie komunikat "Zamontuj tusze"

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.